Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

trimiti cv-ul si si suni specifici ca nu ai experienta ,, mie mi-au spus cand imi este gata dosaru sa il trimit, l-am trimis prin posta cu toate ce le-au cerut si un numar unde sa ma contacteze mi-au trimis ei pe mail  de ce acte am nevoie 

si mau sunat inapoi  cam in 2 saptamani sincer nu ma asteptam sa ma sune. Suces si drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pojar cati ani ai? Eu stau din februarie si astept dar degeaba.... si ma gandesc ca fac selectie in functie de varsta, multi care au fost chemati aveau peste 25 de ani iar eu am doar 22. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si mie mi-e frica de faza cu varsta ..

si eu am decat 22 si observ ca in general vor intre 25-35 ..

am sunat la dansii si am intrebat cam care ar fi sansele sa fiu acceptat , dandu-le cateva detalii despre mine , dar imi tot repetau sa trimit dosarul si sa astept sa fiu sunat ..de parca  10-12 mil (costul dosarului) nu sunt bani ..

E cineva mai mic de 25 ani care a fost angajat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da eu am 23 de ani  dosaru oricum trebuie sa il faci  si pentru alte firme aceasi treaba iti cer toate firmele chiar si din romania mai putin  pasaportu cardu C.N.A.S  asa ca tot te costa bani sa iti faci dosaru trimiti si la firma asta si la altele pana ce nu  iti vad dosaru acolo nici nu prea stau de vb cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da eu am 23 de ani  dosaru oricum trebuie sa il faci  si pentru alte firme aceasi treaba iti cer toate firmele chiar si din romania mai putin  pasaportu cardu C.N.A.S  asa ca tot te costa bani sa iti faci dosaru trimiti si la firma asta si la altele pana ce nu  iti vad dosaru acolo nici nu prea stau de vb cu tine

  dar asta e problema ca cer cardul ala si nu e foarte in regula sa il ceara si de cele mai multe ori ala costa cel mai mult pasaportul la o adica hai ca e bun dar cardul ala implica mai multe adica tre facut contract de asigurat si pe asta va trebui sa il platesti din buzunar luna de luna dupa aia sii ce faci daca nu te angajeaza  de ce fata de alte firme cer cardul..sa fim seriosi majorotatea cer fisa medikala e normal sa o ceara dar aia costa doar 2-3 milioane restul sunt copii dupa acte care deja le ai  astia cer mai mult  si dupa ce iti faci card si nu te angajeaza mai ramai si dator ca tre sa platesti in continuare la CNAS ca  ca sa fie valabil si peste 6 luni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am inteles ca o persoana a fost chemata din vaslui (care nu e chiar f aproape de tm) , deci ..cred ca distanta nu e chiar foarte importanta ..

exact cum a punctat colegul mai sus , aceasi problema o am si eu - acel card CNSAS ..care ma costa vreo 6-7 mil .

I-am intrebat pe domni daca nu cumva as putea sa fac mai degraba o asigurare medicala la o firma privata , care m-ar fi costat undeva la vreo 2 mil/6 luni si au raspuns negativ ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am avut coleg care pe la 20 de ani si cateva luni a depus dosarul si a fost sunat dupa ce a facut 21.asta in vara anului trecut.avea deja 4 luni de hartl,nu i-a dat masina,s-a suparat si a plecat la Edy.m-am intalnit cu el,se descurca binisor.si nici distanta nu e un criteriu,eu stau in piatra neamt,stiu baieti din botosani,constanta etc.totul tine de cum au ei nevoie de forte proaspete cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  dar asta e problema ca cer cardul ala si nu e foarte in regula sa il ceara si de cele mai multe ori ala costa cel mai mult pasaportul la o adica hai ca e bun dar cardul ala implica mai multe adica tre facut contract de asigurat si pe asta va trebui sa il platesti din buzunar luna de luna dupa aia sii ce faci daca nu te angajeaza  de ce fata de alte firme cer cardul..sa fim seriosi majorotatea cer fisa medikala e normal sa o ceara dar aia costa doar 2-3 milioane restul sunt copii dupa acte care deja le ai  astia cer mai mult  si dupa ce iti faci card si nu te angajeaza mai ramai si dator ca tre sa platesti in continuare la CNAS ca  ca sa fie valabil si peste 6 luni...

Fisa medicala trebuie ptr. angajare iar cardul de sanatate in caz ca te imbolnavesti sau ai alte probleme medicale(anumite) cat esti in afara tarii. Fara acest card trebuie sa platesti tu aceste servicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

marius sunt deacord cu tine dar cardul ala se face "in mod normal " dupa angajare ca  iti fac ei obligatoriu asigurare la CNAS si dupa ce ai contract de asigurare platesti avans doar cardul 6 luni (care ajunge undeva la 150de roni) dar asta se face dupa angajare " nu ma trimiti sa fac card cind eu poate nu am mai lucrat delok cu carte de munca  si nu am platit la CNAS niciodat deci implicit ma obligi sa fac un contract de asigurare pe care tre sa il platesti tu ca firma nu eu ..firma e obligata la angajare  sa faca contract cu CNAS  ...ca mai devreme un coleg a intrebat daca face cu firma privata si era aceelasi lucru tot avea asigurare si pe extern ...si ei nu au fost deacord de ce ?ca oricum ei dupa angajare trebuiau sa fac contract cu CNAS dar omu asa cum au cerut ei trea sa fie asigurat pe europa  si era

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hartltrans Romania s.r.l.

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 11 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color                          - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E       - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa       - 2 exemplare

• Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                 - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Fisa medicala (in care sa fie specificat faptul ca este pentru siguranta circulatiei) + aviz psihologic ( valabile)                   - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12.  Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

      *** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

13. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

14. Carnet de Munca – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

17. Avizul medical si psihologic in original

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu din fericire sunt angajat de 11 ani. Am primit de la locul de munca o adeverinta, am facut o copie de pe cartea de identitate ( buletin), am mers la CAS, am completat o cerere, le-am dat unei doamne toate astea, in 7-10 zile imi vine prin posta. Vreo 3 minute  am petrecut la CAS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.