Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

sal colegi pt incepatori e buna firma cu toate ca sunt cate uni ,,,cum e Bernard,camelia care sunt niste m,,,, din partea mea nu va recomand acum miam dat demisia de la ei te fac cand vor ei titular daca va convine sa munciti pe 600e vro 6 luni duceciva dar ganditiva ca 200e pe putin ii dati pe mancare si alti 200e pe telefon ,,internet etc asa ca mai ramaneti cu vro 200e si nu invatati nimica sunt numai incepatori acolo si cativa care stiu dar nu va invata nimica fiecare e pt el .iar acolo cand gresesti cate ceva vi se trege din bani ,,ex eu cand am plecat miau oprit 200e deci,,pt orce vi se ia din bani mai ales cand esti titular..cand esti titular nu va ganditi ca faceti peste 1000e ,,,e maxim faceti si ca titular 800e stati linistiti ca deacolo vin acuma ..o sa fit platiti la km si cand o sa aveti curse bune stati linistiti ca vi se schimba remorca sa nu faceti km o ia alti cu pile asa ca datile la m,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
sal colegi pt incepatori e buna firma cu toate ca sunt cate uni ,,,cum e Bernard,camelia care sunt niste m,,,, din partea mea nu va recomand acum miam dat demisia de la ei te fac cand vor ei titular daca va convine sa munciti pe 600e vro 6 luni duceciva dar ganditiva ca 200e pe putin ii dati pe mancare si alti 200e pe telefon ,,internet etc asa ca mai ramaneti cu vro 200e si nu invatati nimica sunt numai incepatori acolo si cativa care stiu dar nu va invata nimica fiecare e pt el .iar acolo cand gresesti cate ceva vi se trege din bani ,,ex eu cand am plecat miau oprit 200e deci,,pt orce vi se ia din bani mai ales cand esti titular..cand esti titular nu va ganditi ca faceti peste 1000e ,,,e maxim faceti si ca titular 800e stati linistiti ca deacolo vin acuma ..o sa fit platiti la km si cand o sa aveti curse bune stati linistiti ca vi se schimba remorca sa nu faceti km o ia alti cu pile asa ca datile la m,,,,

Bai tata aici ai dreptate...dar de ce tocmai 200 euro pe tel..se vede ca nu ai facut mare lucru acolo..ai stat doar cu telul in mana...in rest totul e asa cum zici....si eu am la ei 8 luni ...pana acum nu am avut probleme si multumesc lui Dumnezeu ca sunt bine....si aveti grija ca aici pe forum BERNARD e un moderator,,,putin imi pasa daca vede ce scriu si poate ar tr sa zic mai multe!!nu ai pasa de soferi intradevar decat doar cei care au 3-4-5 ani in firma!!cei care vor sa vina nu au decat....o sa deie si ei cu ,capul si in plus nu descurajez pe nimeni...la toti va zic,,veniti invatzati si plecati de la firma asta ca nu e bine...si sa fim intr0o oarece masura seriosi...cand nu ai de lucru und te duci...pe acest lucru se mizeaza cel mai mult asa zisii sefi!!daca nu mai vine unul din noi care suntem angajati mai vin altii 2 in locul tau si lor le convine cu 1500 de euro platesc 2 soferi nu unul!!incepatorii vin...ca nah fiecare suntem la inceput de drum...si tot asa!!cei care vin...aveti grija cum ,conduceti si cat mai atenti la drum ca sa nu aveti probleme!!drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Trenul Galati->Bucuresti-Nord->Timisoara e undeva la 150 ron dus(m-am interesat la CFR si mi-a zis ceva gen 147 lei sau ceva in genul asta deci 300 ron dus-intors)...Tocmai de asta am zis..ca ar fi ceva sa mergem cu o masina mai multi(la 5 persoane ar fi 120 ron de caciula...ceea ce ar fi foarte ok)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SIncer tot nu inteteg de ce trebuie sa depui personal dosarul la hartltrans, ei nu au auzit inca de curier rapid sau chiar email, tre sa faci cumva si vre-o sedinta foto cand ajungi acolo, pentru cei din Timisoara mai inteleg, dar sa vii de la capatul celalalt al Romaniei sa depui personal un dosar sunt niste bani care tre sa ii cheltui, si nici nu esti sigur ca te vei fi chemat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
SIncer tot nu inteteg de ce trebuie sa depui personal dosarul la hartltrans, ei nu au auzit inca de curier rapid sau chiar email, tre sa faci cumva si vre-o sedinta foto cand ajungi acolo, pentru cei din Timisoara mai inteleg, dar sa vii de la capatul celalalt al Romaniei sa depui personal un dosar sunt niste bani care tre sa ii cheltui, si nici nu esti sigur ca te vei fi chemat.

si eu la fel zic, nu are rost... daca era si interviu sau altceva, mai ziceam, dar sa te duci in celalalt capat de tara, sa dai atatia bani pe transport, sa pierzi si vreo doua zile... chiar nu are rost. Nu stiu de ce toti insista cu asta, e ilogic si ineficient. Mie la telefon mi-a zis ca e ok prin curier. Nu stiu cu cine am vorbit, nu am intrebat de nume :D

Eu am trimis prin posta, nu am primit inca raspuns, daca intr-o saptamana-doua nu primesc niciun semn, il trimit din nou, dar prin curier. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am trimis prin posta, nu am primit inca raspuns, daca intr-o saptamana-doua nu primesc niciun semn, il trimit din nou, dar prin curier. ;)

puteai trimite cu confirmare de primire, asa stateai mai relaxat.

pai asta o sa si fac, in niciun caz nu ma duc personal acolo, chiar nu am bani si timp de pierdut.

si oricum cred ca si lumea de pe acolo de la birou are alte treburi, nu sa stea sa ne ia noua dosarele... ;)

@dino

uite, nu mi-a trecut prin cap sa trimit cu confirmare de primire... ma gandisem sa trimit din nou, prin curier... cred ca si asa e ok ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De o perioada de timp nu vad ca cineva sa spuna ca a fost chemat de cei de la hartltrans, dosare vad ca se tot trimit dar raspunsuri nu prea vin.

Oare cei de la hartltrans au incalzirea pe lemne sau gaz metan? daca e pe lemne le va fi de mare folos dosarele primite. :)) poate nu e chiar asa, dar ma intreb oare ce face cu miile de dosare primite lunar, crdeti ca le depoziteaza undeva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.