Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Multumesc domnu' ;) La dimineata eu ii trezesc cu telefonul meu.

                                                                                                                                                      Si ai sunat ?ce ti-au zis ?Da si tu aci ceva detalii!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

16.07 si abia ieri mau sunat pe la ora 5 dupa amiaza si marti am sunat eu sa intreb de ceva locuri si mi sa spus ca saptamana asta nu au locuri sa revin saptamana viitoare, ce sa zic sa aveti rabdare ca o sa va cheme pe toti care aveti dosarele complete .Va urez bafta la toti si numai bine, o sa mai intru pe forum dupa prima stagiatura .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stimati  domni, nu stati cu gandul doar la Hartl, ca sa ia oameni noi, altii ar trebui sa plece, iar asta se intampla din ce in ce mai  rar, mai ales acum ca vine iarna, oamenii isi tin de joburi, e si normal, eu unul mi-am luat gandul de la ei,  pot sa ma si sune si nu mai merg.....se gaseste mai usor de munca pe basculante, cife,  sau va reprofilati, sunt cursuri peste cursuri la preturi destul de accesibile, care va asigura un loc de munca decent, trebuie sa cautam ce ofera piata, treaba e sa ne dam silinta.  Cat despre  CV e si normal sa-l trimiteti impreuna cu dosarul, in CV sunt date ale voastre care nu se gasesc in acte, , numere de telefon, poza (f important) si alte chestii.....in fine, multa sanatate sa aveti si bafta  :) in ce vreti sa faceti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stimati  domni, nu stati cu gandul doar la Hartl, ca sa ia oameni noi, altii ar trebui sa plece, iar asta se intampla din ce in ce mai  rar, mai ales acum ca vine iarna, oamenii isi tin de joburi, e si normal, eu unul mi-am luat gandul de la ei,  pot sa ma si sune si nu mai merg.....se gaseste mai usor de munca pe basculante, cife,  sau va reprofilati, sunt cursuri peste cursuri la preturi destul de accesibile, care va asigura un loc de munca decent, trebuie sa cautam ce ofera piata, treaba e sa ne dam silinta.  Cat despre  CV e si normal sa-l trimiteti impreuna cu dosarul, in CV sunt date ale voastre care nu se gasesc in acte, , numere de telefon, poza (f important) si alte chestii.....in fine, multa sanatate sa aveti si bafta  :) in ce vreti sa faceti!

Aici nu ne intelegem. Eu, de exemplu, asta vreau sa fac si nu ma reprofilez ca deja am o slujba. Ma repet: asta vreau sa fac. Pe mine iar daca ma cheama ma duc si in patru picioare. Astept cat trebuie deoarece oriunde sun, trimit CV, numai nu-mi zice "du-te impusca-te". Iarasi CV-ul nu contine nimic in plus fata de actele din dosar. Pe ei nu-i intereseaza ca eu colectionez timbre, ce hobby-uri am etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

alo tipul care pune la cv poza pai daca citeai bine iti cere trei copii color dupa buletin asa poti sa pui tu o poza la alegerea ta in doasr de preferabil cu Marria alaturi ,pai daca iei au spus clar ca au nevoie de cele 12 acte ce rost mai are sa pui tu cv ,dar aici se vorbeste ceva ca in bancul urmator(Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:

-Asa mic si deja ti-a crescut mustata ?

Motanul raspunde enervat:

-Si tu asa mare si tot fara sutien?)imi cer scuze in final pentru postare dar chiar nu m-am putut abtine intra cate unii care vor dinadins sa-ti taie elanul cu ideile lor care vrea sa vorbim despre doasr sau despre angajare ma poate gasi la id florinoxpreda incaodata scuze daca nu am postat unde trebuia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnu CIOBANU  fii mai explicit pune si tu cele zece norocoase aici sa nu fim luati prin surprindere apropo e vb despre nr de telefon care tea sunat)))))))))asta in cazul in care nu tea sunat cu nr ascuns ca la radio zu,stiu ai sa zici ca a fost o doamna ,si ca trebuie sa vii duminica la 10 ,mda oricum iti doresc bafta sincer iti spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ca sa imi continui ideea cu CV-ul: orice dosar/aplicatie pentru angajare trebuie sa contina un CV. iar acest CV face diferenta intre aplicanti. altfel toti sunt o apa si un pamant: incepatori in ale meseriei, mai pusti sau mai putin pusti, dar cam atat. din fiecare CV reies date personale despre fiecare aplicant, din aceste date isi pot face o idee despre ce fel de om esti. prin ce ai trecut te modeleaza: scoala, armata (daca ai apucat asa ceva), familie, copii, studii, locuri de munca anterioare... pe baza acestor informatii unii sunt sunati cu prima ocazie/angajare, iar altii dupa 7 luni de asteptare. ca sa fie clar:ai studii superioare=inveti usor ce ai de facut acolo; esti familist= ai nevoie de bani, si in zilelle de azi nu mai renunti asa usor la un loc de munca, mai ales daca nu ai schimbat prea des locurile de munca anterioare, etc...

si toate astea conteaza, chiar daca ei spun ca angajeaza incepatori. a fi incepatori inseamna a fi predispus la greseli, iar astea costa, mai ales pe ei ca firma, caci imaginea unei firme serioase de multe ori conteaza mai mult decat pretul practicat (vezi Coca-Cola, sau Pepsi, sau...), asa ca incepator incepator, dar... cu perspective. si ce treceti in CV se regaseste in actele de la dosar, veti spune, insa intr-un mod mult mai usor de citit, mult mai complet, si in cazul in care e si interesant, verificabil, cu actele din dosar, sau cu ce iti mai cer ei pentru completare. stiu un caz al unui preieten, care la o angajare in alt domeniu, dupa un astfel de CV, a fost angajat. din pacate pentru el, trebuie sa vina cu completari la dosar pana la terminarea perioadei de proba, dar cum el a mai inflorit, la sfarsitul perioadei de proba a fost respins, desi el spera sa se uite de "completarile" de la dosar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

apropo de poza de la CV: a intocmi un CV nu e o compunere cu tine subiect, e aproape un act oficial, care se redacteaza dupa niste reguli si tipare. una din aceste reguli e sa ai o poza atasata. daca e un lucru nou pentru tine, cel mai bine e sa te interesezi, sa cauti niste modele de CV, dupa care sa te ghidezi in alcatuirea CV-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

- Copie C.I. - 3 exemplare

- Certificat de nastere - 1 exemplar

- Certificat de casatorie, certificate nastere copii - 1 exemplar

- Ultima diploma de studiu - 1 exemplar

- Permis conducere C+E - 2 exemplare

- Atestat sofer profesionist - transport marfa - 2 exemplare

- Cartela pentru tahograf digital - 1 exemplar

- Cazier - 1 exemplar

- Pasaport - 1 exemplar

- Fisa medicala siguranta circulatiei + aviz psihologic - 2 exemplare

- Card European de sanatate CNSAS - 1 (Spuneti-mi si mie va rog unde scrie ca trebuie si CV?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.