Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

da am sunat pe la 10, plicu era acolo dar nedesfacut si mi-a zis sa il sun pe la 15. am sunat la 15:30 a zis ca plicu e tot nedesfacut si m-a notat cica el undeva si a zis daca nu ma suna el pana la 17:30 sa imi zica daca e complet dosaru sa il sun eu, dar o sa il sun maine dimineatza dupa ora 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc  Costy. Numai ca pozele astea le stiu din cap deja. M-am uitat la ele pana mi-au picat ochii din cap.

salut colegii.in leg cu masinile..DAF-urile sunt de rahat.sunt mici,sunt puturoase..si daca mai dai si peste una manuala tiai blestemat zilele.

pe de alta parte MAN-urile sunt incapatoare..chiar si pt cei care dorm sus,sunt mai puternice mai silentioase in mers, consum mai bun..si sunt automate,iar intrun deal mare se vede diferenta intre MAN si DAF. cei drept daf-urile au mai mult spatiu de stocare,dar te descurci si cu man..nui problema.

drumuri bune

o poza cu manul pe care am lucrat..acum sunt pe unu alb .

www.imageshost.us/images/mGCiU.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma sunat si p mn bernard ieri sami zica daca vreau sa ies la pensie ca sofer b..bineinteles ca iam zis ca nu.azi tre sa.vina buzul sa ma ia din parcare spre garaj sa primesc camion.mai am o sapt si tre sa vin acasa :-).drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

m-am intalnit si eu in austria cu un echipaj condus de un brunet si un incepator,,,,,,,,,,,,desi amandoi au trecut pe jos pe langa masina mea nu au avut bunavointa sa gesticuleze un salut desi sau uitat la nr mele,la plecare am constatat ca ereau de la harl,,,,,,,,eream prea bine dispus ca sa le spun ca nu este frumos ce au facut desi salutul lor nu ma ingrasau sau slabeam dar erea un gest de politete la intalnirea unor romani intr-o tara straina,,,,,,,,,,,,poate va intrebati cine esti tu sa fii salutat,,,,,,,,,,,,,,sant romani care lucreaza in ue si vin sa ma salute ,sa ma intrebe ce mai este acasa,sa vorbeasca romaneste,,,,,,,,,,,,,ei sant romani si nu au uitat de unde au plecat ,,,,,,,,,,acesti soferi au uitat ca totusi santem romani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu virgil...spune sincer ca e prima oara cand trec romani pe langa tine si nu te saluta...nu vreau sa iau apararea nimanui insa nu poti si n-ai cum sa ne bagi pe toti in aceeasi oala.si pe viitor...daca vezi camion de la hartl cu placuta Costi Ro in geam,eu sunt :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca te observ eu primul cu sigurata o sa te salut ,si pe orcine care are nr de ro,asta e caracterul meu,,,,,,,,,,dar daca tu treci pe langa mine,vezi nr de la masina si nu ma saluti e pacatul tau,,,,,,,,,,,,,acel brunet se vedea ca este cel avansat,,,,,,,am vrut sa ma opresc langa ei si sa-i intreb daca le doare gura sa salute,,,,,,,,,,,,daca lucrezi la ei sigur il cunosti pe acel brunet ,,,,,,este tigan ca sa spun pe sleau ca nu mie frica de nimeni chiar poti sa ai spui si mai erea cu unul slab si alb care parca a avut intentia sa salute,,,,,,,,,,austria aproape de spital

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Unicredit...da.pana nu de mult.acum 2 luni,cand am venit de acasa,in timisoara ne asteptau 2 don`soare.nu am stiut cine-s ( speram sa le dea pe cabina :D ) pana nu ne-au adunat pe toti si ne-au comunicat senin cei de la firma ca schimba banca.respectiv la Citi bank.si ne-a pus hartoagele in fata si am dat cu subsemnatul.astea 2 luni am luat in continuare banii la unicredit,probabil ca luna viitoare va fi citi.problema e ca este o banca cu filiala in putine orase,nu exista posibilitate de a retrage valuta din cont decat la una din filialele respective.iar in cazul meu,fiind din piatra neamt,cea mai apropiata ar fi la bacau.din cate am inteles au posibilitate de online banking,o sa aprofundez problema cand voi primi cardul si voi face cont la ei pe site.in functie de comisioane etc voi vedea daca imi convine sa transfer banii la unicredit sau nu.chipurile,motivul pentru care au schimbat banca e faptul ca singurul comision pe care si-l ia ,oricate retrageri ai face afara sau aiurea,va fi de 30 si ceva lei pe luna.ramane de vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai...nu stiu care-i situatia ta.daca te-a chemat sau nu la tm.ca in principiu,daca te chema te anunta si vis-a-vis de card...posibil sa-l fi facut degeaba.nu am de unde sti.posibil ca atunci cand ajungi in timisoara sa te puna sa semnezi pentru cardul la citi.iar n-am de unde sti.am povestit mai sus care e situatia actuala....mai multe aflu peste vreo saptamana,cand ajung si eu prin tara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.