Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
colegii ce mai stiti au mai chemat la hartl era vorba ca au mai adus masini eu am sunat de doua ori in 2 saptamani si au zis ca dosaru este bun si sa astept ca ma suna ei cand suna ei incep sa expire actele au mai costat si o gramada de bani

de cat timp astepti colegu....eu de 3 luni aud aceasi placa cu te sunam noi...

colegu eu astept de doua dar faza e ca am familie si banu se duce si telefoanele nu suna,si daca nuprea ai neamuri sau prieteni soferi nu te ajuta nimeni

8-x

si eu am familie dar spre norocul meu mai am inca un job bine platit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegii ce mai stiti au mai chemat la hartl era vorba ca au mai adus masini eu am sunat de doua ori in 2 saptamani si au zis ca dosaru este bun si sa astept ca ma suna ei cand suna ei incep sa expire actele au mai costat si o gramada de bani

au adus masini dar au plecat soferi,multi titulari chiar :)

..eu sunt in terminal la tren,la Calais ..pe 12 plec acasa :x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegii ce mai stiti au mai chemat la hartl era vorba ca au mai adus masini eu am sunat de doua ori in 2 saptamani si au zis ca dosaru este bun si sa astept ca ma suna ei cand suna ei incep sa expire actele au mai costat si o gramada de bani

au adus masini dar au plecat soferi,multi titulari chiar :)

..eu sunt in terminal la tren,la Calais ..pe 12 plec acasa :x

colegu florin si eu sunt tot din gorj , din targu-jiu mai exact. poti sa imi spui din ce cauza ai plecat ca am si eu dosarul trimis la ei si astept sa ma sune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegii ce mai stiti au mai chemat la hartl era vorba ca au mai adus masini eu am sunat de doua ori in 2 saptamani si au zis ca dosaru este bun si sa astept ca ma suna ei cand suna ei incep sa expire actele au mai costat si o gramada de bani

au adus masini dar au plecat soferi,multi titulari chiar :)

..eu sunt in terminal la tren,la Calais ..pe 12 plec acasa :x

colegu florin si eu sunt tot din gorj , din targu-jiu mai exact. poti sa imi spui din ce cauza ai plecat ca am si eu dosarul trimis la ei si astept sa ma sune.

ai inteles gresit ,eu inca sunt la ei.m-am referit ca peste 2 saptamani merg acasa.acum sun in pauza de 45 ,am prins net :D ..probabil cei care au plecat au gasit ceva mai bine ,cine stie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegi,vad aici destui pesimisti ...asa am fost si eu,am asteptat mult si bine..chiar am dus dosarul personal de 2 ori la ei(pana am facut dosarul a durat foarte mult timp din cauza banilor),pana la urma sa intamplat si acum am o luna de cand sunt angajat

incercati,nu va lasati..angajeaza la gramada si din zona timisoarei si de prin moldova...tanar batran

ca incepator fara experienta nu ai cum sa dai de firma mai buna decat hartl,nu ii bagati in seama pe astia care o critica..odata ce au experienta uita cat de greu e pana intri in paine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

"odata ce au experienta uita cat de greu e pana intri in paine" foarte adevarat,Hartl este o firma care merita tot respectul pentru ca ia incepatori....ca nu ii plateste,ca la titulari le imputa diverse chestii poate e adevarat dar dupa sase luni la ei un incepator poate sa isi gaseasca in alta parte,deja are cateva luni experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane valizak,

o intrebare tehnica, Tu citesti ce scrii?

",Hartl este o firma care merita tot respectul pentru ca ia incepatori....ca nu ii plateste,ca la titulari le imputa diverse chestii poate e adevarat dar .

ps nu trebuie sa raspunzi,e o intrebare retorica, multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
danny66 lasa te rog mai multe detalii despre cum a trecut luna la hartl

nu stiu ce sa iti spun,din 10 oameni fiecare iti spune ca a fost altfel,fiecare e in felul lui si depinde ce mentalitate ai..pot sa iti spun cum mia fost mie,dar asta nu inseamna ca e la fel la toti

pt mine a fost greu,nu am pe nimeni in familie in meseria asta,nici prieteni ...nimic nimic,conteaza mult sa ai putin habar desprea viata asta inainte sa te apuci ,deci am fost ca pe alta lume,inima mica ca un purec cand prindeam spati inguste sau cand depaseam pe autostrada...transpiram ,dar a fost bine si din ce in ce mai usor

conteaza si ce titular prinzi si aici intervine partea cu familie/prieteni...daca poti sa lucrezi cu un cunoscut e viata mai usoara,daca nu fi aproape sigur ca titularul nu are interesul sa te invete pe tine totul sta sa iti explice cam cat considera el necesar,cam cat ii trebuie sa doarma linistit ca nu il intorci cu rotile in sus(ex. intrebam cate ceva...unde incarcam/descarcam,cati kilometri sunt pana acolo si lucruri de genul asta...80% din cazuri parca vb singur,de parca eram singur in cabina) dar asta este,omul are pe prim plan sa isi faca kilometri,tu sa prinzi meseria...daca nu te invata trebuie sa o furi

la fel mia fost greu cu igiena sa fac dus asa rar(1 data la saptamana),cu dorul de casa a fost mai greu o saptamana sau 2 si la urma iti intri in fagas,la mancare si tigari nu am prea luat nimic de acasa,,,deci avansul de 150 de euro sa dus rapid,noroc ca mai aveam eu bani de acasa

a fost cum ma asteptam sa fie,greu la inceput si pe zi ce trece mai usor,nu prea le am eu cu exprimatul in cuvinte,sa fac un rezumat cu mai multe amanunte despre luna care a trecut,daca te intereseaza ceva intreaba si cand am ocazia o sa iti raspund la intrebare daca sunt in masura sa o fac

am dat de replica unui coleg aici pe forum care mia placut si o repet

practica este cel mai dur profesor,mai intai iti da testul si la urma te invata lectia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
stii ceva daca se fac angajari sau nu ? sau e tot poanta cu "va sunam noi" ?

din ce stiu eu (ce am citit aici pe forum si de la cineva care lucreaza acolo), se fac mai tot timpul angajari, unii sunt facuti titulari si au nevoie de alti incepatori, altii nu se adapteaza si pleaca (nu inteleg de ce, doar se stie ca meseria de sofer de tir nu e chiar usoara, ar trebui sa stie la ce sa se astepte)

asa ca... nu-ti face griji ca nu angajeaza... fa-ti dosarul si trimite-l ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
danny66 lasa te rog mai multe detalii despre cum a trecut luna la hartl

nu stiu ce sa iti spun,din 10 oameni fiecare iti spune ca a fost altfel,fiecare e in felul lui si depinde ce mentalitate ai..pot sa iti spun cum mia fost mie,dar asta nu inseamna ca e la fel la toti

pt mine a fost greu,nu am pe nimeni in familie in meseria asta,nici prieteni ...nimic nimic,conteaza mult sa ai putin habar desprea viata asta inainte sa te apuci ,deci am fost ca pe alta lume,inima mica ca un purec cand prindeam spati inguste sau cand depaseam pe autostrada...transpiram ,dar a fost bine si din ce in ce mai usor

conteaza si ce titular prinzi si aici intervine partea cu familie/prieteni...daca poti sa lucrezi cu un cunoscut e viata mai usoara,daca nu fi aproape sigur ca titularul nu are interesul sa te invete pe tine totul sta sa iti explice cam cat considera el necesar,cam cat ii trebuie sa doarma linistit ca nu il intorci cu rotile in sus(ex. intrebam cate ceva...unde incarcam/descarcam,cati kilometri sunt pana acolo si lucruri de genul asta...80% din cazuri parca vb singur,de parca eram singur in cabina) dar asta este,omul are pe prim plan sa isi faca kilometri,tu sa prinzi meseria...daca nu te invata trebuie sa o furi

la fel mia fost greu cu igiena sa fac dus asa rar(1 data la saptamana),cu dorul de casa a fost mai greu o saptamana sau 2 si la urma iti intri in fagas,la mancare si tigari nu am prea luat nimic de acasa,,,deci avansul de 150 de euro sa dus rapid,noroc ca mai aveam eu bani de acasa

a fost cum ma asteptam sa fie,greu la inceput si pe zi ce trece mai usor,nu prea le am eu cu exprimatul in cuvinte,sa fac un rezumat cu mai multe amanunte despre luna care a trecut,daca te intereseaza ceva intreaba si cand am ocazia o sa iti raspund la intrebare daca sunt in masura sa o fac

am dat de replica unui coleg aici pe forum care mia placut si o repet

practica este cel mai dur profesor,mai intai iti da testul si la urma te invata lectia

spune ne si noua cand ai trimis dosaru si cand ai fost chemat sa ne facem o ideie cat mai asteptam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
spune ne si noua cand ai trimis dosaru si cand ai fost chemat sa ne facem o ideie cat mai asteptam

citeste si tu postarile lui DANNY66 ca nu sunt decat vreo 19.undeva prin noiembrie 2012 si a plecat prin februarie 2013.daca am inteles eu bine...

Asa ca ma repet, degeaba intrebati cand va suna sau cat dureaza sa fii sunat sau daca unu are sau nu un avantaj...ca nu sunt relevante dupa cum ziceau si alti pe acest forum uni au fost sunati in 24 de ore alti in jumatate de an...uni poate niciodata...nimeni nu poate sa zica cand te suna....depinde de prietenul fiecaruia" cum il chiama a NoRoC"..tinand cont cum am mai spus norocul aici sil cam face fiecare cum poate....uni-l au prieten pe" P.R.C" alti dupa cum spunea cineva se inteleg bine cu" R.E.D "si au facut un pas in fata iar majoritatea se dau bine pe langa norocel saracu.dar find prea ocupat ca trebuie sa ii ajute si pe aia de joaca la loto ,jocri de noroc..etc......concluzia o trageti voi...cine a inteles bine cine nu asta este...

eu unu dupa 3 luni nu prea mai sper sa sune....dar ce conteaza atat timp cat nu mor de foame ,am un loc de munca inca stabil(si aici o sa-mi sara multi in cap iara :ymdevil: ), am timp sa astept.... 8) ...in rest ce sa va mai zic :hai sa dam navala in biserica sa ne :ympray: poate poate ....suna si telefonu ....mult noroc la cei care stau ca mine si asteapta un telefon...si drumuri bune la cei care au avut mai mult NoroC indiferent de unde si cum l-a chemat....cum zic multi sau hai sa fim optimisti totusi speranta moare ultima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii si eu am sunat astazi la ei si au zis k nu angajeaza k nu au nevoie deocamdata, intr-adevar au adus masini dar nu sunt gata actele si aprobarile pentru ele, cu toate ca (,) colegul Florian a spus ca au plecat si titulari si soferi 2.nu stiu ce sa mai cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.