Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Eu am pus dosarul prin februarie si nu m-au sunat, iar dupa Paste am mai trimis o data dosarul si azi m-au sunat. De cand am trimis a doua oara dosarul i-am sunat de 2 ori si ma tot trimiteau la plimbare asa ca am renuntat sa-i mai sun si nu mai aveam nici o speranta ca voi fi sunat, pana astazi. :)

@danchi72: da, toti suntem incepatori. nu cred ca ar vrea cineva cu experienta sa stea cu 600 de euro pe luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi ce sa spun e bine la hartl sa faci experienta . De sunat va suna pe toti eu am fost chemat dupa 3luni jumate. Lucrez de aproape 5 luni la ei mai stau o luna si am plecat la alta firma . Cat despre titulari aveti mare grija cu ei . Eu am avut 3 pana acum cu 2 din ei m-am inteles bine cu ultimul am avut treaba . Atunci abia la facut titular si i se parea ca e seful meu . Era sal las prin italia Iam zis ca nu am venit la hartl nici sami bat joc de cineva nici cineva sasi bata joc de mine . Era asa de priceput ca in 1 luna a dat de 3 ori cu spatele o data in parcare si de 2 ori la rampa am stat 30 min sa o bage iar cand a fost ajutor a dat de 4 ori in 6 luni. Va zic sa aveti grija la titulari daca nu va convine va schimba si eu am vrut sal schimb lam sunat pe bernard intro vineri si luni dimineata deja vroia sa ma schimbe dar lam linistit . Va dau un sfat sa aveti sange in voi nu sa va lasati calcati ca si ei au fost ca voi Aveti grija de voi si va doresc un titular cat mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pt cei interesati de cardul european de sanatate:eu am fost in somaj pana luna trecuta(deci nu mai sunt asigurat)si am platit 234 Ron(39/luna)incepand cu luna iulie pana in decembrie.Plata nu se mai face la CAS ci la finante dar in localitatea unde ai domiciliu,de parca nu tot acolo ajung banii in final.Eu azi am fost la Slatina resedinta de jud(pt ca-s din Caracal) si am reusit doar sa rezolv cu pasaportul, si 90% cu cardul de sanatate pt ca trebuie sa merg iar Luni cu hartia de la finante.Speram ca azi sa fac si fisa madicala+psiho dar asta e.Poate avea careva nevoie de info.Salutari 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am si eu o intrebare. mai am de facut testu psihologic si vroiam sa stiu daca ala se face tot la spitalul cfr? m-am gasit cu patronu de la scoala de soferi de unde am facut eu si are acolo si laborator psihologic si mi-a zis ca poate si el sa faca pentru ca sunt atestati in trasporturi. e cu 20 de lei mai mult decat la spitalul cfr dar ma rezolva in juma de ora. ce ziceti? e bine sau nu? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare! Am si eu o intrebare cu privire la cardul de sanatate la care sper sa gasesc raspuns de la voi...eu am avut intrerupere pe carte vreo 3 ani si ceva, am sunat la CAS si mi-au spus ca trebuie sa platesc pe 6 luni din urma (ok pana aici) + 6 luni avans...dar aici nu vad deloc rostul...de ce trebuie sa achit eu inca 6 luni, cand in mod normal trebuie sa o faca firma care ar urma sa ma angajeze? Nu e normal asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare! Am si eu o intrebare cu privire la cardul de sanatate la care sper sa gasesc raspuns de la voi...eu am avut intrerupere pe carte vreo 3 ani si ceva, am sunat la CAS si mi-au spus ca trebuie sa platesc pe 6 luni din urma (ok pana aici) + 6 luni avans...dar aici nu vad deloc rostul...de ce trebuie sa achit eu inca 6 luni, cand in mod normal trebuie sa o faca firma care ar urma sa ma angajeze? Nu e normal asa?

salut. si eu am avut aceeasi problema cu cardu. am avut 4 luni intrerupere din urma pe care le-am platit+a trebuit sa mai platesc avans 7 luni pana la sfarsitu anului. problema e in felul urmator nu stiu daca ti-au zis cei de la CAS. in cad de te angajezi la hartl sa zicem, ceri o adeverinta de salariu de la ei pe care o sa o duci la CAS iar ei o sa iti dea inapoi diferenta de bani pe lunile care au mai ramas pana la sfarsitul anului daca m-ai inteles.

normal o firma care se respecta iti fac ei card de sanatate, dar nu o fac pentru ca ai nu au siguranta ca tu ai sa ramai la ei o perioada mai lunga si nu vor sa plateasca ceea ce ai platit tu. asa vad eu lucrurile.

eu am terminat dosarul. luni o sa il trimit si eu si va mai tin la curent. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din comoditate fac asta.

Ar putea sa faca ca cei de la Waberer`s, iti faci frumos o asigurare medicala pe 6 luni-70 ron si dupa cele 6 luni, timp in care ai fost angajat, mergi si ceri cardul de sanatate.Simplu, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii!

Citesc si eu de ceva vreme aici in forum da nu m-am inregistrat decat acuma. Vroiam numa sa va spun ca daca as fii incepator clar mi-as baga dosaru la Hartl. Adica 600 de Euro chiar nu mi se pare putin in conditiile in care n-ai experienta aproape deloc sau chiar deloc si te duci mai mult sa inveti! Mai ales ca din cate am auzit stai pe banii astia 3-4 luni si dupa devii oricum titular, sau te muti mai departe... Deci mie mi se pare chiar rezonabila suma!

In legatura cu cardu de sanatate, da e aiurea sa platesti atatia bani, da macar ti recuperezi dupa... Da are colegu valy dreptate, la ce flux de soferi au, ii inteleg ca nu vor sa le plateasca la toti cardurile de sanatate, din moment ce nu au siguranta ca soferii respectivi raman la ei timp de 6 luni...

Va salut, drumuri usoare sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

600 de Euro e chiar salar bun... eu lucru pe 600 de ron (deci ron, da?) la o firma privata si ma fugareste seful toata ziua...

si eu m-as baga la Hartl ca am auzit ca ma primeste si daca nu am experienta pe tir.  Si daca dupa cateva luni ma face titular e chiar bine, nu?

daca am card de sanatate ma mai pune sa platesc ceva?

hai ca chiar vreau sa imi bag dosarul :-)

drumuri bune sa avem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii. astazi am trimis si eu dosarul prin cargus. eu sunt din galati si mi-au zis baietii ca maine ajunge la timisoara dosaru cu acte.

o sa ii sun si eu miercuri si o sa va zic ce mi-au spus daca au nevoie de soferi sau nu. colagu "audi" daca ai deja card de sanatate valabil nu mai platesti nimic, doar apucate sa faci restu actelor. si eu muncesc tot pe 600 ron dar plec dimineata la 7:30 si ajung acasa la 10:30 :)

bafta colegii si sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca pe mine ma intrebi in legatura de dosar l-am trimis ieri si mi-au zis baietii de la cargus azi dimineta a ajuns la timisoara, pana la ora 12-1 ar trebui sa ajunga la sediu hartl. am sunat pe la ora 14:00-14:30 sa intreb de dosar si nu a raspuns nimeni. o sa mai incerc maine dimineatza pe la 10.

iar cu diploma de bac am facut copie numai pe fata nu si pe partea cu note. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.