Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Am ceva fotografi si filmulete trebuie sa gasesc un wi-fi pe undeva si postez.Deocamdata am un stik cu 2 giga care a costat 50 euro si nu as prea consuma din el.

salut colegu,de unde ai cumparat stik de 2 giga cu 50?ca de 4 giga am vazut eu cu 10 euro,cam mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hello viitori colegy am depus dosarul deosaptamana si ieri mau sunat sa fiu duminica la timisoara. Mai vine cyneva? Ce bagaje duke sofferul cu iel? Am crezut ca astept mai mult dar mau kemat.

daca cauti pe paginile din urma vei gasi raspunsurile la intrebarile tale sau aici pe forum tine cont ca vine frigu si o rugaminte mare as avea sa treci varsta si localitatea sa stie colegi de unde esti poate mai merge cineva si va potiviti cu drumul sa nu fii singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai apare cate unul care face pe........ieri s-a inregistrat si azi la chemat si nu stie ce sa i-a cu el o doamne,si duminica nu are timp bietul de el nici sa-si i-a ramas bun de la apropiati,iar el in loc sa mearga si sa-si termine celelalte acte vrea sa stie ce se mananca pe cabina.mda,si totusi remin pune si noua aici nr care te-a sunat daca nu te superi,sau ai sa spui si tu ca a fost o doamna)))))))))))))))))))).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai apare cate unul care face pe........ieri s-a inregistrat si azi la chemat si nu stie ce sa i-a cu el o doamne,si duminica nu are timp bietul de el nici sa-si i-a ramas bun de la apropiati,iar el in loc sa mearga si sa-si termine celelalte acte vrea sa stie ce se mananca pe cabina.mda,si totusi remin pune si noua aici nr care te-a sunat daca nu te superi,sau ai sa spui si tu ca a fost o doamna)))))))))))))))))))).

Salve. Voi intelegeti gresit  ;)

Sunt foarte multe persoane care au aplicat la hartl dar nu au cont pe forum. Dupa ce au fost chemati cauta informatii despre firma si intamplator dau de acest forum. Daca el s-a inscris azi pe forum nu inseamna ca tot azi a trimis si dosarul. Se poate sa-l fi trimis cu mult inainte. Daca ar posta toti cei care au trimis dosare crede-ma ca ar fi 500 de pagini de citit  ;)

Drumuri bune la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

recunosc,nici eu nu stiam de aceasta firma,dar cu ajutorul forumului am aflat de ea,mai am analizele medicale,cazierul judiciar si implinirea celor 21 de ani si voi trimite si eu dosarul..

In afara de cardul de sanatate care eu nu am dat nici un ban,ca muncesc,restu tot trebuie sa le faci la o angajare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Imi cer scuze dar iar nu ma pot abitine (pentru zagato ),cum doamne iartama sa faci un dosar sa il trimiti (dosar pe care dai cateva milioane bune)iar apoi sa te interesezi despre firma asta mi se pare a fi o prostie .

Salut.

Ai inteles gresit din nou (intradevar m-am exprimat si eu prost). Sa zicem ca omul a aflat de firma hartl. A intrebat in stanga si in dreapta (pe net prin cunostinte,prieteni,etc) despre aceasta firma. Poate ca a gasit detaliile care il interesau pe acest forum (sau altele) fara sa isi faca vreun cont, si-a pregatit dosarul si l-a trimis. Acum ca a fost acceptat incearca sa afle si mai multe informatii despre noul lui loc de munca. Cum are intrebari la care nu a gasit raspuns s-a inscris pe forum si posteaza.

E normal sa te documentezi si dupa ce ai depus dosarul, chiar si dupa ce te-au chemat. Cel putin eu asa consider.

PS: sa stii ca nu toti platesc milioane bune pentru dosar  ;) (daca esti angajat nu platesti carnetul de sanatate; pasaportul poate il ai deja; deci inafara de cele doua restul documentelor nu costa asa mult)

(Scuze de offtopic)

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

florini1981, as vrea si eu sa iti fac un repros.

daca mie imi iese maine poimaine cardu de sanatate, in secunda 2 trimit dosarul. in secunda 3 fii sigur ca nu ma duc sa imi iau la revedere de la mosu, caine si pisica. [mai ales la unii cum nu sunt chemati cu lunile]

sau tu cand ai trimis dosaru, te/ai si apucat de impachetat?... vezi ca poate ti/au mucegait hainele in ghiozdan. :]

din cate am inteles, baiatu cauta informatii despre ce sa isi duca cu el, omu, incepator ca multi...

nici eu nu as stii daca maine m/ar accepta cineva in soferia asta, la cate cvuri am depus. m/as informa cat de cat [nu ca nu am facut/o pana acum, dar asa, pe sarite]... asta e, cu timpu nevoia te invata. din prima fii sigur ca multe o sa lipseasca la orice incepator entuziasmat de telefonul primit.

nu mai fi rau si invidios! [eu intotdeauna cand nu imi iese ceva, incerc sa vad un scenariu urat daca mi/ar fi iesit] toate sunt calculate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

e uite o sa fiu eu gica contra daca voi credeti ca am cerut prea mult decat numarul dupa care a fost sunat atunci o sa fac un pas in spate si nu va doresc decat sanatate si drumuri bune sa aveti,am cerut aceasta minima informatie pana acum de la cateva persoane dar daca urmareai topicul ai fi vazut ca nici unul nu  scris era doar un fapt si atat in ceea ce priveste dosarul meu nu l-am trimis inca ,dar in nici un caz nu as intra aici sa intreb ce trebuie sa iau cu mine,dar in fine si ca sa vezi ca sunt sincer da imi este ciuda ca nu am reusit sa-mi gasesc  de munca ca sofer(TIR) si ma leg de aceasta firma ca fiind unica sansa ,dar sa imi fie ciuda pe vreun coleg niciodata pentru ca numai cei ce sunt intradevar soferi stiu ce inseamna sa dormi departe de cei dragi si in cabina ,drumuri bune si doamne ajuta la toti colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stai linistit colegule ca nu esti singuru care esti in situatia asta sunt mai multi decat ti-ai inchipuit tu vreo data care si-au pus toate sperantele in firma asta si ne cam lasa cu gura cascata dar asta este situatia nu avem ce face trebuie sa ramanem in asteptare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare, sper sa-mi raspundeti si mie la o intrebare, cel putin cei care ati mai dat ceva telefoane la Timisoara, e un tip care raspunde la telefon, si care sa ocupa de dosare, asta mi s-a spus, care iti ofera informatii cat de cat concrete, dar e cam greu de prins la telefon, eu cam rar am vorbit cu el, stiti cumva in ce zi poate fi prins la telefon?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va salut pe toti. sa va spun ce am patit eu cu ei: m-a sunat o doamna dupa 2 saptamani de cand am depus dosarul si mi-a zis ca imi lipseste din dosar cardul de sanatate m-am dus am platit c.a.s-ul. si le-am dus dovada ca am platit pentru ca, cardul vine acasa in aprox. 3 saptamani prin posta. am gasit acolo un baiat care mi-a spus ca am depasit 40 de ani. mentionez ca pana acum de cate ori am vorbit cu ei la telefon si am fost personal la ei cu dosarul nimeni nu mi-a zis decat de varsta minima de 21 de ani. nu mai stiu ce sa inteleg sper ca nu am cheltuit banii degeaba!!! baiatul acela a zis ca o sa ma sune cineva saptamana viitoare????!!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.