Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

pe 22 la ora 9 seara am plecat eu . Pe data de 21 au dat afara 15 soferi ca au baut prin garaj . Leau dat niste baraci sa doarma ei sau imbatat si au lasat ca porcii . 2 dintre ei erau la Bernard  si ii intrebau daca sa mai vina sau nu dupa sarbatori. Stiti ce lea raspuns bernard? Sunt o gramada de soferi care asteapta sa se angajeze voi nu cititi forumul . Asta lea spus .Eu unu m-am saturat de ei acum am lucrat singur dar era sa nu mai vin acasa in ultimele 3 sejururi tot mau amanat cu o saptamana si acum era sa nu ma trimita acasa . Am fost lucrat singur 6 saptamani pe franta-anglia. Firma e buna pentru cel mult 2-3 luni parerea mea . Eu am aproape 1 an la ei . Si aici se incheiei si perioada la ei imi pare rau ca am stat asa mult la ei ca am avut loc de munca dupa 2 luni. Angajeaza si arcese incepatori dupa cum stiu de la soferii de la ei si sertrans mai iau si ei incepatori .  Arcese nu stiu daca face dar Sertransul sigur face . Bafta la cei care vor sa mearga la hartl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pe 22 la ora 9 seara am plecat eu . Pe data de 21 au dat afara 15 soferi ca au baut prin garaj . Leau dat niste baraci sa doarma ei sau imbatat si au lasat ca porcii . 2 dintre ei erau la Bernard  si ii intrebau daca sa mai vina sau nu dupa sarbatori. Stiti ce lea raspuns bernard? Sunt o gramada de soferi care asteapta sa se angajeze voi nu cititi forumul . Asta lea spus .Eu unu m-am saturat de ei acum am lucrat singur dar era sa nu mai vin acasa in ultimele 3 sejururi tot mau amanat cu o saptamana si acum era sa nu ma trimita acasa . Am fost lucrat singur 6 saptamani pe franta-anglia. Firma e buna pentru cel mult 2-3 luni parerea mea . Eu am aproape 1 an la ei . Si aici se incheiei si perioada la ei imi pare rau ca am stat asa mult la ei ca am avut loc de munca dupa 2 luni. Angajeaza si arcese incepatori dupa cum stiu de la soferii de la ei si sertrans mai iau si ei incepatori .  Arcese nu stiu daca face dar Sertransul sigur face . Bafta la cei care vor sa mearga la hartl

stiu ca nu e bine sa te bucuri de raul altuia, dar bine le-a facut

de ce sa bei in garaj, doar sunt atatea crasme...

ia auziti baieti, hartl are locuri disponibile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stiu ca nu e bine sa te bucuri de raul altuia, dar bine le-a facut

de ce sa bei in garaj, doar sunt atatea crasme...

ia auziti baieti, hartl are locuri disponibile :D

salut daniel,ai ajuns cumva acasa?eu am fost amanat trei saptamani,de fiecare data cand trebuia sa merg spre garaj inventau cate cava sa nu pot ajunge sa merg acasa,asta a fost mana lor sa ma amane sa nu mai vin pana dupa revelion,dar sa mearga cine vrea ca eu m-am saturat de figurile lor si mi-am dat demisia,oferte sunt nu ma plang,dar sa treaca anu.cu bautu mai este o chestie,bernard nu suporta soferii care beau si mai ales in garaj,a mai dat el prin vara afara niste soferi ca au facut panarama prin garaj,si pt audi,ce daca au baut ca doar merita dupa atata stat pe comunitate,doar ca unii este drept ca sunt cam nesimtiti,chiar acuma am vb la tel cu un fost ajutor de-al meu si mi-a povestit cum a fost.v-am mai zis intr-o postare ca angajeaza tot timpul si sa nu va pierdeti speranta ca este loc pt fiecare,dar toate la timpul lor.firma este foarte buna pt inceput dar nu sa stai sa faci vechime ca te i-a de prost pe urma si dispecerii te cam forteaza sa mai pui uneori lipiciul ca sa poti descarca(nu pe drum)dar bernard nu este de acord cu asa ceva,daca va prinde el nu raspunde pt voi.eu am intalnit in firma asta multi soferi si pot zice ca doar 30% din ei sunt baieti corecti si respectosi restul sunt doar niste laudarosi care au apucat sa fie si ei titulari su se dau mari soferi,am intalnit un sofer de la noi care a descarcat cu noi la aceeasi firma si nici macar nu ne-a salutat si sunt multi ca el(mandrii),dar nu spun toate astea ca am demisionat sau ca sa va descurajez,din contra va spun sa mergeti cu incredere ca nu e raul de pe lume,doar ca pe parcursul sejurului vostru la hartl veti trage concluzii si va veti amintii de comentariul meu,asta poate sa zica si bunul meu prieten si fost coleg danutu85 cu care sper sa ma mai intalnesc si in viitorul apropiat poate la un 45 pin parcarile europei.va doresc drumuri bune si un an nou cat mai bun si mult succes in viata ;) ;) ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am ajuns claudiu. Vineri la ora 16 eram in olanda incarcam pentru germania aveam 850 km ca de obicei cand trebuie sa plec acasa trebuie sai dau peste program asta e a doua oara cand mi se intampla chiar a trei cand trebuie sa vii acasa te alearga . Am avut noroc ca nu am prins stau-ri de altfel acum eram in germania descarcam . Toata saptamana iti da curse de 600 km de luni pana joi si de joi te alerga de nu mai stii ce e cu tine . Joi dimineata aveam 1400 km ia sambata 3300 . Socotiti si voi in 3 zile sa faci aproape 2000 km singur  si am si incarcat si descarcat si joi si vineri . Am sarit 2 programe eu zic ca da . Amenda cine o plateste daca ma duc inapoi si ma prinde elvetianu ? EU. Nu dispeceru . Audi mai vorbim dupa ce mergi la ei sa vezi ca nu e chiar asa cum pare. Mai sunt si de astia cu limba mare care sunt mai pupaciosi asa . Nu stiu daca 30% di soferii de la hartl au vreo treaba cu meseria asta . A m vazut ajutori care dupa 5 luni nici macar gps-ul nu stiu sal deschida Spuneau ca ei nu sunt platiti pentru asta si multi nu 1 sau 2 chiar si titulari sunt in postura asta. Sa nu stii tu dupa 2 ani de soferie ca poti sa faci pauza de bac si cum se face de toata rusinea. Mai ales ca in ultimul timp stateai la tren in anglia cel putin 4 ore in loc sa treaca pe pauza de bac ei treceau pe lipitoare. Eu de 2 ori am folosito nu mai mult niciodata pe drum sa pe tren.  . Nu incerc sa va descurajez capu sun si doar 2-3 luni atat si nimic mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc Lucian:D..angajeaza doar din Timisoara si din imprejurimi sau ar avea sanse si cei din zona Moldovei..ex: Iasi, Neamt, Bacau???....Si de cardul european de sanatae stie careva cat timp dureaza de fac si cat ar costa in conditiile in care la statul roman si la CNSAS nu am mai cotizat de vreo 2 ani de zile...Bineinteles neavand un loc de munca stabil in Romania. va multumesc:X:X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut  gabytzu pentru cardul european de sanatate intra pe net la adresa asta    http://www.cnas.ro/intrebari-frecvente/cum-obtin-cardul-european-de-asigurat-    si ai cererea pe care o completezi cu datele tale personale, ai toate detaliile te site. Cardul se elibereaza in 7 zile de la data inregistrarii cererii.Bafta multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna Bossmen....pe sit-ul lor Hartltrans romania e acest nr: 0256433282.....dar acum nu pot sa-ti spun sigur ca e acest nr fiindca am mai vaz pe forum la un baiat dand nr acesta 0256433280. incerca-le si u pe rand, prima data cu nr de pe site si a doua oara al doilea numar. te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare,sunt 123 de pagini cu topicul asta si puteti sa rasfoiti ca de fiecare data se tot repeta aceleasi chestii si acolo aflati tot ce doriti despre firma asta,colegii care au lucrat,bani,card de sanatate,cat se sta plecat cu cine sa i-ei legatura,etc,de angajat tot timpu angajeaza,dar daca nu cititi putin topicu e cam gru sa stii,drumuri bune si la multi ani ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sal Clau46....in seara asta am avut si eu timp sa citesc mai bine si mai mult din postarile voastre mai recente....alaltaieri mi-a zis un verisor de firma asta de transporturi si ca e cam singura din tara care angajeaza incepatori, dar nici el nu a putut sa-mi dea mai multe detalii:( si am gasit prima voastra pagina de pe forum in care ati vb despre hartl dar avea cam 25 de pagini si se termina prin iunie-iulie 2011. si de asta am trimis mesajul. te salut....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in cazul in care nu ai lucrat in tara in ultimi 2 ani platesti contravaloarea a 9 luni. eu am platit 420 roni. de eliberat ce sa zic eu astept de 5 luni si cand sun la cnsas zic ca inca nu e tiparit si ca daca vreau sa vin la timisoara sa imi elibereze unul provizoriu... sant de toata jena functionarii de la cnsas care se ocupa de carduri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in cazul in care nu ai lucrat in tara in ultimi 2 ani platesti contravaloarea a 9 luni. eu am platit 420 roni. de eliberat ce sa zic eu astept de 5 luni si cand sun la cnsas zic ca inca nu e tiparit si ca daca vreau sa vin la timisoara sa imi elibereze unul provizoriu... sant de toata jena functionarii de la cnsas care se ocupa de carduri...

  Sa inteleg ca pentru eliberarea cardului , trebuie sa am achitat doar pe ultimele  9 luni? ca eu am din februarie anul asta ne platit ca atunci am terminat cu somajul si o sa imi trebuiasca prin februarie 2013 ca vreau sa trimit dosarul la Hartl. :) sau daca nu am lucrat deloc trebuie sa mai platesc ceva? nu am lucrat deloc cu carte de munca.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am  dat o suma de bani pe cardul de sanatate, de asta ma oftic cel mai tare, l-am facut degeaba, dosarul meu e acolo din iulie , de pe 24, totul ok cu el.  Oricum, am avut noroc ca mi-am gasit de lucru si asa mi-am luat gandul de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.