Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Am sa incep prin a va spune ca dupa parerea mea Hartl este o firma destul de atractiva in special pt incepatori : salariile chiar si asa mici se dau la timp . Am lucrat vreo doua luni la ei (atat cat am considerat ca imi de ajuns ca sa pot stapani camionul cat de cat ) apoi cu mica mea experienta acumulata am plecat la o alta firma unde de atunci lucrez singur pe cabina (fara evenimente rutiere pana acum ) si sper sa o tin tot asa . Sofer profesionist nu ma consider si nu cred ca voi fi vreodata pt ca in fie care zi invat lucruri noi . Eu zic ca daca va doriti cu adevarat sa lucrati pe camion nici un sacrificiu (fie el din punct de vedere al salarizarii) nu e prea mare . Stiu ca multi vor zice ca nu se merita sa lucrezi pe 600 euro cu tot cu salariul pe tara , dar daca vreti sa va urmati scopul si sa acumulati ceva experienta trebuie sa mai faceti si mici compromisuri . Tin sa precizez ca am lucrat din martie 2012 pana in mai 2012 iar de atunci lucrez in alta parte  .Parerea mea este ca a meritat sa lucrez la ei  fie si numai pt putina experienta acumulata care as fi ipocrit sa afirm ca nu mi a fost de ajutor in multe situatii . Va urez drumuri cat mai line si sa ne vedem sanatosi prin parcari .  Cu stima Radu Marton 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Radu Morton, decenta postare...mult bun simt si adevar....si eu am inceput tot la Hartl si recomand tuturor celor care au fost in pozitia mea, adik total nestiutori in privinta camionului si gabaritului,  sa incerce aici 2-3 luni, nu mai mult caci apoi devine pierdere de timp si bani........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare va zic si eu!!!am 4 sapt de cand is la hartl si e bine.fiti tari cand veniti ptr ca nu e asa cum se vb pe forum.angajari o sa faca dupa sarbatori,unii vor pleca de bunavoie altii maturati de system. o sa vedeti ce si cum e.atat va doresc sa aveti sarbatori fericite si nu va pierdeti speranta.va vor suna ptr ca au nevoie de voi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi,va rog daca imi puteti spune la dosarul pt HARTLTRANS fisa medicala trebuie scoasa de la CF2 Bucuresti sau orice unitate sanitara,spital de oriunde?Eu din cate stiu nu prea sunt multe spitale care sa aiba siguranta circulatiei.Sau daca stie cineva unde sa ma indrume pentru fisa medicala!Va multumesc,o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si pentru testarea psihologica este valabila dac o am facuta la o scoala de soferi? :) o sa va pun o copie dupa ea sa vedeti. ca si eu vreau sa trimit dosarul la hartl si inca nu am reusit sa le fac pe cele la cfr :( poate scap de cea psihologica sa nu mai dau banii si pe aia:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

testarea psihologica e valabila 3 ani de zile. acuma depinde unde ai facut-o! ca si la fisa medicala, si pentru testarea psihologica sunt cabinete psihologice acreditate de arr. daca ai facut-o la un asemenea cabinet, ai scapat. daca nu, ghinion! oricum e mai ieftina decat fisa medicala(45 sau 50 lei). oricum, cei de la cfr au sigur si laborator psihologic! dar nu e obligatoriu sa le faci la cfr! intreaba-l pe varu` goagal de laboratoarele acreditate de la voi din judet. sau daca nu gasesti, suna la arr la voi in giurgiu si ei iti dau adresele exacte ale laboratoarelor medicale acreditate! sau mai poti intreba un taximetrist, pentru ca si ei trebuie sa faca analize periodice exact in aceleasi conditii cu noi! bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegi,intradevar pt inceput este bine sa incepi la firma asta,ca si incepator,daca nu te i-a nimeni.aici ai ocazia sa vezi tot ce inseamna meseria de sofer si totoadata cum se lucra cu actele,trenul,feribotul,etc,deci tot ce tine de soferie si mai ales ca hartl are curse aproape in toate tarile europei si poti vedea sistemul de plata din tara respectiva,deci chiar ai ce invata,eu tocmai am demisionat dupa 10 luni petrecute la ei si cred ca e suficient,am trecut prin multe si am vazut multe,e randul altor colegi sa-si faca vechime la hartl.pt mine a fost o firma foarte buna si le multumesc ca m-au angajat la ei,dar la capitolul bani,stau cam prost,bafta tuturor si drumuri bune. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am sa incep prin a va spune ca dupa parerea mea Hartl este o firma destul de atractiva in special pt incepatori : salariile chiar si asa mici se dau la timp . Am lucrat vreo doua luni la ei (atat cat am considerat ca imi de ajuns ca sa pot stapani camionul cat de cat ) apoi cu mica mea experienta acumulata am plecat la o alta firma unde de atunci lucrez singur pe cabina (fara evenimente rutiere pana acum ) si sper sa o tin tot asa . Sofer profesionist nu ma consider si nu cred ca voi fi vreodata pt ca in fie care zi invat lucruri noi . Eu zic ca daca va doriti cu adevarat sa lucrati pe camion nici un sacrificiu (fie el din punct de vedere al salarizarii) nu e prea mare . Stiu ca multi vor zice ca nu se merita sa lucrezi pe 600 euro cu tot cu salariul pe tara , dar daca vreti sa va urmati scopul si sa acumulati ceva experienta trebuie sa mai faceti si mici compromisuri . Tin sa precizez ca am lucrat din martie 2012 pana in mai 2012 iar de atunci lucrez in alta parte  .Parerea mea este ca a meritat sa lucrez la ei  fie si numai pt putina experienta acumulata care as fi ipocrit sa afirm ca nu mi a fost de ajutor in multe situatii . Va urez drumuri cat mai line si sa ne vedem sanatosi prin parcari .  Cu stima Radu Marton

oooh, ce bine ca mai citesc si mesaje pozitive despre Hartl...  :) deja incepusem sa ma descurajez.

si eu cred ca marita sa incepi la hartl, la urma urmei nu stiu cate firme chiar angajeaza soferi pe tir daca nu au experienta...

cred ca in ianuarie imi trimit si eu dosarul...sper sa am gata toate actele pana dupa sarbatori  8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi , azi am sunat eu la hartl. Au zis ca se mai primesc dosare ,dar angajarile se fac incepand cu 1 ianuarie. In legatura cu actele necesare pentru angajare mi-a trimis un fax. o sa il atasez aici ca sa il vedeti si voi. Drumuri bune si sa ne vedem la Hartl ( incerc si eu sa imi fac dosarul) :)

IMG.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu cand am fost la ei cu dosarul nici nu sa uitat prin toate...numa asa in mare...sper ca nu am mers asa degeaba,mai este careva care a mers in persoana? sa uitat prin acte calumea sau la mine dosarul a ajuns in cosul de gunoi?

salut,si la mine a facut tot la fel si dupa 2saptamani ma sunat, sa ma duc la munca.Pe data de 28-10-2012,am bagat personal dosarul si pe 12 ma chemat la munca,ce pot sa spun despre firma.....este bine ca incepator,bani sunt pe card la timp,km nu fura,motorina nu scade din salariu.Cred ca pe 1-5ianuarie, o sa se faca angajari sigur,au dat afara 4-5 numai pe 18dec si din cate am auzit la colegi pe parcari o sa mai plece din ei....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi , azi am sunat eu la hartl. Au zis ca se mai primesc dosare ,dar angajarile se fac incepand cu 1 ianuarie. In legatura cu actele necesare pentru angajare mi-a trimis un fax. o sa il atasez aici ca sa il vedeti si voi. Drumuri bune si sa ne vedem la Hartl ( incerc si eu sa imi fac dosarul) :)

IMG.jpg

multumim :)

normal ca angajeaza dupa 1 ianuarie, doar nu ai vrea sa faca angajari de Craciun... nu cred ca de Craciun se lucreaza foarte mult...

Mos Craciun vine cu sania, nu cu tirul  :P

sper si eu sa ne vedem la Hartl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu cred ca ajunge dosaru nimanui la gunoi sincer... La unii poate dureaza mai mult pana ajunge la rand, da am impresia ca toti primesc cate o sansa...

@cereall: de ce i-au dat afara pe aia??

nici eu nu cred ca ajunge dosarul cuiva la gunoi... chiar aici in forum au spus mai multi ca au fost chemati dupa cateva saptamani sau chiar 2-3 luni. Angajeaza dupa cum au nevoie, nu? Daca e dosarul complet cred ca fiecare dintre noi are sansa sa fie chemat... chiar daca nu imediat dupa ce au trimis toate actele.

totusi eu cred ca Hartl e o firma serioasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.