Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

pentru a elimina mirosul de incaltaminte cautati sa va cumparati incaltari de la firma geox,poti sa stai cu ei in picioare o saptamana ca nu miros,daca cumperi adidasi din piata si mai ei si sosete de la chinezi poti sa pui in ei tot flaconul de bicarbonate,parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
pentru a elimina mirosul de incaltaminte cautati sa va cumparati incaltari de la firma geox,poti sa stai cu ei in picioare o saptamana ca nu miros,daca cumperi adidasi din piata si mai ei si sosete de la chinezi poti sa pui in ei tot flaconul de bicarbonate,parerea mea

Ne cumparam colegul, dar nu cred ca multi incepatori isi permit de la geox.....poate dupa ceva salarii.....orice incaltaminte geox, costa mai mult de 100 euro.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai angajeaza vreo firma soferi de tir urgent urgent? am 6 luni pe comunitate pe man si iveco, dar nu-mi fac probleme si pe alte camioane. am lucrat pe frig. am toate actele valabile, fisa medicala, psihologic, toate atestatele, card tahograf digital, limba engleza scris - vorbit nivel bun ...sunt din focsani, vrancea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da esti acasa nu plecat.si inca ceva .nu neaparat toti sunt incepatori !!daca vin sofer dupa distributie mai merge dar cand vii receptioner marfa sau paznic la sofer european e alta ..asa ca nu va mai cazniti si ofensati ca incepatorii sunt...doar unii ....dreptate poate nu-mi dati dar am traito pe pielea mea cu incepatori.iar de hartl astia ii lauda toti in europa,de ce nush...

Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
pentru mirosul picioarelor... purtati papuci slapi... sunt la hartl de un an jumate si va garantez ca e cea mai buna varianta..

nu stiu care este cea mai buna varianta,dar va spun eu ce nu este bine,am avut norocul sa am titular care conducea descult,dar purta adidasi fara ciorapi,ca ii era greu sa ii spele,pe picioare se spala cand facea dus....din cand in cand se stergea cu servetele umede si se dadea cu deodorant PE PICIOARE....

omul se credea un tip foarte curat pt ca in cabina se descalta tot timpul si stergea in fiecare zi sau la 2 zile bordul cu servetele umede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Problema, s-o numesc asa, la Hartl e ca e prea mult lux. E o gluma bineinteles, Acolo masinile sunt noi, schimbator automat, frigider, box-urile in parbriz, daca esti si sofer doi trebue doar sa invarti de volan. Cand ai experienta, pleci la alta firma si acolo nu mai e asa. Esti singur pe cabina, primesti o masina manuala, esti pe cont propriu. In schimb faci bani mai multi. In concluzie, daca nu calculam aici persoanele din biroul de la Timisoara si seful de garaj, e cel mai bine la Hartl.

Am vazut multe camioane de Hartl, unchiul m-a luat prin curse cu el si de fiecare data am vazut camioanele lor. Am dosarul la ei de 1 luna si jumate... si inca sper. Dupa cat timp poti fi singur [e cabina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii,

acum ma apuc si eu de dosar sa-l trimit. Ce ma sfatuiti, sa atasez diploma de licenta sau doar cea de bac? din cate stiti voi, care ati mai fost in situatia asta, prefera cu sau fara facultate? (vreau doar sa-mi maresc sansele la angajare)

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

HARTL CREW ROMANIA

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 12 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color - 3 exemplare

2. Certificat de nastere - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii (daca este cazul) - 1 exemplar

4. Ultima diploma de studiu - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital - 1 exemplar

8. Cazier judiciar + auto - 1 exemplar

9. Pasaport - 1 exemplar

10. Aviz medical (tip siguranta circulatiei) + aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile) – apt transport intern/international marfuri generale - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

13.

*** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

13. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

14. Adeverinta de vechime – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

17. Avizul medical si psihologic in original

asta am primit prin email

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

recomandare de la ultimul loc de munca ?:o si in original cu nr de contact!!! pt mn de ex care nu am lucrat nicaieri un an de zile mi-a zis ca nu pot scoate card sanatate de la cnas decat doar daca platesc 500 ron =))) ...de parca ar fi de ceva folos cardul ala !!!! doamne taie si spanzura odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bani care ii dai pentru card nu sunt pe 12 luni,ci pe mai putin si se ajunge undeva la 400Lei ca inainte a fost 39Lei/Luna.Cand dai acei bani iti da si adeverinta ca sa te inscri la medic de familie.Si pentru cei care au parinti care inca lucreaza,sa le zica parintilor sa mearga cu ei sa le faca acte de coasigurat si nu mai platiti nimica.Eu nu am stiut....Asta e.Va cere acte doveditoare cum ca parinti au platit taxele in ultimi 5 Ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Laflorin treaba cu parintii mi-a zis-o si mie. deci nu au facut misto de tine . Iar treaba cu cardul e cea mai mare prostie .Din cate am vazut aici pe forum unora le cere mai mult pe card altora mai putin pe unii ii pune sa plateasca din urma sa fie la zi pe altii sa plateasca doar 6 luni de card si tot asa. Mie mi-a zis ca trebuie sa platesc 606 lei din februarie 2012 pana prin martie anul asta. ca sa imi faca cardul pe 3 luni. Acum cred ca ma costa si mai mult .De aceea am si refuzat sa il fac sa ma duc la Hartl cu toate ca ma sunase :( sper sa aibe alti colegi norocul si sansa sa fie sunat :) Drumuri bune si toate gandurile bune tuturor colegilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cardul asta de santate am renutat si eu sa fac dosarul, mi se pare o tampenie sa platesc din urma 6 luni .da sa platesc pt urmatoarele 6 luni as fi de acord dar in urma de ce? asa e in romania unde te prind iti iau bani nejustificati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.