Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Moderators

madalancristi...frumoasa tare asta cu comentariile...adica tu postezi primul comentariu duminica la 15,41 in care ne saluti atit pe noi cit si pe vizitatori dupa care..surpriza..te saluti si te bucuri pentru raspunsul tau de dinainte la 1 ora distanta [il mai si citezi].Pai nu puteai continua comentariul de prima data ? Sau era nevoie sa te saluti singur ? sau nu am inteles eu corect....Cred ca n-am inteles eu corect si atunci o sa te rog ca pe viitor sa fii atent ce si cum comentezi...verifica si regulamentul ca sa nu avem probleme ulterior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tare as vrea sa prinzi o cursa cu descarcare pe la vipiteno pe la portile oamenilor sa te uiti in fata ca e luna lui noiembrie si e zapada iar munti se inchid in fata ta la 2 km undeva pe la cota 1600m asta iti confirma Ieva de la voi sau prin centru munchenului sa iti faca poze lumea la tir cum te chinui sa il intorci ca ai descarcare la vre-un garaj ceva . Atunci am sa te vad madalancristi cum o sa te mai descurci. Nu cumva tu erai saptaman asta coborai pe firentze cu 40 km/h si mi-ai frecat mie programul . Poate ne vedem pe pirmasens sau poate nu stii unde e pirmasensul. Daca nu te descurci oprestete la Aurach pe A8 in parcare si ia-ti o harta de ADAC vad ca stii geografie si poate ne inveti si pe noi cei care nu stim . Nimeni nu e nascut invatat . Scuze de rigoare celorlalti dar mie mia sarit borsu pe nas cand vad un asemenea exemplar. Asa suntem noi ca natie in loc sa ne ajutam uni pe alti mai degraba ne invidiem . Ne uitam in curtea altuia inainte de a ne uita in a noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
...

Oltean ajuns la HARTL...pe cine ai avut titular ??? tu la inceput le stiai pe toate !!! prea tii cu ursu colegule si nu e bine ..stii ca lui bernard ii plac lingaii si mai sii ca si el urmareste ce se vb aici pe forum!! nu iti convine sa fii instrucor la Hartl esti liber sa pleci... de ce mai stai? cauta alta firma daca te simti bazat sau te multumesti cu 6%? sanatate sa ai ca minte nu prea!

Am rugamintea ca pe viitor sa fii atent cum comentezi,acesta este considerat o provocare la adresa altui utilizator si poate genera jigniri,controverse dure...lucru care nu e permis pe acest forum,verifica regulamentul si considerate avertizat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
madalancristi...frumoasa tare asta cu comentariile...adica tu postezi primul comentariu duminica la 15,41 in care ne saluti atit pe noi cit si pe vizitatori dupa care..surpriza..te saluti si te bucuri pentru raspunsul tau de dinainte la 1 ora distanta [il mai si citezi].Pai nu puteai continua comentariul de prima data ? Sau era nevoie sa te saluti singur ? sau nu am inteles eu corect....Cred ca n-am inteles eu corect si atunci o sa te rog ca pe viitor sa fii atent ce si cum comentezi...verifica si regulamentul ca sa nu avem probleme ulterior

da revin la raspunsul tau daca esti sofer ai net non stop este ok si cu ocazia asta daca ma poti sterge ca nu sunt ok cu atat mai bine,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

acuma vad foarte multi care comenteaza pe seama mea cu hartltrans mai stiu eu ce si inca foarte multi care vorbesc ...nici mie nu-mi este bine si usor aici sa nu credeti asta ca este bine dar gasiti voi mai bine sa vad dovezi, numai putin sa mai treaca timpul si poate ma duc si eu de la ei dar nu ca alti care au stat cate o saptamana se stiu ei care da poate nu sunt la subiect si una este sa te hraneasca mama si tata si una este sa hranesti tu alti trei nu este usor poate sa fi fost o ex. pentru mine dar sunt multumit ca am optinut cele 6 luni care le cer multe alte firme pentru angajare si nu numai baza in care pti fi pus la o proba sau alta bine ca aici depinde de persoana dar am vazut multi zmei care le tremurau picioarele si multi care au mai comentat mai stiu eu ce pe acest topic sa dea dumnezeu multa sanatate pentru toata lumea si fericire cat cuprinde ca de necazuri se ocupa altii sa nu uitati firma este numai pentru incepatori a doua scoala as pute spune dar depinde de noroc si cum se adapteaza fiecare......cu asta inchei si sa nu va mai asteptati ca voi mai fi prezent sau voi mai raspunde la mesajele voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Si mie miau zis sa duc dosarul personal dar fiind departe de Tm l am trimis prin curier si intr o saptamina am fost sunat.joi plec spre Tm si vineri la ora 16 e plecarea spre Austria.mai sint colegi care merg din zona Iasi?

pai da, e absurd sa mergi pana la Timisoara, mai ales daca esti mai de departe, doar sa depui dosarul.

Eu mai astept putin si daca nu ma suna il trimit din nou, de data asta complet si prin curier, se pare ca e mai bine ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Tare as vrea sa prinzi o cursa cu descarcare pe la vipiteno pe la portile oamenilor sa te uiti in fata ca e luna lui noiembrie si e zapada iar munti se inchid in fata ta la 2 km undeva pe la cota 1600m asta iti confirma Ieva de la voi sau prin centru munchenului sa iti faca poze lumea la tir cum te chinui sa il intorci ca ai descarcare la vre-un garaj ceva . Atunci am sa te vad madalancristi cum o sa te mai descurci. Nu cumva tu erai saptaman asta coborai pe firentze cu 40 km/h si mi-ai frecat mie programul . Poate ne vedem pe pirmasens sau poate nu stii unde e pirmasensul. Daca nu te descurci oprestete la Aurach pe A8 in parcare si ia-ti o harta de ADAC vad ca stii geografie si poate ne inveti si pe noi cei care nu stim . Nimeni nu e nascut invatat . Scuze de rigoare celorlalti dar mie mia sarit borsu pe nas cand vad un asemenea exemplar. Asa suntem noi ca natie in loc sa ne ajutam uni pe alti mai degraba ne invidiem . Ne uitam in curtea altuia inainte de a ne uita in a noastra.

daaa, e important sa stii geografie, e bine si sa iti cumperi harta... dar nu iti da de la firma un GPS? :D

intreb si eu.....multe firme fac asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
acuma vad foarte multi care comenteaza pe seama mea cu hartltrans mai stiu eu ce si inca foarte multi care vorbesc ...nici mie nu-mi este bine si usor aici sa nu credeti asta ca este bine dar gasiti voi mai bine sa vad dovezi, numai putin sa mai treaca timpul si poate ma duc si eu de la ei dar nu ca alti care au stat cate o saptamana se stiu ei care da poate nu sunt la subiect si una este sa te hraneasca mama si tata si una este sa hranesti tu alti trei nu este usor poate sa fi fost o ex. pentru mine dar sunt multumit ca am optinut cele 6 luni care le cer multe alte firme pentru angajare si nu numai baza in care pti fi pus la o proba sau alta bine ca aici depinde de persoana dar am vazut multi zmei care le tremurau picioarele si multi care au mai comentat mai stiu eu ce pe acest topic sa dea dumnezeu multa sanatate pentru toata lumea si fericire cat cuprinde ca de necazuri se ocupa altii sa nu uitati firma este numai pentru incepatori a doua scoala as pute spune dar depinde de noroc si cum se adapteaza fiecare......cu asta inchei si sa nu va mai asteptati ca voi mai fi prezent sau voi mai raspunde la mesajele voastre

unii au stat numai o saptamana? :o si dupa aceea au plecat??

cum asa??? ::)

phoaaaah... sa astepti atata timp sa te cheme si apoi sa pleci dupa o saptamana?????

ia povesteste-ne si noua... macar sa stim la ce sa ne asteptam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
nu stiu dar cred ca voi a-ti fost mai norocosi fiindca eu am dosarul la cei de la hart de vre-o 3 saptamani si nu ma sunat nimeni de la ei. oare si acolo se merge pe relatii. cum se fac oare angajari la ei. va multumesc.

nu cred ca se angajeaza dupa relatii... tre sa stii si sa faci treaba buna.

gandeste-te si tu... cine ar da un tir plin cu marfa pe mana unuia care nu e capabil, dar e var cu seful? ;-)

eu zic sa mai ai rabdare... pe unii i-a chemat dupa o saptamana, pe altii dupa cateva luni... depinde cum au nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai da, e absurd sa mergi pana la Timisoara, mai ales daca esti mai de departe, doar sa depui dosarul.

Eu mai astept putin si daca nu ma suna il trimit din nou, de data asta complet si prin curier, se pare ca e mai bine ;-)

Eu am vorbit cu dansii la telefon si le-am zis ca sunt din Cluj-Napoca si daca nu se poate prin curier, dar n-au acceptat sub nicio forma!

PS. In maxim doua (2) saptamani imi ajunge cardul european de sanatate si plec la Timisoara! Cine e din Cluj-Napoca sau imprejurimi si doreste sa-si depuna dosarul la Hartl Trans sa ma contacteze pentru a merge impreuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am stat cu Madalan Cristi la hotel in Timisoara inainte de plecare... nu va legati de el ca e baiat bun si destept. Fiecare are parerile lui in legatura cu firma asta. Am mai zis-o si repet: e un loc super, daca nu calculam aici seful de garaj si scorpia aia de la biroul din Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Dar de ce acte ai nevoie la dosar iti spun prin telefon sau le trimit prin email

Lista cu actele ti le trimite doar pe fax!

Maine, 13.10.2013, o sa scanez lista cu actele, dar pana atunci o gasesti aici: viewtopic.php?f=172&t=4263 !

Mersi pentru raspuns, am vazut lista postata aici dar tinand cont ca e din 2011 ma gandeam ca pana in 2013 a mai suferit modificari sa mai simplificat aceaa lista, dar se pare ca trebuie sa pui la dosar aceleasi acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.