Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salutare, am si eu cateva intrebari daca ma poate ajuta cineva, se da proba la hart ? Se mai fac interviuri ? Cum e cu plecarea ?

Intreb toate astea pentru ca acum 2 luni cred am depus si eu dosarul la ei si am fost sunat vineri sa trimit copie dupa cardu de sanatate (trimisasem copie dupa cel vechi) iar astazi am fost sunat cu ce acte trebuie sa ma prezint la ei si sa le dau maine dimineata un nr de fax de la somaj parca, si vineri la ora 10 sa fiu cu bagajul la Timisoara, de aceea intreb ? Nu interviu, nu nimic ? Plec direct ? Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Scuze dar nu stiu data exacta, oricum nu sunt doua luni in cap. O s-a stau si de vb cu parinti mei sa vedem ce parere au.

Eu de doua saptamani lucrez pe microbuz si autobuz cu contract aici in oras, program mai mult decat lejer si bani buni zic eu, sunt aproape de casa si castig 300 euro. Programu fiind de la 6:00 la 13:30, 6:30 la 13:30 a treia zi liber dupa care de la 13:30 la 22:00, 13:30 la 24.00 si iar liber.

Eu oricum sper s-a fac economi pentru ca nu fumez, nu beau, nu cafea... doar mancarea. Eu am mai lucrat in austria in constructi si sofer pe microbuz si nu e chiar asa cum exagereaza uni.. ca nu iti ajung 600 de euro pentru mancare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din cate se vede eu unul n-am fost :)) Si nici macar nu am fost personal.. Am trimis dosarul prin curier  :)

am trimis acum 30min un CV, scrisoare de intentie si documente scanate....iata raspunsul....

Buna ziua,

Scopul acestui email este de a va face cunoscut ca nu ati fost selectat, pozitia fiind oferita altui candidat.

Va multumim pentru interesul manifestat fata de societatea noastra si va dorim succes,

Cu respect,

Camelia Filip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In 30 min ti-a venit raspunsul? Mai incerci? Oare de ce te-au respins?

nu stiu, am trimis CV, scrisoare de intentie si copii dupa: permis, atestate, card, aviz medical si psihologic, cazier

poate nu stiu eu ceva

poate imi spune si mie KATY cu cine a vrb sa depuna dosarul si ce a depus la dosar multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hartltrans Romania s.r.l.

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

   

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 11 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate  - copie color                          - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E                - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa            - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                  - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Fisa medicala (in care sa fie specificat faptul ca este pentru siguranta circulatiei) + aviz psihologic ( valabile)                        - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

      *** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

12. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

13. Carnet de Munca – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

14. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

15. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

16. Avizul medical si psihologic in original

Acestea sunt documentele ce trebuie trimise  catre firma prin curier,,si eu o sa trimit daca nu gasesc ceva pana la 21 de ani..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am trimis dosarul in februarie pe 18 iar pe 23 m-au chemat la munca.nu stiu dupa ce criterii se fac selectiile dar sunt mai multi care au trimis si nu au fost sunati dar odata ce tea sunat sa te prezinti la timisoara esti angajat.iar incepatori vin cel putin 2-3 pe saptamana asa ca pt cei care ati trimis mai demult si nu v-au chemat mai incercati si mai trimiteti dosarul o data.la cate dosare au nu cred sa le pastreze pe cele mai vechi de o luna pt ca nu am vazut in timisoara nici un raft cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru valysoferubraila la actele de mai sus mai trebe atasat nr 12A:recomandare de la ultimul loc de munca in originar cu nr de contact

pentru colegu care a trimis actele scanate, nu e bine, se trimit copii xerox doar prin curier sau posta (obligatoriu). prima oara trimite un mail cu un cv in care sa se vada ca esti incepator la adresa de mail (camelia.filip@hartltrans.ro) ,ea iti va trimite inapoi un mail cu ce acte iti trebuie si faci copii xerox dupa acte si le trimiti la adresa din mailul care ti-l da ea.

eu plec vineri la tm, am fost sunat azi

drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mersy M@nuel si sper sa ne vedem curand pe traseu,si mai suna si tu,eu de exemplu am sunat pe la 10 dimineata si am vorbit cu baiatul ala un tip foarte de treaba,mi-a spus ca saptamana asta nu se fac angajari dar sa insist cu telefoane,si pe la ora 15 m-a sunat Doamna/Dominisoara Camelia,bafta multa si mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Bafta, eu din pacate nu pot veni perioada asta.. inca nu pot pleca de la locul de munca pentru ca abia am inceput.

Am avut azi apeluri de pe 6 numere diferite de la ei, cred ca selectia se face in functie de antecedente probleme pe la caziere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.