Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

le-am fauct la diamed

deasupra cinematografului central

(este un magazin langa cinematograf , unde sunt mereu baieti care 'atarna' , exact in fata magazinului sunt niste trepte ..urci sus pe treptele alea , si acolo e clinica )

dar se pot face doar joia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@winis - multumesc

@valy - inseamna ca probabil stai pe langa o fosta colega de-a mea , Lavinia , a facut post liceal la saligny ..

si eu am fost prima data 'trimis' tot la galati , dar pana la urma s-au putut face si aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am fost direct la ei cu dosarul si in 4 zile m-au si chemat, dupa am intrat direct in paine , acum fac 24'u la Milano, de o luna am tot condus , am bagat si la rampa si pot spune ca am prins experienta cat sa ma descurc, cei care se plang de salariu sa ramana acasa ca intradevar 600 nu sunt de viitor dar experienta ce o castigi iti ofera alte orizonturi. in parcari sunt o groaza de colegi care te ajuta sa iti gasesti de munca la salariu mai bun dar pana nu dai cheie nu esti bagat in seama. cand am ajuns la ei nici nu am intrebat macar cat se plateste fiindca am stiut ca vin dupa experienta , oricum nimeni nu se plange aici de nimic doar de salarii care sunt destul de mici, dar pentru incepatori o scoala platita e perfecta cred eu. bafta si drumuri bune la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

winis eu am aflat de acest site in decembrie si am inceput sa-mi caut de munca in ianuarie si acu am 4 luni de cand lucrez.u esti inregistrat aici din noiembrie si vad ca inca cauti.Care e problema ta de inca nu ti-ai gasit nimic??chiar vrei sa muncesti??scrie destul de clar pe acest site ca sunt 2 pe cabina un titular si un incepator.mai sun si care is singuri din lipsa de incepatori dar asta maxim 1-2 zile.de multumiti suntem multumiti singura problema pe care o avem cu totii sunt banii ca is cam putini.dar cat ti se spune atat primesti nici un cent in plus sau minus.daca vrei sa muncesti pe 600e si sa faci si experienta pune dosaru si te cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegi,nu am mai intrat cam de mult pe aici ca am fost tot plecat si vad ca s-a cam lungit foarte mult cu vorba pe aici,ca la unii le este greu sa citeasca mai de la inceput si trebuie sa la dai explicatii la fiecare in parte,nu este chiar asa de rau cum spun unii,cel putin eu am avut titulari buni cu care m-am inteles si dupa 4 luni m-a facut titular,daca ai siguranta in tine si curaj poti sa ceri camion la bernard si daca vrea el iti da,daca nu,nu,eu de la trei luni tot cer camion ca ma descurc si nu a vrut sa-mi dea pana la patru luni,acum vedem noi,sa aveti noroc si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@agentul69: in primul rand salut. Eu cand m-am inregistrat pe forum nici in gand nu aveam sa incep meseria asta. In Ianuarie m-am inscris la scoala. Luna asta am terminat scoala, am luat totul din prima, sala la "C" si "CE" si traseu la "C" si "CE". M-au programat foarte tarziu la examene de aia si aceste multe luni de scoala. Eu mai fac atestatul si am dosarul complet. Poate tu ai crezut ca dau din cioc cu dosarul in mana si fac pe desteptul ca nu-mi ajung cei 600 euro la Hartl? Ai gresit. Sunt in asteptare si vreau sa ma informez din timp despre toate. Asta e toata povestea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu toti titularii au si incepator. am fost cu un prieten pana in grecia ca sa prind si eu putina experienta si duminica am vazut doua camioane e la hartl prin bulgaria cu un singur sofer. Cat despre chemare eu mi-am cam luat gandul, nu i-am mai sunat de vreo doua saptamani, imi expira si cardul de sanatate intr-o luna si altul nu stiu daca mai fac pt ei ca iar trebuie sa dau bani deoarece nu muncesc cu carte de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Sall.Acum aprox. un an de zile din ceva motive a trebuit sa incep sa lucrez si eu ca sofer de *TIR*.Aveam permisul din 93 dar nu am lucrat in domniu.....asa ca am inceput sa caut si sa trimit Cv-uri peste tot iar primi care m-au contactat au fost cei de la Hartl,(mii de multumiri Camelia)....Pe scurt dupa un stagiu de trei luni care a fost foarte folositor si in care pot spune ca am invatat si am prins multe treburi(Salut pe Nica,Marius,Alin,Dan,Mitica ...sper ca va amintiti de mine) am plecat in Spania pana acum patru luni de cand sunt in UK unde locuiesc si fac doar curse Anglia-Scotia (pe bani adevarati).

          In concluzie nu ma intereseaza ce politica are Hartl dar pt. cine vrea sa invete si sa continue in domeniu nu stiu daca poate face asta altundeva.Asa ca nu pierdeti vremea si *FURATI MESERIE*

            Aproppo- am amintiri tare faine de la Discoteca din Schwaz.  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

alea ce le-ai vazut tu sunt tot de la hartl dar le conduc soferi turci si lucreaza singuri pe cabina iar acestia is angajati la mama lui erst nu au treaba cu hartl de care se vb aici.

vezi ca aia de care zici tu sunt turci si lucreaza pentru maicasa lui Hartl,care de fapt e firma mama,nu are foarte multe camioane dar ea angajeaza doar turci si unul pe cabina,nu lucreaza cu echipaje,roman singur pe cabina nu cred ca o sa gasesti la Hartl,decat daca cumva ajutorul cere sa fie schimbat si atunci 1-2-3 zile poate sa fie unul pe cabina,drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

peaceday din pacate nu prea mai avem acces la discoteca pt ca ne este interzis de bernard si nici aia daca isi dau seama ca esti roman nu te lasa sa intri din cauza unor buni colegi care s-au gandit ca aici e ca la ei la stana si s-au batut pe acolo!!Iar perry-fcp exact ce ai zis u am zis si eu doar ca aia nu lucreaza la mama lu hartl ci la mama lui erst ca asa il cheama pe patron. ;) drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Imi pare sincer foarte rau, ca in lumea de azi nu mai exista respect pentru meserie. Ma refer in primul rand la cei tineri sau cei neexperimentati. Pai fratilor, eu va cred ca este foarte greu sa muncesti pe 7-800 lei/luna, sau pe 2-300eur, in tara, dar daca veniti buluc in Europa si ne scadeti salariile? Pentru ca sunteti voi necajiti si v-ati facut imprumuturi prin banci! Ce vina am eu ca iubesc meseria asta ca pe ochii mei, ca mi-a placut si-mi place camionul, dar nu vreau sa muncesc degeaba, cum veniti voi sa munciti! Nici habar nu aveti de ce inseamna, dar doar a-ti auzit ca se castiga si hai la soferie nene. Nu m-ar deranja daca a-ti face-o demn. Dar necunoscatorii, nepriceputii si mortii de foame, mai si dau spagi si mai si accepta salarii de mizerie, pe care apoi, vrand- nevrand trebuie sa le acceptam toti. Stati nene acasa, in tara, invatati bine meseria 2-3 ani si apoi veniti la lucru in Europa.

A-ti facut in asa fel incat au aparut samsari de soferi, care aduc incepatori pe banda si au "deschis" chipurile ochii patronilor si s-au facut milionari in euro, pentru ca romanul prost si nepregatit vine sa lucreze pe ce-o fi, numai sa fie mai mult ca acasa. Ideea este ca tot jegos si cersetor prin parcari sta, ca-si mananca de sub fund. Slariu fiind mic, nu-i ajunge sa se intretina si sa duca si banii acasa. Unii cred ca prin Europa pe sosele, umbla cainii cu covrigi in coada si isi poate permite sa traiasca cu 2 eur/zi(cum am vazut multi, nici la wc sau baie nu merg) si sa ne faca de tot rasul prin lume.

Pe de alta parte, sunt unii care, din cauza nevoilor mari, s-au apucat de umblat prin marfa transportata. Si uite asa ni s-a dus buhul ca pentru ce cerem salarii, daca tot mai si furam. Pentru adevaratii transportatori, soferi, asta este o mare umilinta. S-a dus dracului si profesia asta. Pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Alo MILU PROFESIONISTU parca? inainte sa ne bagi pe toti in aceeasi oala ar fi bine sa iti ceri scuze de colegi cu sau fara experienta daca tu esti Dumnezeu iti spun sarut mana dar tinand cont ca esti facut din tata roman si mama romanca nu cred ca esti tu sa ne faci in tot felul iar cu iubitul meseriei esti .........sa nu te jignesc un om care isi iubeste meseria ca ochii din cap sa stii ca nu pune pe primul plan banii asa ca te rog frumos sa numai intri aici si sa ne faci cum vrei tu de la cersetori pana la hoti ti-as zice m-ai multe dar pot sa fiu si umil si ma opresc aici iti doresc Drumuri Bune si Dumnezeu sa-ti fie aproape si doar atat te m-ai rog ajuta daca poti si numai critica imi cer scuze fata de moderatori daca am gresit si de colegi si bafta tuturor si apropo sunt un sofer care isi cauta de munca de aproape un an pe un camion si nu am reusit inca dar nu voi abandona ca de si eu iubesc meseria si chiar nu ma intereseaza cati bani as putea sa castig din meseria asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.