Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
E ok ce zici u nu zic nu dar daca ma trezeam cand ajung acolo ( dupa ce mi-am data demisia ) ca imi spun ca mai imi trebuie cine stie ce stampila si sa vin saptamana viitoare sau mai stiu eu ce9 bancile nu ma asteapta imi iau casa ) si pana la urma ce mare lucru era, semnam cu ei si imi bagam demia pentru ca am studiat legea si NOTA DE LICHIDARE NU ESTE NECESARA la o noua angajare, poti sa muncesti la cate societati te tin puterile, eu nu zic fiecare risca dar e un risc aiurea, oricum iti respect opinia si spuneam o parere

ok,te inteleg...nu vreau sa las impresia ca sunt un rautacios sau ceva de genul,nici ca am eu vreo simpatie aparte pt firma,dar asa eram si eu zi de zi pe forumul asta sa vad pe care il cheama,care nu...faceam spume ca pe mine nu ma suna

si ce tine despre acte...suni la ei si le dai un nr de fax...frate iti da lista cu toate actele de care ai nevoie...nu prea ai cum sa ajungi la firma si sa iti ceara ceva din senin de care sa nu ai habar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da dar acuma eu de unde sa stiu ca psiholoaga nu stie ce mentiuni trebuie facute pe adeverinta, in fine o sa incerc si la wabi si asta e, v-am zis doar m-a deranjat atitudinea expeditiva si lipsa de intelegere, pai daca nici nu esti angajat si te trateaza asa apoi dupa ce esti angajat si depinzi de ei ce mai faci? Si pana la urma colegilor ce va face sa aveti asa mare incredere ca daca va suna gata sunteti angajati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am auzit de nimeni sa fie chemat sa semneze contractul,sa vina cu bagajele dupa el si sa il trimita inapoi acasa

am auzit de intamplari dinastea cand la trimis pe om acasa din timisoara,dar nu era nou angajat

oricum faci eu iti urez bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
da dar acuma eu de unde sa stiu ca psiholoaga nu stie ce mentiuni trebuie facute pe adeverinta, in fine o sa incerc si la wabi si asta e, v-am zis doar m-a deranjat atitudinea expeditiva si lipsa de intelegere, pai daca nici nu esti angajat si te trateaza asa apoi dupa ce esti angajat si depinzi de ei ce mai faci? Si pana la urma colegilor ce va face sa aveti asa mare incredere ca daca va suna gata sunteti angajati?

Cu Camelia aia nu stii niciodata. Poate ii vine ceva in cap si te trimite acasa :ymparty:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
A mai plecat cineva sau a mai fost sunat cineva in luna august?Pentru plecari la hartl.Va rog mai scrieti si voi pe site.In legatura cu ce se mai intampla pe la hartl.Va multumesc.

Tu cand ti-ai lasat dosarul?Eu pe 17 iulie si nimic pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

hartaltrans,o firma bunicica pentru soferi incepatori masini bune noi daf,man automate,e locu perfect s-a iti incepi o cariera in soferie

nu mai de macanici aia jegosi ,olteanu ala VASILE si LEnard analfabetu ala ce nu stie sa vb bine:)) sa va feriti ca e jale cu eii!!!!

in rest nu prea are treaba nimeni cu voi daca va faceti treaba bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am lucrat la ei 2 luni, au intarziat sa-mi bage banii , cica se mai intampla ca din eroare, dar va spun eu ca sunt atat de multi soferi ca isi permit si ei la alegere sa mai fraiereasca cate unul, dupa ce am tot sunat la camelia aia marea smechera si am vorbit si cu increzutu ala de bernard ma tot pasuiau ca sa vedem, mi-a luat pana si declaratie scris bernard ca sa vad ca e serios...cica..dar timpul trecea si banii mei nu apareau, oricum un salariu mizerabil dar macar era bun cat stateam sa am ce manca fara sa cheltuiesc de acasa...pana la urma am rabufnit si intr-o zi am sunat si am spus ca eu cobor din camion si plec. cand au auzit imediat ca gata stai ca acuma iti bagam banii si tot felul de vraji, comentariu eliminat respectul sunt un om normal dar deja erau nesimtiti ce faceau cu mine si din orgoliu nu am mai stat, am ajuns acasa cu alti colegi ce m-au luat din austria...au fost multe cazuri ca ale mele, nu am fost singurul si nu am avut vreun comportament aiurea ca sa nu ma plateasca, pur si simplu am avut ghinionul sa ''pic eu''...camelia, bernard, mecanicu ala ce e varul lu bernard ce se da zici ca el a inventat pe rambo, sunt niste jegosi, omu ala mai batran era de treaba nea vasile parca...dar el saracu ce sa faca, e un simplu mecanic...la austriac sa te plangi nici nu poti ca suntem carpe care nu ne baga in seama, silvana aia care ea se ocupa cu banii cica , de cate ori incercam sa sunt nu raspundea, si ma lua camelia ca sa-i trimit mesaj...va dati seama ce jeguri neserioase...si multe alte scheme si figuri de ale lor de zici ca mergem ca evreii in lagare la munca acolo...

partea buna si singura este ca fiind incepator ai ocazia sa conduci sa inveti ceea ce la scoala nu ai cum si eu dupa 2 luni nu a fost cine stie ce dar acuma lucrez in germania de 1an pe tir si sunt super multumit, am avut si noroc e clar..

daca va convin cele 600 de euro ca atat era atunci , si ''tratamentul'' de statul unui sclav , mergeti si lucrati la hartl ca mai devreme sau mai tarziu dupa ce depuneti actele va cheama ei, fiindca majoritatea nu stau mai mult de 3 luni acolo, cei vechi sunt egurile de banateni de la silvana din sat, si cativa ratati care bernard ii trateaza mai ''bine'' si cum sunt atat de tarani se cred ca au dat lovitura cu 8-9 centi pe cabina :) nu stiu daca mai sunt care iau 10 centi.

deci cum am zis ca o firma de viitor si sa va ganditi ca se merita va inselati, hartl e fix puntea de care aveti nevoie, dar cei ce au mai mult de 1 an acolo sunt fraieri sau cazurile ''vecinilor'' .nu va ganditi la salariu ca la o realizare, eu cand mi-au zis cat iau nici nu ma interesa fiindca stiam ce doresc, si anume sa invat, dar totusi cand vezi ca nici mizeria aia de salariu care ti-o spun la inceput nu ti-o platesc te simti cu adevarat umilit. mult succes si drumuri bune colegilor noi...faza cu veterani si incepatori e de rahat, orice om mai cu cap dupa 3-5 luni conduce tirul fara probleme, rampele si alte povesti de speriat incepatorii sunt fix zero...doar ca uniii care au cativa ani se cred mari si tari, tarani oricum...cat despre un adevarat sofer tot ce il defineste sunt kilometrii parcursi nu vremea de cand are carnetul...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am sunat si eu azi, sa intreb daca a ajuns dosarul! Doamna care a raspuns, a zis ca ii pare rau, dar nu se mai iau in considerare dosarele trimise prin curierat sau posta!! Asadar daca mai pleaca cineva spre Timisoara si trece prin Brasov sau Buzau, il rog sa-mi lase un mesaj privat, poate ne combinam la combustibil sau daca mergem cu autocarul sa mergem impreuna! Numai bine si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am trimis dosarul de anul trecut din iulie, nici dracu nu m-a sunat de la Hartl, nici macar pana in ziua de azi. Am lucrat din iarna pana saptamana trecuta pe tir la o firma din Arges, mi-a ajuns!! Daca sunteti din zona aveti mari sanse sa va angajati , sunt multe firme de transport, mai ales local.....Bafta multa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
da dar acuma eu de unde sa stiu ca psiholoaga nu stie ce mentiuni trebuie facute pe adeverinta, in fine o sa incerc si la wabi si asta e, v-am zis doar m-a deranjat atitudinea expeditiva si lipsa de intelegere, pai daca nici nu esti angajat si te trateaza asa apoi dupa ce esti angajat si depinzi de ei ce mai faci? Si pana la urma colegilor ce va face sa aveti asa mare incredere ca daca va suna gata sunteti angajati?

Asa procedeaza ei.Daca esti sunat si chemat a Timisoara esti si angajat.Semnezi contractu,foile pentru carduri si pleci in Austria.In plus u trebuia sa specifici ca iti trebuie alea pentru siguranta circulatiei.Nu e chiar roz aicea dar pentru cei faa experienta e bn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.