Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
De o perioada de timp nu vad ca cineva sa spuna ca a fost chemat de cei de la hartltrans, dosare vad ca se tot trimit dar raspunsuri nu prea vin.

Oare cei de la hartltrans au incalzirea pe lemne sau gaz metan? daca e pe lemne le va fi de mare folos dosarele primite. :)) poate nu e chiar asa, dar ma intreb oare ce face cu miile de dosare primite lunar, crdeti ca le depoziteaza undeva .

hai ca esti tare :))

poate ca nu au nevoie.....nu cred ca se intampla asta, adica asa sper...

oricum, eu sunt hotarat sa trimit din nou dosarul, sa fiu sigur... ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dupa cum a zis vali am decis sa mergem la ei(sa facem parada modei) pentru a depune dosarul...Am decis sa plecam duminica seara(pentru a fi luni dimineata la ei) sau sa plecam luni seara(ca sa ajungem marti)...Daca mai vine cel putin o persoana ne combinam la benzina si merg eu cu masina...Asa ca daca sunt doritori din zona(galati-braila-tulcea) sau din drum(buzau,ploiesti,brasov,sibiu) care vor sa mearga sa depuna dosarul ne puteti contacta pe numarul de mai sua(postat de vali chirica) sau 0746026500, numarul meu...

Drumuri bune va doresc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu e chiar asa. Suntem aici pe forum doar cativa "amarati" care ne dorim un loc la Hartl :D

Winis care-i viata? Ai renuntat deja la visul tau? :-) Sau deja ti-ai facut experienta si ai plecat de la hartl in alta parte asa cum facem toti??Bafta la toti soferii incepatori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am fost eu personal cu dosarul la ei si m-au chemat dupa 2 saptamini dar nu mam putut duce pentru ca m-au sunat cu vreo 2 ore inainte de plecare.de stiut pentru cei care zic ca trimit dosarele prin posta, cei care se duc personal au prioritate fata de cei care trimit prin posta, ei ar prefera sa vada cu cine vorbesc, cam atat va urez succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am fost eu personal cu dosarul la ei si m-au chemat dupa 2 saptamini dar nu mam putut duce pentru ca m-au sunat cu vreo 2 ore inainte de plecare.de stiut pentru cei care zic ca trimit dosarele prin posta, cei care se duc personal au prioritate fata de cei care trimit prin posta, ei ar prefera sa vada cu cine vorbesc, cam atat va urez succes

Mulrumim colegu, succes in continuare !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu e chiar asa. Suntem aici pe forum doar cativa "amarati" care ne dorim un loc la Hartl :D

Winis care-i viata? Ai renuntat deja la visul tau? :-) Sau deja ti-ai facut experienta si ai plecat de la hartl in alta parte asa cum facem toti??Bafta la toti soferii incepatori!

Aoleu :P Acum am alt nume de user. Hartl e deja amintire pentru mine. Am petrecut momente magice acolo. Si momente nasoale. Datorita firmei asteia, am gasit un loc bun, sunt acasa in fiecare sambata si duminica. Nu voi uita niciodata firma asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
CANDIDATUL IDEAL:

Conducatori auto fara experienta - transport marfuri generale.

21 de ani impliniti

Postul este disponibil numai in strainatate.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Carnet de conducere categoria C, C+E

Cartela tahograf

Card European de sanatate eliberat de CNSAS

Atestat profesional transport marfa

Fara antecedente penale

Apt medical

Conditii salariale deosebite

Scolarizare la locul de munca

Informatii la telefon 0256-433280

camelia.filip@hartltrans.ro

DESCRIEREA COMPANIEI:

We are an austrian transport company with a branch office in Timisoara

-------------------------------------

HARTL CREW ROMANIA

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 12 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color - 3 exemplare

2. Certificat de nastere - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii (daca este cazul) - 1 exemplar

4. Ultima diploma de studiu - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital - 1 exemplar

8. Cazier judiciar + auto - 1 exemplar

9. Pasaport - 1 exemplar

10. Aviz medical (tip siguranta circulatiei) + aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile) – apt transport intern/international marfuri generale - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

13.

*** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

13. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

14. Adeverinta de vechime – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

17. Avizul medical si psihologic in original

Sa mai treceti acolo ca luati doar cu varsta maxima 40 de ani!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare colegi,

Nu va mai chinuiti cu dosarul sa il trimiteti prin curier ca nu il accepta. M-au sunat pe mine astazi si mi-au zis ca se iau in considerare doar cele depuse personal.

Cine doreste sa mearga la ei duminica sau luni seara sa ma anunte. ( eu sunt din galati)

0757318032

pai si de ce? daca il trimiti prin curier, il arunca la gunoi??

eu tot nu cred, e cam ilogic... eu tot de la cineva din firma stiu ca e ok trimis prin posta sau curier, doar am sunat si am intrebat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu e chiar asa. Suntem aici pe forum doar cativa "amarati" care ne dorim un loc la Hartl :D

Winis care-i viata? Ai renuntat deja la visul tau? :-) Sau deja ti-ai facut experienta si ai plecat de la hartl in alta parte asa cum facem toti??Bafta la toti soferii incepatori!

Aoleu :P Acum am alt nume de user. Hartl e deja amintire pentru mine. Am petrecut momente magice acolo. Si momente nasoale. Datorita firmei asteia, am gasit un loc bun, sunt acasa in fiecare sambata si duminica. Nu voi uita niciodata firma asta :P

aaaa, ce fain, dupa ce ce citesc atatea chestii naspa, ma incurajeaza foarte tare sa mai citesc si asa ceva :)

sper sa ma cheme si pe mine curand :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegi stiti cumva cum merg angajariile la hartl?..eu mi-am terminat absolut toate actele solicitate de ei..si am trimis un cv la care am atasat si o scrisoare de intentie prin care le-am specificat ca am absolut toate atestatele..raspunsul lor la mail a fost ,,momentan nu se mai fac angajari reveniti va rog peste 2 sau 3 saptamani''..aud p toata lumea vorbind ca se fac mereu angajari..sa fiu eu oare cel ghinionist..am dat o gramada de bani pt toate actele cerute de ei si akm stau cu ele in sertar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.