Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

L-am bagat eu si.......nu m-au sunat. Toate la timpul lor. Pt cei care au studii superioare.........era o discutie aici, potrivit careia cei care au atasat diploma de licenta la dosar au sanse mai putine..........am sunat eu acum o sapt si am intrebat chiar acest aspect...........nu e adevarat sau, cel putin, asa a reiesit in urma discutiei cu persoana de acolo. Fruntea sus si pieptul in fata, d-lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

doar no sati zica la tf ca daca ai diploma de.licenta esti prea bun pt hartl!!.ei lucreaza numai cu incepatori.pt k plateste salariu fix de 600e cu tot cu cel din tara iar stie k te poate freca cum vor ei,fara k sa comentezi,caci altfel zbori si vine altul in locul tau.

banii kre ii luati de la ei,k si ajutor abia ajung pt macare si sa ai de drum knd vii in tara si inapoi si poate poate de o haina,in rest nu va imaginati k va ingroapa in bani.si k titular alergi dupa km de innebunesti, dai schimbi remorci,stai dupa unu si altu..... .... .....mai mult de maxim 1an nu merita sa stai..oricum dupa un an au ei grija sa te faca sa pleci tu.curse scurte nuti faci km..etc.

eu va zic totusi sa nu va pierdeti speranta si sa continuati sai sunati,chiar dak va zis k nu angajeaza.va zic asa k sa nui mai stresati cu tf :)

drunuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stati linistiti ca va angajeaza . Eu am asteptat 4 luni pana am primit telefon si tot ma luat. adevarul e ca ii sunam la 2 saptamani .nu e asa rau cum spun altii nu va luati dupa prostii titularii care sunt rai de fapt ei vor sa te inveti . Am vazut unul care a zis ca el nu face agatari sau la rampa totul face ajutorul ca tre sa invete nu fugea el dupa km ca il vad tot timpul la avizier nu are niciodata mai mult de 4000 km pe saptamana A avut un ajutor care in 2 luni era profesor . Are aproape 3 ani la Hartl si cei de aici spunea ca e rau si el recunoaste dar vrea sa-i invete. Sunt si de astia care te pun sa mananci cu grija sa nu faci firimituri sau care au vechime si nu stiu sa umble pe GPS sau nu stiu sa dea la rampa am vazuto cu ochii mei in loc sa mearga spre Bruxelles el mergea spre Paris Lille sau te intreaba prin ce tara sunt . Sunt si titulari de astia nu numai ajutoare am patito eu pe pielea mea de asta stiu nu trebuie sami spuna nimeni nu pot sami dau seama cum le-a dat masina  Asa ca bafta si nu va pierdeti nici o speranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca ajungi la Hartl, trebuie sa dai proba de lucru? Eu zic ca e bine sa mai fie si firme din astea. E un real ajutor pentru incepatori. Iarasi 600e nu-s asa multi.

ce proba sa dai colegu odata ce ei doar cu incepatori lucreaza?adica cu oameni kre nau condus deloc inafar de scoala de.soferi..suntem k soldatii pe timp de razboi..cardlne de.tun :)

bine reactionez si eu..nu este asa de rau..dar comparativ cu alte firme...macar iti da sansa sa inveti si sa vachi experienta si vechime ceea ce multe alte firme no fac.

eu de ex sunt acum intro parcare pe langa Roma,pt k la catolici este pastele si facem aici pauza pana se ridica restrictia de transport..(luni seara).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

intrun final nu conteaza bani astia de 600 de euro o luna doua pana devi titular  cat conteaza vechimea asta este cea mai importanta pentru noi incepatori ca nimeni nu te angajeaza pe ochi frumosi fratilor.de ce nu am eu permisu in mana sa trimit actele si sa ast sa ma sune.akm trebuie sa ast 30 de zile pana il iau inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Azi m-au sunat pe mine sa plec vineri. Am zis NU! fara sa motivez. A zis BINE si mi-a inchis.

Duminica e PASTELE si am alte planuri.

Probabil o sa ziceti ca sunt nebun pt ca am refuzat dar asta este...Prefer sa stau acasa de paste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Azi m-au sunat pe mine sa plec vineri. Am zis NU! fara sa motivez. A zis BINE si mi-a inchis.

Duminica e PASTELE si am alte planuri.

Probabil o sa ziceti ca sunt nebun pt ca am refuzat dar asta este...Prefer sa stau acasa de paste.

colegu scuze ca te critic dar daca ai refuzat.inseamna ca.nu vrei sa.muncesti sau ai alte oferte mai bune si atunci iti permiti.sa refuzi.

insa daca nu ai altceva si ai refuzat doar sa stai acasa de pasti..pacat..a doua oara nu te mai cheama astia :).

sunt multi.alti soferi care cauta sa muceasca si.nor sa te astepte pe tine cand vrei tu..

nui problema mea dar nu ai procedat bine. de ex mie imi murise bunica.cu o.sapt inainte sa ma cheme..si totusi mam dus..pt ca bani nu se castiga singuri si nimeni no sa te plateasca ca stai acasa.

drumuri bune si succes la toti in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt narcis      dosarul l-am depus cam acum 2 luni

pt colegul rebone: stii bine ca dosarul l-am depus cu o sapt inaintea ta k am si discutat despre anumite chestii. Am tot asteptat sa ma sune, timp in care am vazut cum sunt chemati colegi care isi depusesera dosarul dupa mine si mi-a cam murit speranta ca or sa ma mai cheme, drept urmare pt paste mi-am facut unele planuri, unele promisiuni fata de anumiti oameni iar eu imi tin promisiunile indiferent ce as putea pierde. Nu am altceva de facut, NU am oferte mai bune. VREAU sa muncesc si incerc sa imi fac treaba FOARTE bine, dovada fiind referintele de la ultimul meu loc de munca care se afla in dosarul trimis catre hartltrans. Banii nu ma scot afar' din casa dar nici nu inseamna TOTUL pt mine. Si daca privesti lucrurile dintr-un alt unghi POATE locul meu la HARTL este deja ocupat de un COLEG care are mai MULTA nevoie decat mine. STIMA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sicer sati zic inca.nu am luat banii de la ei..acum pe 10 ar fi trebuit sa bage dar vad ca intarzie.oricum depinde cat de mukt cheltui si pe ce dai banii..in principiu ar trebui sati ajunga si sa faci si putina economie sa pui deoparte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bai  rebound......olita de 1 sau 2L!!!!!!!!!  ce faci mai baiete cu olita te pisi si te kkk in cabina?!!!!!! :)))

prierene tu poti sa faci alea in ea..altii o folosesc sa faca de mancare..sau tu crezi ca poti sa traiesti numai cu sandwich-uri si chestii reci?mai faci o ciorba,o fasole scazuta..cu salamuri si cascaval o sa te tot saturi.plus ca no sa economisesti bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Toti am fost incepatori toti am inceput de undeva si eu am inceput soferia pe camion in tara acum mai bine de 10 ani dar totus atunci parca era mai multa demnitate lucram pe o dubita de 3,5T miam cautat pe camion si atunci erau patroni tepari si figuranti dar nu am acceptat sa lucrez la juma de pret pe vremea acea se cistiga undeva intre 1000-1100 eu am acceptat  800-900 am stat aproape un an dupa care mam mutat la bani mai multi. Chiar daca am fost incepator am avut responsabilitati voi ziceti ca sofer 2 nu ai responsabilitati toate se sparg in capul titularului voi credeti ca daca suntet sofer 2 in caz de accident sau orice alceva cind voi sunteti la volan raspunde titularul va cam inselat si voi avet aceas raspundere ca titularul. Eu va spun aveti putina demnitate nu va bateti singuri joc de voi nu patroni sunt de vina ci voi ca acceptat. Sa nu ma intelegeti gresit nu vreau sa ma dau mare in situatia mea au fost sute sau poate chiar mii de soferi dupa cum ziceam parca era mai multa demnitate atunci.

Sa fi incepator nu este o rusine in schimb sa nu ai demnitate si sa te prostituez pt ca la bani astia de 600E asta inseamna este o rusine

Sper ca nu am suparat pe nimeni. Drumuri bune la toti colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.