Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
Salutari! Fiti optimisti :) ...sunt colegi care au asteptat si 6 luni pana i-a chemat! Si oricum aceasta firma mereu face angajari...pentru ca majoritatea soferilor stau 4- 5 luni un pic de experienta si pleaca in alta parte! De fapt cand te angajezi acolo la birou iti dau si o foaie in care iti semnezi si demisia in caz ca pleci sau te dau ei afara! Desi nu cred ca e normal!!? Bafta la toti!

doamne fereste, asa ceva nu am mai auzit :o

nu, nu e normal sa semnezi o asemenea hartie

sincer, imi vine greu sa cred asa ceva... stii tu pe cineva care a semnat `?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
de 2 luni de zile asa imi zic si mie sunt pe lista de asteptare si ei angajeaza pe cine vor ei , posibil pers din TM , eu sunt din VALCEA ,nu stiu dc isi bat joc asa de toata lumea ...pun oamenii pe drumuri degeaba , bani cheltuiti pe dosar peste 300 eur si pe drum

pai de hartiile alea tot o sa ai nevoie, chiar daca o sa vrei sa te duci la un moment dat in alta parte... asa se cer peste tot, oriunde te-ai duce iti cer multe adeverinte si altele de-astea

dar chiar 300 de euro? nu trebuia sa mergi personal pana acolo, de ce nu ai trimis prin curier?

chiar daca unii colegi zic ca nu sunt luate in considerare, am vazut ca sunt multi care awa au facut si au fost sunati si deja lucreaza sau au lucrat la hartl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Stimati colegi, mai aveti ceva noutati legate de hartl? Chiar nu mai cheama pe nimeni in aceasta perioada?

Ti se spune sa revii dupa 3 saptamani , dupe cele 3 saptmani ti se pune dupa sarabaoti , e o bataie de joc , ni se tot spun cele 3 saptamani pt a nu exista o mobilizare a tuturor pacaliti sa se mobilizeze sis a depuna o plangere la parchet cu acuzatia : 'inselaciune , lucrur care ar trebuii facut din pucntul meu de vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

plingere la parchet...inselaciune....colegule tu te auzi cind spui asa ceva ? pai daca ai depus un dosar ei au promis ca te angajeaza imediat sau intr-o anumita perioada ? foloseste capul cind spui asa ceva...tu ai depus un dosar..prin care iti expui datele tale si ei te vor angaja cind si daca vor...cam asa sta treaba...si de sarbatori cum sa se faca angajari...adica ii da afara pe cei angajati in acest moment si aduc altii noi...,daca ai gindi putin ai ajunge si tu la aceiasi idee

un mic ps....sa nu mai zic ca atunci cind e inghesuiala mare e posibil sa reduca si salariile alea care sunt destul de mici si asa...ca doar au de unde sa aleaga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
eu am depus dosarul de 2 luni si ceva si nu m-a sunat nimeni , nu stiu pe ce criterii se face selectia insa am si ADR-UL ,PROBABIL DIPLOMA MEA DE STUDII SUPERIOARE A FOST UN IMPEDIMENT !!Total dezamagit , bani cheltuiti degeaba , dosar impecabil depus personal

nu sau facut angajari in perioada asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Va spun eu sigur, cei din apropierea Timisoarei au intaietate. Ei merg acasa la fiecare 4 saptamani, deci Hartl plateste mai putin. Nu prinzi luna intreaga sa iei salariul intreg. Cei din Moldova stau 2 luni.

boris parerea ta e total gresita, Hartl nu plateste salariu pe perioada care o stai acasa!!!!!!!!!!!!!

si asa face oricare firma de transport, care face comunitatea!!!!!!

iar chestia ca timisorenii au intaietate e total gresita, nu sunt multi timisoreni....cat despre cei din moldova care stau 2 luni este decizia lor, daca nu stii despre ce se mananca Hartl, intreaba inainte de a posta ceva

Cius!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
si eu am dosarul de o luna si ceva tot asa depus personal si atestat ADR, iam sunat saptamana trecuta mi-au zis ca sunt pe lista de asteptare.... ce pot face altceva decat sa astept.... am incercat si in alta parte dar acelasi raspuns.....

pt ca nu se fac angajari inainte de sarbatori!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Ionutzb@ carnetul european costa aproximativ 7 mil se plateste asigurarea din urma pe 6 luni plus 6 luni in avans , asigurare care trebuie platita de Angajator , nu e chiar asa cum spui tu

klaus, esti cam foarte prost informat......asigurarea o platesti in avans doar daca VREI!!!!! pt ca poti sa-i spui la aceea persoana de la CNAS ca iti trebuie cardul european pt angajare si atunci nu mai platesti in avans, dar mno.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Va spun eu sigur, cei din apropierea Timisoarei au intaietate. Ei merg acasa la fiecare 4 saptamani, deci Hartl plateste mai putin. Nu prinzi luna intreaga sa iei salariul intreg. Cei din Moldova stau 2 luni.

boris parerea ta e total gresita, Hartl nu plateste salariu pe perioada care o stai acasa!!!!!!!!!!!!!

si asa face oricare firma de transport, care face comunitatea!!!!!!

Cius!

Ca sa stii si tu,sunt si firme unde iei salarul de pe tara indiferent ca esti plecat,stai acasa,esti in concediu sau desfasori alta activitate,din clipa in care te-ai angajat luna de luna pana la demisie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
mare greseala cu semnarea demisiei inainte....ar fi cazul sa nu mai acceptati

da, si mie mi se pare o prostie...

si as ruga pe colegi sa ne dea detalii, macar sa stim la ce ne asteptam noi, cei care am trimis dosarul si speram sa fim sunati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutari! Fiti optimisti :) ...sunt colegi care au asteptat si 6 luni pana i-a chemat! Si oricum aceasta firma mereu face angajari...pentru ca majoritatea soferilor stau 4- 5 luni un pic de experienta si pleaca in alta parte! De fapt cand te angajezi acolo la birou iti dau si o foaie in care iti semnezi si demisia in caz ca pleci sau te dau ei afara! Desi nu cred ca e normal!!? Bafta la toti!

doamne fereste, asa ceva nu am mai auzit :o

nu, nu e normal sa semnezi o asemenea hartie

sincer, imi vine greu sa cred asa ceva... stii tu pe cineva care a semnat `?

asa este mai intai iti complectezi foaia de lichidare in alb si abea pe urma semnezi contractul...motivul pentru care fac asta nu-l cunosc exact ei zic ca pentru a evita probleme in cazul in care nu mai vii nejustificat la lucru sau eu stiu ce alte probleme...

adevarul ca eu cand am plecat a trebuit sa merg sa imi fac lichidarea la zi cu toate ca aveam acea foaie de lichidare complectata in alb..lucru cea ma face sa cred ca lichidarea in alb este mai degraba pentru cei care nu sunt din jurul timisoarei si nu pot sa vina pt asta la sediu...

si inca ceva sa fie clar pt toata lumea si cei care lucreaza sau au lucrat stiu asta chiar daca uni recunosc si alti nu...Hartl este o firma de nota 20 daca stau sa ma gandesc si nu doar din motiv ca angajaza incepatori ....cei care strica sunt in mare parte titulari si nu cei de la birou..sau politica firmei.este adevar ca sunt un pic mai duri dar sa fim serosi daca ai fii bun si amabil cu toti cum ar putea 5-6 oameni sa faca fata la 400-600 de soferi cati au....ce greseste din puctul meu de vedere camelia si brenard este faptul ca ii baga pe toti in aceasi oala...si nu stau sa asculte cu atentie ce ai de spus ...si iau decizi pripite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Stimati colegi, mai aveti ceva noutati legate de hartl? Chiar nu mai cheama pe nimeni in aceasta perioada?

Ti se spune sa revii dupa 3 saptamani , dupe cele 3 saptmani ti se pune dupa sarabaoti , e o bataie de joc , ni se tot spun cele 3 saptamani pt a nu exista o mobilizare a tuturor pacaliti sa se mobilizeze sis a depuna o plangere la parchet cu acuzatia : 'inselaciune , lucrur care ar trebuii facut din pucntul meu de vedere

asta cred ca este una din cele mai mari prosti pe care le-am auzit..nu poti sa le faci nimic nu ai nimic semnat cu ei in care se obliga cu ceva...si crede-ma pe mine ca stiu cand zic asta pt ca sunt din timisoara si mi-a trebuit 4 luni pana m-au chemat chiar daca cel putin odata pe luna eram la camelia in birou sa o intreb de amgajare si nici macar o data nu a facut gresala sa promita ceva legat de angajare, cu toate ca cunosc persoane la care sa scapat si lea facut o asfel de promisiune si s-a tinut de cuvant si ia chemat .dupa cum am spus am stat 4 luni sa astept iar angajarea a fost facuta in 4 zile ....la foc automat...nu agajaza decat daca au neaparat nevoie...urgenta...

nu va pierdeti speranta sar putea ca dupa sarbatori sa faca angajari ca asa este de fiecare data pleaca multi de sarbatori acasa si nu mai vin...

este adevarat ca se fac si multe angajari pe pile sau recomandari ca peste tot..si pe langa mai scapa cate unu doi fara ....si asta este un motiv...dar cum se spune traim in RoMaNiA

mult succes celor care asteapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
klaus nu am vrut sa te supar,pe mine m-o costat cardul european numa 220 ron pentru ca am fost angajat pana nu demult,iar daca as fi fost angajat in continuare as fi putut sa il scot gratis sau cel putin asa mi-o zis domnul respectiv de la CNAS suceava.

Klaus si toti cei care se plang ca au dat bani pentru cardul european ...Ionutzb are dreptate nu este nimeni de vina ca tu sau firma unde ai lucrat nu tia platit contributiile la CNAS ...eu l-am facut gratuit ....

dar na cum am zis in ultimi 5 ani am avut continuitate si nu am avut intreruperi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am depus si eu dosarul si m-au sunat , asta fiind acum vreo doua luni dar nu m-am putut duce pentru ca trebuia sa fiu la ei in doar citeva ore am revenit eu cu un telefon si mi-au spus ca dupa 15 ianuarie va fi ceva oricum va dau citeva sfaturi la depus dosarul sa va duceti la tm vor sa te vada cine esti asta ca sa ai intiietate fata de dosarele care se trimit prin posta dupa, ce ati depus dosarul sa va pregatiti ce va trebuie pentru angajare card bcr adeverinta doctor pentru fortele de munca procura de incredintare a cardului bancar pentru cei ce nu va mai puteti lua cardul fiindca plecati si bagajul linga usa fiindca ei sunt imprevizibili altceva mult succes poate ne întâlnim pe drumuri

Se impune citirea regulamentului viewtopic.php?f=4&t=2

g. scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane, de genul: tz, sh, k, sau uzare " CAPS" Pentru a se face mai bine intelesi, userii pot folosi diacritice. (Ń, ş, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Stimati colegi, mai aveti ceva noutati legate de hartl? Chiar nu mai cheama pe nimeni in aceasta perioada?

Ti se spune sa revii dupa 3 saptamani , dupe cele 3 saptmani ti se pune dupa sarabaoti , e o bataie de joc , ni se tot spun cele 3 saptamani pt a nu exista o mobilizare a tuturor pacaliti sa se mobilizeze sis a depuna o plangere la parchet cu acuzatia : 'inselaciune , lucrur care ar trebuii facut din pucntul meu de vedere

"plangere la parchet"? :o

pai tu doar ai trimis dosarul, nu ti-a promis nimeni ca te si angajeaza... mai ales daca nu au nevoie chiar acum... sau dupa trei saptamani cum ti-au zis initial...

ei angajeaza soferi cand au locuri disponibile, nu cand vrem noi

si eu am trimis de vreo doua luni, dar inca mai am rabdare, desi sincer mi-ar placea sa incep chiar dupa anul nou... daca mai repede nu se poate... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutari! Fiti optimisti :) ...sunt colegi care au asteptat si 6 luni pana i-a chemat! Si oricum aceasta firma mereu face angajari...pentru ca majoritatea soferilor stau 4- 5 luni un pic de experienta si pleaca in alta parte! De fapt cand te angajezi acolo la birou iti dau si o foaie in care iti semnezi si demisia in caz ca pleci sau te dau ei afara! Desi nu cred ca e normal!!? Bafta la toti!

doamne fereste, asa ceva nu am mai auzit :o

nu, nu e normal sa semnezi o asemenea hartie

sincer, imi vine greu sa cred asa ceva... stii tu pe cineva care a semnat `?

asa este mai intai iti complectezi foaia de lichidare in alb si abea pe urma semnezi contractul...motivul pentru care fac asta nu-l cunosc exact ei zic ca pentru a evita probleme in cazul in care nu mai vii nejustificat la lucru sau eu stiu ce alte probleme...

adevarul ca eu cand am plecat a trebuit sa merg sa imi fac lichidarea la zi cu toate ca aveam acea foaie de lichidare complectata in alb..lucru cea ma face sa cred ca lichidarea in alb este mai degraba pentru cei care nu sunt din jurul timisoarei si nu pot sa vina pt asta la sediu...

si inca ceva sa fie clar pt toata lumea si cei care lucreaza sau au lucrat stiu asta chiar daca uni recunosc si alti nu...Hartl este o firma de nota 20 daca stau sa ma gandesc si nu doar din motiv ca angajaza incepatori ....cei care strica sunt in mare parte titulari si nu cei de la birou..sau politica firmei.este adevar ca sunt un pic mai duri dar sa fim serosi daca ai fii bun si amabil cu toti cum ar putea 5-6 oameni sa faca fata la 400-600 de soferi cati au....ce greseste din puctul meu de vedere camelia si brenard este faptul ca ii baga pe toti in aceasi oala...si nu stau sa asculte cu atentie ce ai de spus ...si iau decizi pripite...

semnezi mai intai foaia de lichidare si ABIA DUPA ACEEA contractul??

asa ceva nu am mai auzit, pe bune... si tu ai facut asa??

macar bine ca e o firma ok dupa ce te angajeaza

imi creste inima cand vad asa ceva, si abia astept sa ma cheme si pe mine... ca eu tot sper!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.