Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
Colegule audi daca tot zici ca l.ai trimis prin posta anuntane si poi daca te.au sunat sau nu.sa eliminam odata mitu cu dusul dosarului personal.

nu m-au chemat ca am uitat sa pun ceva, m-am grabit ca prostul :(

dar am sunat si am intrebat.

suna si tu, daca nu crezi ;-)

dar gandeste-te, cum ar fi daca toti care vor sa depuna dosarul s-ar duce personal... ma rog, unii cred ca ar renunta, daca stau prea departe de timisoara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
dosarele se depun personal suna si ai sa te convingi

Salut,

Am sunat azi si au zis ca se depun personal, am intrebat daca nu exista vreo portita sa nu ma duc pana acolo (fiind din Cluj-Napoca) si raspunsul a fost: NU ! Acum sa vad dupa ce le trimit un numar de fax pentru a-mi trimite lista cu actele o sa mai vorbesc cu ei si sa vad totusi...!

Daca e cineva din Cluj-Napoca sau imprejurimi si doreste sa-si depuna actele la ei sa ma contacteze pentru ca eu dupa ce-mi fac actele merg la Timisoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
dosarele se depun personal suna si ai sa te convingi

Salut,

Am sunat azi si au zis ca se depun personal, am intrebat daca nu exista vreo portita sa nu ma duc pana acolo (fiind din Cluj-Napoca) si raspunsul a fost: NU ! Acum sa vad dupa ce le trimit un numar de fax pentru a-mi trimite lista cu actele o sa mai vorbesc cu ei si sa vad totusi...!

Daca e cineva din Cluj-Napoca sau imprejurimi si doreste sa-si depuna actele la ei sa ma contacteze pentru ca eu dupa ce-mi fac actele merg la Timisoara!

tu cu cine ai vorbit?

e ciudat ca tie ti-au spus asta

o sa ma mai interesez si eu...

@colegii care sunt deja la hartl, voi cum ati facut? ai trimis dosarul prin posta sau ati mers personal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii care ati demisionat de la aceasta firma cum ati facut cu cardurile de banca? Ati reusit sa le inchideti? Eu am renuntat la Hartl dupa 6 luni si o sa lucrez la alta firma! Dar am ramas cu 4 carduri....2 de la citybank si 2 de la BCR! Am inteles ca e dificil sa le inchid si dureaza mult timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Daca te referi la carduri de banca pe conturi personale,in cazul vostru deschise pentru plata salariilor, acest lucru se face foarte usor prin prezentarea titularului la agentia unde a fost deschis contul sau la o alta sucursala cu documentele de identitate.Totusi vezi daca se plateste comision de intretinere si cit este el ,este posibil sa ai nevoie si alta data de un cont unde sa primesti salariu si atunci poti inchide doar 2,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce stiti despre hartl oare mai au nevoie de soferi sau ne pun sa cheltuim o multime de bani pt acele acte si apoi stau acele dosare prin sertarele lor pina se pune praful de doua degete pe ele dupa care le arunca la cosul de gunoi iar noi traind doar cu o speranta care intr-un tirziu se naruie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Conturile de la citybank sunt preluate de raiffeisen bank. In data de 28 octombrie se vor definitiva lucrurile iar din momentul acela conturile de pe city vor deveni inactive dar in schimb vei avea conturi la raiffeisen. Cu bcr este alta poveste, Hartltrans s-a hotarat sa schimbe banca prin care vireaza salariile si pt asta ai semnat un alt contract cu bcr. Deci in final vei avea conturi la raiffeisen si bcr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare daca e cineva care trebuie sa fie la timisoara joi sa ma contacteze la telefon 0742417419,cu respect Florin si doamne ajuta .

colegule unde stai de joi pana vineri???

colegu am stat la hotel banat 140 ron camera 2 colegi numai atunci am plecat vreo opt incepatori am doua saptamani ce pot spune am multe de invatat o recomandare daca se poate spune asa puneti mana pe harta europei apoi amanumtit fiecare tara ca de mers cu tirul nu e greu mai ales pe autostrada si apropo veti conduce imediat dupa cesi termina titularul programul cam atat vam putut scrie din germania undeva pe langa nurnberg cu respect si drumuri bune tuturor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in primul rand salutare moderatorilor acestui sait si tuturor celor care il viziteaza ,chiar si daca de multe ori oamenilor le place sa-si mai spuna offfurile din cand in cand ,de si cum este un topic asa zis despre hartltrans sau nu, numai as dori sa multumesc echipei despre eforturile depuse toate cele bune in continuare ...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
in primul rand salutare moderatorilor acestui sait si tuturor celor care il viziteaza ,chiar si daca de multe ori oamenilor le place sa-si mai spuna offfurile din cand in cand ,de si cum este un topic asa zis despre hartltrans sau nu, numai as dori sa multumesc echipei despre eforturile depuse toate cele bune in continuare ...........

salut ma bucur de raspunsul tau mare atentie si vei invata multe nu te descuraja si in tot acest timp mare rabdare nu cum am eu un sofer B dupa o luna in care a mers pe camion si a schimbat 3 titulari, merge pe autostrada cu 60 pe ploaie cu totul nou camion ,caucuicuri,si remorca toate noi ganta si cand a auzit de B10 (asta pentru cei care stiu traseul) el cauta dupa o ora de condus o parcare ca el nu intra pe B10 si eu i-am spus ai vazut cumva o fantoma ceva ....nu am avut de ales dupa 4.30 alte 4.30 de condus ma interesa sa ajung la destinatie sau macar in apropiere ,fratilor daca stiti ca nu santeti in stare si nu va bazati pe voi nu-i mai incurcati pe cei din echipa hartaltrans sau pe acei titulari care incearca sa va invete ceva din toate cunostintele care le-au acumulat si ei in timp si inca ceva foarte important asta strict important sa nu cumva sa mai vad unul care nu stie care-i stanga si dreapta ca-l las unde o fi,nu ma intereseaza fratilor(colegilor)nu pot plati din bani mei si asa putini iesirile gresite pe autostrazile cu plata unde te taxeaza la sange sa merg dus-intors din neatentie....... ma astept sa zica multi ca eu unde am fost ,sau ce am facut nu sant angajat instructor auto, sant angajat sofer si nu suport caposenia altora si aia care se dau mari ca sa se inteleaga daca vrea sa invete cineva trebuie sa aiba rabdare si calmitate, daca au lipsit de la ora de geografie sa nu creada ca la hartaltrans se fac cursuri de geografie sau gradinita , poate multi dintre cei care sunt titulari si,isi bat capul cu alti sai invete care nu au nimic in comun cu soferia nu isi sacrifica timpul lor magic zis...se vede omul care are ambitie si bunavointa de a invata ceva ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.