Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

stiti cumva daca trebe pasaport obligatoriu la hartl?

Normal nu iti trebuie dar trebuie sa ai buletinu cat de cat mai nou sa nu fie vechi,(ex. de la varsta de 14 ani) ca sa nu ai probleme cand treci in Anglia, pentru ca sunt foarte suspciosi aia si trebuie sa fie si in conditii bune sa nu fie deteriorat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Colgilor..Lupule esti din Severin?...e bine incepatori la Hartl , dar sunt si probleme cu bani , eu unul am avut numai probleme cu ei si in special cu Silvana cu bani munciti , acum depinde de norocul vostru , cu cat sunteti mai departati de Timis cu atat veti primi bani la timp, numai feritiva ca au mai ramas cativa Sacali batrani si vechi care sunt niste gunoaie de oameni.

Bafta la toti incepatori !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ptr domnul Rampo!

acasa nu castigi nimic,dar 600-700 euro ai faci pe tur retur plus mancarea de acasa si oricum mai mult de 10 zile nu esti pe traseu.

daca tot vi afara pe o perioada mai andelungata apoi sa si merite daca tot nu esti acasa an fiecare seara altfel eu unu nu-i vad rostu.

da potzi cheltui si 100 euro antr-o luna dar teas cunoaste dint-o mie de soferi,antelegi,adica sari an ochi,si, sa te respecte altii...an primul rand tre sa te respecti TU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca tu crezi ca 600 E sunt multi bani m'ai ales pentru munca depusa inseamna ca nu ai nici o ideie ......m'ai informeazate si vedem pe urma ce mai zici....

daca tu ca incepator (deci experienta pe tir zero) iti gasesti in alta parte cu salariu de mii de euro, bafta ta...

banii astia ii iei doar la inceput, apoi salariul creste (cineva din firma zicea la un moment dat ca se dubleaza)... nu-i rau, cred eu...  ;)

si daca totul e ok, se iau si bonusuri (cica 200-300 e), asta am citit aici pe forum... zicea cineva care chiar luase bonusul si a postat aici sa ne faca in ciuda :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

EU am un vecin ce a fost plecat o tura la ei. Mi a spus ca a mers pe un TGX gri, hidramat, toate bune si frumoase. ajunge acasa, din 1050 de euro cat trebuiau sa ii vireze, i-au virat doar o parte, deoarce circa 600 de euro i au oprit pt. nuj c amenda. Intrebare: amenzile nu sunt suportate de titulari? Adica, cu ce sunt eu de vina ca ala pune mgnetu si este prins...de ce sa platesc si eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru clau46 ( veterean ) : nu am zis ca toti cei 600 de euro ii dau pe mancare... dar pentru toata lumea sa fie clar... ca cel putin 200 de euro vor da pe mancare daca nu vor sa manance doar paine cu salam si sa bea apa plata... iar butelia si cele necesare e partea a 2a.. lasa-i tu pe baieti sa vina mai intai sa vada cu ce se mananca si apoi ...se vor lamuri ei exact ... e logic ca tre sa iti iei tot ce trebe cu tine ca doar pleci pentru o luna pe europa nu pentru cateva zile ... asa ca stimati viitori colegi nu mai pune-ti intrebari ce sa va luati cu voi...luati tot ce puteti ca alt fel veti duce lipsa... inclusiv leptopuri fime muzica carti de citi ...sa nu muriti de plictiseala in pauzele de 24 , 45 ore etc... sunt 5 degete la o mana...nu se potrivesc unul cu altul... dar lucrurile astea sunt necesare si comune pentru toata lumea . iar cu banii ai zis bine ...eu am omis sa precizez...e drept zi de virare a banilor in cont e data de 10 care curpinde doar perioada lucrata de la 1 pana la 1...deci asta e in functie de cate saptamana ai prins... eu am prins 3 saptamani...dar altii ai prins si 2 saptamani chiar si o luna... asa ca pot sa iti intre pe card si doar 300 de eurpo sau chiar toti cei 600... deci colegilor... veni-ti , vede-ti , lucra-ti si convinge-ti-va singuri... daca va place ramane-ti daca nu - nu va retine numeni cu forta.. nu e numai roz - e si gri !... iar tirurile nu sunt numai noi...sunt si mai vechi...depinde ce prinzi...eu in momentul de fata sunt pe un man tgx automat din 2012 care avea 23 de km cand mam urcat in el dar luna viitoare nu stiu pe ce o sa mai fiu ...poate o sa prind un daf de 3 ani cu maneta si sirocou defect :))..sper sa nu !  drumuri bune si sa ne auzim de bine ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dragi nostri colegi danut96 si madalinTC eu am spus ca e prea ,,mult,, 600 sa ne dea 400 pentru cine intelege ,mie mi se pare putin si1000 si nu

am urcat deloc pe tir si cred ca si restul incepatorilor ar trebui sa faca la fel nu sa se creada buricu pamantului dupa 2 luni de condus si sa se duca

fericit la ,,sefu,,sa zica gata sefu sunt beton de condus poti sa l dai afara pe veteranu asta fraier care ma invatat, ca sti ceva ,,sefu,, pupa te asi la

          subrat si la gleznele pline de varice ,am vazut eu ca fura la motorina ......................si uite asa ajungem sa stam pe bara pana ies oameni la pensie sa prindem si noi un post pentru ca fiecare veteran ce spune cine stie ce sifon imi da pe masina de imi face vreuna buna si ma arunca astia afara

eu cred ca meseria asta se face in echipaj pentru ca sunt curse lungi si se fac mai usor in doi plus ca mai ai de vorba cu cineva asa singur atatia kilometri ajungi de nu mai suporti nici nevasta si o dai pe partea cealanta mai o bujie un piston ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da vecinu tau era titular sau ajutor?  pentru ca daca era ajutor nu vede 1050 de euro de la HARTL  ci 600 de euro...

Nu te supăra dar lucrezi la ei ? De unde știi ca se câștiga doar 600 de euro? Dacă vorbesti doar din auzite mai bine n mai vb eu săptămâna viitoare mă duc la ei la Timișoara mă sunat azi Camelia Filip dar astept rahatul de card de sănătate ca nu lam facut pana acu de fraier....si mai vb după aia ca eu nu am auzit nimik de salariu fix 600 cum zici tu hai bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai e cineva pe forum care încă mai lucrează acolo sa îmi confirme acel salariu?am văzut toate posturile dar sunt vechi oricum ar fi tot mă duc ca vine iarna si lu fimea i trebuie pampersi si mâncare oricum ar fi așa ca sincer sa fiu pt a fi scolit si plătit eu mă multumesc cu astia :) doamne ajuta sa fie cum a spus DNA Camelia spor in toate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

EU am acum o mare dilema. Imi mai trebuie cardul de sanatate si Analizele, + Cardul Taho. Daca nu ma costa cardul de sanatate nimic am de plata undeva la 500 de ron. Vreau sa stiu daca se merita sau nu.Mai angajeaza hartl? (Mentionez ca sunt student, parca nu se platea la card nimic?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu sun in fiecare saptamana si am acelasi raspuns, pana in ianuarie nu mai angajeaza dar mai insist ca la alta firma nu am nici o sansa am incercat de mam plictisit de acelas raspuns, NU ANGAJAM FARA EXPERIENTA si la carion si la duma si la etc n firme care le tot lauda lumea ca ar angaja fara experienta, se pare ca e ultima sansa HARTL cu toate ca sunt bani putini cel putin ptr o perioada cred ca se merita ptr experienta si ca sa mai complertez ptr cei care spun ca se cheltuie undeva la 200 de euro pe luna va fac eu cateva calcule simple, o paine undeva la 1 euro * 30 de zile 30 de euro un dus {poti sal gasssesti si moaca} dar cel mai ieftin 1 euro pui 2 pe saptm deci undeva la 10 euro cafeaua fara de care un sofer nu poate trai cea mai ieftina e 0,50 *2 buc pe zi cel putin inseamna 30 de euro pe luna nu mai pui apa sau un suc smd lucruri simpli fara de care nu se poate trai deja depasesti 100 pe lucruri simple si acum ma mir eu cum se cheltuie 200 de euro pe saptm ??????????????? pe mancare ca sa nu mai spun ca cel putin 90 %din soferi fumeaza si un pachet de tigari  in cel mai fericit caz e undeva la 5 euro *30 de zile mai faceti si voi socoteala si vedeti ce va mai ramane din 450 pe luna DAR GANDITIVA  ca nu aveti decat 150 avans si restu cand se permina luna ?????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu puteai sa mai adaugi si altele acolo si vedeai ca nu prea iti mai raman bani salariul asta e mizer de-a dreptu. Tre sa mai adaugi telefoane, internet (nu tot timpul e gratis), o bere, o haina, un parfum, un cadou pentru cei de acasa (copii, prietena, etc fiecare ce are in functie de caz) si multe altele care sunt neprevazute. Si la urma urmei muncesti sa faci un ban, nu te duci la munca de dragul de a avea de unde veni acasa! Toate astea ar trebui sa le cunoasca domnii patroni, directori, sau manageri atunci cand acorda cu multa "generozitate" asemenea salarii si sa nu se mai arate surprinsi cand soferii le fac probleme. Chiar daca sunt incepatori asta nu inseamna ca sunt slugi. Au si ei aceleasi cheltuieli ca si cei cu experienta; normal ca nu pot sa ia acelasi salariu dar nici sa-si bata joc. Drumuri bune la toti colegii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.