Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Acela este cazier judiciar, pt cazier auto trebuie sa mergi la politia rutiera de care apartii si de acolo se elibereaza.dureaza cam o saptamana si ai trecute toate evenimentele rutiere pe care le-ai avut.accidente.amenzi.etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Si eu astept raspuns de la ei..chiar ca ne omoara timpul asta :)) E careva care a depus dosarul de curand din zona Moldovei (Neamt,Iasi,Bacau,Suceava) ?

Eu colegu.u de unde esti ?ai trimis si u dosarul??de cat timp???

Alin eu sunt din Piatra Neamt,si am trimis dosarul de sambata(23 /03/2013) prin Rapid curier inca nu am primit raspuns daca ma suna am sa postez ce am rezolvat,dar precum zicea si careva pe aici e chstiune de corectitudine a dosarului si in spetza daca e complet ai cele mai mari sanse sa te sune ,daca este incomplet cred ca se v or obosi sa te sune... dar mai tarziu :D

Crede-ma ca am facut dosarul complet si tot ce se cere acolo e pus!!!!offff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va pot da un sfat nu va puneti mai sperante in hartltrans,ca daca depuneti dosarul va si chiama ,au zeci poate sute de dosare care asteapta ,iar conditiile de selectare nu le stie nimeni decat ei..asa ca odata trimis dosaru poti spera ca ai o sansa dar nu te baza numai pe ea ...ca risti sa fii dezamagit sau stresat ca nu mai suna....sfatul meu este ca odata trimis dosarul luati-o doar ca pe o oportunitate nu ca pe o certitudine..intradevar sunt cam 2 saptamani in care nimeni nu a mai anuntat ca a plecat...posibil ca momentan sa nu mai angajeze..sa fi facut plinu...daca atii urmarit aici pe forum mai sunt si periade cand se stacneaza cu angajarile...dar revin in forta cateva saptamani..intradevar daca dosarul este complect pana la pct.12 pt cei care au mai lucrat ..il baga in baza de date pt.restu ajunge la gunoi cel mai probabil ca ei nu il trimit inapoi..vreti o sansa reala cautati un titular care lucreaza la ei deja si e dispus sa va ia cu el ..sau sa "garateze pt voi"...stiu cateva cazuri care au procedat asfel....detali pe ptv.pt.cine nu intelege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am lucrat la ei... NU doar cine e pe acest forum trimite dosare la ei. Ei angajeaza mereu deoarece nu e de stat la ei. Multi pleaca. De facut experienta la ei, faci. Nu putina. Intr-o zi conduci in Italia si a doua zi treci Elvetia in drum spre Belgia. Deci veti conduce mult si bine. Ca sofer B chiar nu ai nicio raspundere, in afara de a nu face accident, sa furi,sa te comporti urat etc. Cine sta la ei 6 luni se poate numi sofer adevarat. Banii sunt foarte putini, titularul meu a castigat mai putin ca mine. Luati-o ca pe o rampa de lansare... De cei de la biroul din Timisoara nu vreau sa zic nimic... Daca va intereseaza ceva, trimiteti PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
va pot da un sfat nu va puneti mai sperante in hartltrans,ca daca depuneti dosarul va si chiama ,au zeci poate sute de dosare care asteapta ,iar conditiile de selectare nu le stie nimeni decat ei..asa ca odata trimis dosaru poti spera ca ai o sansa dar nu te baza numai pe ea ...ca risti sa fii dezamagit sau stresat ca nu mai suna....sfatul meu este ca odata trimis dosarul luati-o doar ca pe o oportunitate nu ca pe o certitudine..intradevar sunt cam 2 saptamani in care nimeni nu a mai anuntat ca a plecat...posibil ca momentan sa nu mai angajeze..sa fi facut plinu...daca atii urmarit aici pe forum mai sunt si periade cand se stacneaza cu angajarile...dar revin in forta cateva saptamani..intradevar daca dosarul este complect pana la pct.12 pt cei care au mai lucrat ..il baga in baza de date pt.restu ajunge la gunoi cel mai probabil ca ei nu il trimit inapoi..vreti o sansa reala cautati un titular care lucreaza la ei deja si e dispus sa va ia cu el ..sau sa "garateze pt voi"...stiu cateva cazuri care au procedat asfel....detali pe ptv.pt.cine nu intelege.

vezi care e prostia la tn ca tu nu vezi lucrurile pozitive...esti un om negativ...vrei cv doar pt tine...aacel gen de om care ajunge undv si nu ai mai pasa de cnv care e ca el (la inceput de drum) in fine,incearca sa te abtii de la comentarii inutile..suntem la inceput de drum si ne punem sperantele in tot ce gasim..iar in ziua de astazi nu mai face nimeni asa cum ai zis in comentariul tau,pe tn de ce nu te a luat asemenea ????a?? si daca erai und la mijlocul drumului pentru un sofer profesionist nu mai comentai degeaba aici !!!Negativistule!!! poate o sa mi se aduca o mica atentie din partea Moderatorului dar meritai vorbele acestea deoarece speram si noi undeva,un inceput!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vezi care e prostia la tn ca tu nu vezi lucrurile pozitive...esti un om negativ...vrei cv doar pt tine...aacel gen de om care ajunge undv si nu ai mai pasa de cnv care e ca el (la inceput de drum) in fine,incearca sa te abtii de la comentarii inutile..suntem la inceput de drum si ne punem sperantele in tot ce gasim..iar in ziua de astazi nu mai face nimeni asa cum ai zis in comentariul tau,pe tn de ce nu te a luat asemenea ????a?? si daca erai und la mijlocul drumului pentru un sofer profesionist nu mai comentai degeaba aici !!!Negativistule!!! poate o sa mi se aduca o mica atentie din partea Moderatorului dar meritai vorbele acestea deoarece speram si noi undeva,un inceput!!!

Daca atat ai inteles tu din ce am zis eu,este problema ta...iar de la anumite afirmati te rog sa te aptii....astapta si tu un telefon 3 luni si sa te vad cat de optimist esti....daca citeai atent eu am incercat sa va dau un mic sfat in loc sa astepti sa te sune cauta un care lucreaza deja la ei dispus sa te ia DesteptulE.ti-am zis ca stiu cazuri concrete care au plecat asa...eu unu nu am cautat un sofer dispus sa ma ia....si in plus pana nu ajungi sa ma cunosti aptinete de comentari la adresa mea ,nu cred ca ai tu de unde sa stii cati baietasi ca tine i-am luat de pe drumuri si i-am invatat o meserie si care si acum cand ma intalnesc cu ei imi multumesc...si sa iti fie clar daca nu ai inteles sunt unu din putini din acest forum care se bucura atunci cand vad ca alti au avut mai mult ""noroc"" decat mine...si apropo nu imi vb mie de sacrifici.....ca nu sti tu la ce sper eu.."sau la ce nu sper eu...si eu nu am zis nimic de descurajat ....am spus doar ca uni vor fii sunati iar alti nu ....si nu tre sa faceti un capat de drum din asta...asteptare placut in continuare ca tu erai cel DisperaT ca nu te-au sunat dupa o spatamana..si ca tu te grabesti sa pleci....multa bafta tuturor...si drumuri bune celor care sunt deja la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii ce mai stiti au mai chemat la hartl era vorba ca au mai adus masini eu am sunat de doua ori in 2 saptamani si au zis ca dosaru este bun si sa astept ca ma suna ei cand suna ei incep sa expire actele au mai costat si o gramada de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ba colegii mai dati un semn de viata,,dati si voi informati despe firme care mai angajeza fara experinta daca nu ne ajutati voi care sunteti pe cate o masina si ii dati pedala atunci noi care stam acasa si asteptam cu telefonul in mana zi de zi doar o suna nu avem cum sa ne ajutam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegii ce mai stiti au mai chemat la hartl era vorba ca au mai adus masini eu am sunat de doua ori in 2 saptamani si au zis ca dosaru este bun si sa astept ca ma suna ei cand suna ei incep sa expire actele au mai costat si o gramada de bani

de cat timp astepti colegu....eu de 3 luni aud aceasi placa cu te sunam noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegii ce mai stiti au mai chemat la hartl era vorba ca au mai adus masini eu am sunat de doua ori in 2 saptamani si au zis ca dosaru este bun si sa astept ca ma suna ei cand suna ei incep sa expire actele au mai costat si o gramada de bani

de cat timp astepti colegu....eu de 3 luni aud aceasi placa cu te sunam noi...

colegu eu astept de doua dar faza e ca am familie si banu se duce si telefoanele nu suna,si daca nuprea ai neamuri sau prieteni soferi nu te ajuta nimeni

8-x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.