Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

sal colegi stie cnv cum sta treaba la hartl cu adevarat  ca vad ca au refuzat cati colegi a mai fost cnv chemat care a trimis dosaru la ei

Ar fi bine sa te dai jos din pat,sa te speli pe fata,sa recitesti ce ai scris apoi sa ne traduci si noua.

Asemenea exprimare si punctuatie nu merita niciun fel de raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  eu in mare fac asa un calcul de fata :

          -card  european de sanatate a costa 540 de roni (cazul meu , am postat acum citeva zile bune in acest topik)

          -avize psihologice + adeverinta medicala astea sunt in jur de 320 de ron depinde de cum se descurca fiecare

          -cazierul ceva gen 15 roni cu tot cu timbre

          -pasaport 240 roni

precizez ca restul le avem deja permis atestate certificat si restul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut adrian te rog dezvolta si mi-e cum pot intra in posesia cardului european ,in cazul me-u nu am lucrat deloc pe cartea de munca in romania doar afara in spania 9anii unde trebuie sa merg,ce trebuie sa platesc.multumesc mult astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cand am citit ce trebuie pt dosarul de angajare, m-a luat durerea de cap. Ai scris ca avizul psihologic si cel medical costa o gramada. Aceste avize nu sunt aceleasi cu cele pe care le faci cand incepi scoala de soferi? E foarte lung si costisitor drumul pana te pui la un volan de camion :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am B-ul din 2000 sunt din CJ am facut tara asta cu 3.5 de mi-au sarit capacele  lucrat in telecomunicatiii anul trecut in Ianuaria am luat CED-ul si am spus ca schimb profesia si acum conduc o amarata de raba (de persoane LA pt cunascatori) si m-am saturat sa nu ma aud io cu mine in cabina dar merge treaba cred ca ma duc la Arcese sa vad ce fac luni la interviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut adrian te rog dezvolta si mi-e cum pot intra in posesia cardului european ,in cazul me-u nu am lucrat deloc pe cartea de munca in romania doar afara in spania 9anii unde trebuie sa merg,ce trebuie sa platesc.multumesc mult astept raspuns.

    sallut ! initial trebuie sa mergi la trezorerie cu 5 timbre fiscale de 2lei fiecare  sa ridici o adeverenta de venit impozapil pe ultimii 5 ani ;cu aceasta adeverinta mergi la CNAS sii faci contract de asigurare pentru ca nu ai  si ca vrei pentru card european dar ai spui lu" aia mama nu am lucrat deloc de 9 ani si am fost si la trezorerie si am luat aedeverinta vreau sa fac contract platesc pe loc te costa 540 ron dupa ce iti face contract te trimite la casa cu o chitanta ,,,dupa ce o platesti intrebi tot la CNAS unde e biroul de eliberare card european  acolo cu copia dupe prima pagina acontractului de asigurat si copie dupa buletin te pune sa completezi o cerere unde pui adresa unde trebuie sa iti vina cardul ...si att e vorba ca in 7 zile sa il ai dar cica sunt mereu intarzieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  atentie winis ..eu din cite am inteles fisa aia medicala nu este aceeasi fisa medicala de angajare comuna sau nu stiu cum sa zic ..vor fisa medicala de siguranta rutiera ,,care aici in brasov se face doar la spitalul CFR din cate am inteles eu la medicina munci nu e oo fisa medicala comuna care o faci si pentru scoala de soferi cit daca mai ai psihologicele de la scoala de soferi alea sunt valabile 3 ani asa ca sunt bune daca nu psihologicul din cite stiu costa doar vreo 50 sau 60 de lei daia eu am rugat un colegut de mai sus care a fost chemat sa posteze si el frate exact  asa cu punct si virgula ce a pus el in doasarel..sa stim si noi !! dar ..din pacate nu a aparut nimik postare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Trimisesem si eu CV si asteptam sa ma sune, de aia te-am intrebat. Probabil au multe CV primite deja de la colegi cu experienta. :(

Multa bafta!

colegule daca te uiti la anunt spun clar nu vor cu experienta scrie clar  candidatul  indeal e cel fara experienta doar pentru afara ... asta imi cam da de gindid potin dar cine se mai uita sa vina cardu sa trimit si eu dosar acum fii si u optimis ca poate o fii bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am depus si eu dosaru  de vreo 2 saptamani si ieri m-au sunat  cei de la hartltrans au spus ca vineri in 11 e plecarea in austria , sper sa fie bine totul incepe de undeva de-o fi bine de-o fi rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

        Colegu Pojar , spune-mi si mie te rog cum ai facut inainte sa trimiti dosarul. Ai trimis intai CV pe mail la dna/d-ra Camelia ? sau  intai ai sunat? Te intreb ptr ca am si eu doasarul aproape  gata ( l-am facut din informatiile de aici de pe forum) , si acum vreo 3 sapt. am sunat la timisoara , mi s-a zis ca nu fac angajari , iar azi am trim Cv pe mail si nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.