Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

am rugamintea a-mi raspunde cei doi (valysoferubraila si tupac_braila), in ce a constat dosarul dpdv acte si alte detalii. (astept multumesc)

fara a se supara cineva + fara rautate, consider tot din postura de incepator ca timpii de conducere si de odihna sunt de baza si trebuie stiuti ca pe tatal nostru, iar asta nu ar fi ff greu pentru ca textul respectiv nu este mai mare decat ...o poezie.

personal am depus doar CV(Eng/Rom) catre acea "d-na" Camelia de la hartl trans si dupa 2 zile am zis sa si sun ca nu primeam feedback, iar cel de la capatul firului mi-a zis ca incepand cu februarie vor angaja ajutori de soferi si pana in 40 ani maxim cu salariu de 600eur - atat, nu ca trimiteti dosar, nu ca altceva.

vis-a-vis de intrebarea "d-nei" cred ca 180ore era raspunsul (una din variante, excluzand pe cea cu compensarea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cate ore in interval de o luna are voie un sofer in echipaj sa ia nus ce pauza de 24 ore...Nici macar nu seamana a intrebare.Tu nici macar nu stii ce te-a intrebat doamna aceea?Cat despre timpii de conducere sau de odihna,cred ca daca rasfoiai putin forumul,aveai de unde invata!In alta ordine de idei:Tupac_Braila,reciteste-ti mesajele din acest subiect si vezi cate atentionari ai primit!Eu nu am orbit inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu costy, vad ca n-ai spus nimic legat de ce am scris, dar as vrea sa te intreb daca am gresit cu --> "consider tot din postura de incepator ca timpii de conducere si de odihna sunt de baza si trebuie stiuti ca pe tatal nostru, iar asta nu ar fi ff greu pentru ca textul respectiv nu este mai mare decat ...o poezie."                                                                                                                            Raspunsul meu a fost pentru altcineva!Unde vezi tu ca am facut referire la alte mesaje?Daca era ceva in neregula cu mesajul tau,sa fii sigur ca nu ezitam sa intervin!

Scz, dar nu inteleg ce te zburlesti asa?!? Era doar o intrebare vis-a-vis de corectitudinea celor scrise si normal ca vazusem ca raspunsul era catre altcineva. Scz ca mi-am permis a purta o conversatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@nirolf in mesajul de mai sus ai folosit,, k" in loc de,, ca ".L-am reeditat fara alte comentarii!Ai revenit si ai facut completare la mesaj,din start facand uz de prescurtare.Inca nu m-am zburlit! >:(

Si chiar daca te-ai fi zburlit, ce ar fi fost? Asta-i buna, eu vorbesc frumos, pun o simpla intrebare si tu..., oricum ai spus tot prin cele din conversatiile anterioare cu mine. scuze si sa fii sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nirolf,

costy67 a incercat sa iti atraga atentia ca nu ai voie sa folosesti scrierea chat,de exemplu sa folosesti k,sh,tz,etc.Citeste te rog regulamentul,capitolul interdictii,punctul G,e bine totusi sa il si citesti pe tot pentru a nu mai avea probleme.Ca sa iti raspund eu la chestia cu zburleala sa stii ca avea ce sa iti faca,in functie de atitudinea ta se poate merge de la o simpla avertizare pina la inchiderea contului,e ceva nu ?

Sper sa nu ajungem acolo si sa continuam linistiti impreuna,oricine poate gresi uneori ,dar prin cunoastere sau bun simt isi poate reveni,bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna dimineata,colegu Cico,imi cer scuze de interventie,dar dupa cate am observat pe acest site al soferilor este mai multa severitate decat ca la armata,e o constatare doar!santem totusi oameni si mai putem si gresi uneori si ar trebui voi moderatori sa fiti mai indulgenti,eu de exemplu am atentionat un coleg sa nu mai postez la infinit un link cu locuri de munca si am primit imediat cartonasu galben,chiar asa?Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru colegu nirolf

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 12 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color                          - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E       - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa       - 2 exemplare

• Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                 - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Aviz medical (tip siguranta circulatiei) + aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile) – apt transport intern/international marfuri generale  - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

13.

      *** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

13. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

14. Adeverinta de vechime – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

17. Avizul medical si psihologic in original

Cand am dat de atestat a fost acum un an,nu am practicat aceasta meserie deloc fiindca am avut un alt loc de munca ca lucrator comercial.

Sa stii ca totul se invata,daca si practici meseria de sofer inveti si perioadele de condus te inveti si cu tirul si cu manevrele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@nirolf,ma abtin si nu iau afirmatiile tale in seama.Prin ceea ce am scris in mesajul anterior am vrut sa iti arat ca suntem destul de maleabili si nu pedepsim pe nimeni pentru greseli minore.@DANUT 74 de plangi ca suntem severi si ne comportam ca in armata!Eu vin si te intreb pe tine si pe ceilalti care fac astfel de acuzatii?A fost bine atunci cand forumul nu a functionat?Credeti ca regulamentul este scris fara logica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nirolf,

costy67 a incercat sa iti atraga atentia ca nu ai voie sa folosesti scrierea chat,de exemplu sa folosesti k,sh,tz,etc.Citeste te rog regulamentul,capitolul interdictii,punctul G,e bine totusi sa il si citesti pe tot pentru a nu mai avea probleme.Ca sa iti raspund eu la chestia cu zburleala sa stii ca avea ce sa iti faca,in functie de atitudinea ta se poate merge de la o simpla avertizare pina la inchiderea contului,e ceva nu ?

Sper sa nu ajungem acolo si sa continuam linistiti impreuna,oricine poate gresi uneori ,dar prin cunoastere sau bun simt isi poate reveni,bafta

Mai sa fie ce dragut, si pentru a nu devia de la subiect, doar din viteza am scris un simplu k si.....aia era reactie la o simpla intrebare cico_3504???

Imi pare rau ca intru in discutii cu persoane care de la un simplu "k" sa reactioneze asa! Am retinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Acum sincer colegilor...facem caz de nimicuri...ce atata filozofie. Eu zic sa dam dovada de crestinism si sa ne vedem de ale noastre...ca soarele e pe cer..si multi sunt sub el. Hai sa terminam cu toata conversatia asta anosta si sa vedem care este scopul acestui forum. A gresi e omeneste..si a recunoaste e la fel. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

MERCI valysoferubraila! si doar din simpla curiozitate daca ai putea sa-mi spui citind mai sus cu ce am gresit daca DOAR din viteza am folosit un simplu k?? atata tevatura...pentru un nimic, dar asta e in viata iei omul asa cum este si chiar nu aveam chef de cearta, eu pusesem doar o simpla intrebare

  Reciteste te rog ce am scris,propozitia cu ''zburleala'' a atras comentariul meu in care am incercat, destul de neconvingator,sa iti explic ca nu ai dreptate,tu insa observ ca ai inteles altceva si continui pe aceiasi tema,nu doresc sa deviez subiectul asa ca prefer aici un raspuns,nu am nevoie nici de comentarii pentru ami mari numarul de postari,deci intelege ce vrei din ce am spus eu dar respecta regulamentul si totul e ok,succes     

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stati linistiti colegi,ca si eu am postat intr-un topic ce a zis mario bandit,adica: ?.......... si cand m-am uitat peste cateva ore era corectat asa  ???::),deci eu unde am gresit?mai nou se corecteaza fiecare postare,acu cateva luni nu era asa...o seara placuta ???............!!!http://forum.soferii.ro/viewtopic.php?f=40&t=2 folosirea abuziva a smiley-urilor in mesajele postate (iconitele animate) este intrezis .In acest mesaj am sters eu din emoticoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare la toti colegii!!! Eu va propun sa revenim la discutia noastra ( HARTLTRANS ) , si anume ce vreau sa va spun.Azi am reusit sa trimit si eu dosarul complet catre HARTLTRANS prin prioripost si mi s-a spus ca maine seara sau maxim miercuri dimineata este acolo.oricum pe miercuri dupaamiaza v reau sa-i sun si sa ii intreb daca a ajuns dosarul meu.Intrebarea ar fi : oare de cand incep cei de la HARTL sa angajeze?La o saptamana , doua dupa ce am trimis dosarul?Ma gandesc la colegul care a zis ca a fost sunat de d-na Camelia si intrebat acum cateva zile ceva din timpii de conducere.Oare incep sa faca angajari?Sau o fi fost un caz urgent in care aveau nevoie de un sofer?Va salut cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule, eu mai astept putin cu dosarul, si cand vad ca incepe treaba voi cauta pe cineva din zona Braila, Galati, Constanta, Bucuresti, Calarasi cu care sa impart motorina, dispun de un golf 6 cu consum foarte mic pe motorina, nu o sa coste prea mult. mai asteptam pareri, intamplari de la hartl. In principiu eu as dori daca este cienva ce lucreaza deja la ei sa discute putin cu mine in privat. am sa ii fac o propunere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut eu luna asta imi termin dosaru cu toate actele pentru angajare sunt iesit cum se zice de pe bancile scoli si imi doresc sa incep meseria asta si in prima faza mi se pare ca e cea mai rentabila firma care intradevar te ajuta sa te ridici ca incepator eu o sa incerc la ei prima data poate poate salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.