Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

se plateste ultimele 6+ urmatoarele 6 si iesi udeva 500 si cv de lei te asigur eu pt k lam facut eu si asa iti cer de la casa de asigurari drumuri line si curse lungi

g. scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane, de genul: tz, sh, k, sau uzare " CAPS" Pentru a se face mai bine intelesi, userii pot folosi diacritice. (Ń, ş, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am sunat eu ieri 22.01.2014 la ei si am vorbit cu o doamna care mi_a spus sa trimit un CV si o copie dupa buletin la adresa lor de e_mail office@hartlcrew.com si cam atit nu a mentionat cind ma suna sau daca fac angajari. daca aveti vesti de la ei contactati_ma si pe mine va rog id mes laurentiu_tieru multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cum zice si Bernard cand ne plangem de kilometri daca nu va placce asa ? Uite aici dosare de la baieti din moldova care vin sa lucreze cu 300 de euro pe luna . Si cand m-am referit la moldova bag si braila in subiect chiar daca nu sunt moldoveni multi acolo . Dar hartl este plin de ei si uite asa se alege praful de firma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Tu domnule a(u)di... nici acum nu ai ajuns la Hartl? Incredibil!!! Eu zic ca tu esti unul din birou de la ei!

haha, nu sunt din birou de la ei

doar ca am lasat-o mai moale ca am gasit de munca in alta parte, sofer la o firma, plimb cu masina pe dom´ director :D

dar nu-s pe tir cum as fi vrut eu, am trimis dosarul si la hartl, dar nu m-au chemat inca. ori nu era complet, ori e ca l-am trimis prin posta (si nu is sigur ca a ajuns). nu m-am gandit sa trimit cu confirmare de primire :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Am sunat la Hartl,primeste si soferi incepatori,trebuie facut dosarul cu toate actele si mers la Timisoara.A zis doar cei pana in 40 de ani.

eu nu cred ca trebuie sa mergi la timisoara, daca il trimiti prin posta recomandat sau prin curier sa fii sigur ca ajunge e ok

daca te vor, te cheama ei si pleci in cursa... cel putin asta am inteles eu din discutiile de pe aici, pe mine nu m-au chemat inca... acum muncesc in alta parte, dar dc mi se pune pata, refac dosarul si il trimit prin curier, de data asta, sa fiu sigur ca ajunge :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
plingere la parchet...inselaciune....colegule tu te auzi cind spui asa ceva ? pai daca ai depus un dosar ei au promis ca te angajeaza imediat sau intr-o anumita perioada ? foloseste capul cind spui asa ceva...tu ai depus un dosar..prin care iti expui datele tale si ei te vor angaja cind si daca vor...cam asa sta treaba...si de sarbatori cum sa se faca angajari...adica ii da afara pe cei angajati in acest moment si aduc altii noi...,daca ai gindi putin ai ajunge si tu la aceiasi idee

un mic ps....sa nu mai zic ca atunci cind e inghesuiala mare e posibil sa reduca si salariile alea care sunt destul de mici si asa...ca doar au de unde sa aleaga

daca nus tii ce vorbesti , te rog sa taci !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mesaj pentru toate persoanele care au depus dosarul la hrtl trans si nu au primit niciun raspuns !!!!

luati legatura cu mine , e timpul sa facem ceva !!! restu rog abtinere totala !!!! subiectul nu este pentru voi ca atare nu sunteti inclusi in discutie !!!!! parerile personale nu ne intereseaza pe noi !!!

adresa mea de mail unde puteti lua legatura cu mine request_628 yahoo.com

multumesc

ps : e timpul sa facem ceva !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Inselaciune de ce ? Pur si simplu te duci sa te înscrii la ei ca solicitant la un loc de munca , nu semnezi nimic cu ei decât când esti chemat la munca ...... Pana atunci ..... Exista vreun compromis in scris ca pleci la munca in x timp ?

chiar nu inteleg dc faci comentarii gratuite !!!! nu faci parte din categoria de pers care au avut dea face cu firma respectiva !!! NU COMENTA !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Esti supărat ? Ca sa nu va faceti sperante desarte ar fi bine sa intelegeti si termenii , un interviu asigura discutia despre locul de munca cat si candidat si ce se mai discuta , cu obiect de selectie a viitorului personal in care nu se asigura in scris garantarea unui loc de munca ci pur si simplu esti luat in baza de date a lor din care fac selectia unui viitor post , vacante , amplieri de flota , si chemarea pentru angajare unde mergi la firma cu unicul scop de a te angaja . Unde e inselaciunea ?

anuntarea postului , înscrierea candidatilor , preselectie după cerinte , chemare interviu , interviu , selectie , angajare .... sau ar trebui sa vina sa firma sa te caute la usa , hai domn sofer klauss , hai la munca ....

in momentul când ai garantia scrisa in momentul interviului ( cu preselectie directa ) sau in urma angajării si nu începi munca atunci poti zice domne sunt neseriosi , uite am pierdut un alt loc din cauza lor , sau am lăsat un loc pentru ei , atunci poti cere si despăgubiri , dar pana atunci ....

ps , fiind membru vechi cred ca ar fi potrivit sa respecti regulamentul , evita pe cat posibil prescurtarile inecesare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

klaus2009...asaaa ...la modul foarte amabil...vezi sa nu incurci marfa cu ambalajul...cind un om sau mai multi iti dau tie si altor colegi niste sfaturi nu e bine sa sari dupa ceva timp cu gura si sa spui...''daca nus tii ce vorbesti , te rog sa taci !!!''

Sfaturile au fost oferite cu placere si din amabilitate,faptul ca tu consideri ca atunci cind ai trimis acte la o anumita firma insemna ca si era obligata sa te cheme la un interviu sau sa te angajeze e foarte departe de adevar...tu incearca sa faci CEVA.. sa ne spui si noua ce reusesti...ar fi bine sa incepi cu neacceptarea unui salariu mizer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma surprinde faptul ca a devenit un LUX.sa te angajezi la Hartltrans.pe un salariu inacceptabil pentru timpurile pe care le traim.E bine sa mai asculti si sfaturi date de alti care au trecut pe la Hartltrans . Sfatul meu este ca nu pierdeti nimic daca nu ve-ti fi chemati sa prestati servicii in cadrul acestei firme .Va spun din experenta de aproape 2ani acumulata in cadrul acestei firme.Ei nu stiu sa faca deosebirea intre OM si ANIMAL.SUCCES.

index.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa e, eu la Norbert(Transcondor) iau salaru fix pe tara in fiecare luna. 1050 lei brut. Si deconturile in plus.

An nou fericit tuturor.

ouch :-o numai 1050??

pfui, sa mai ziceti ca la Hartl sunt salarii mici... banuiesc ca nu primesti nimic in plus daca ai de munca in plus... sau..?

eu acum am un job, nu sunt somer, salariu meu in euro ar veni cam 500... dar nu e ce vreau eu, de aia tot la hartl vreau sa ajung \:D/

sa avem un an nou bun si fara incidente pe traseu... si mai ales... sa ajungem toti acoloo unde ne dorim mai mult, adica la hartl :D

Colegu se vede ca esti incepator nu te supara pe mine ca-ti zic. Pai asta e salaru de incadrare, bani mari ii faci din diurna. La 4 saptamani ies cam 1300 euro in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Stie careva daca au dat cumva drumul la angajari?

mie mi-a ajuns asa pe la urechi cum ca ar mai face rost in urmatoarele luni de cateva masini, deci probabil vor mai avea nevoie si de alti soferi :D

cu alte cuvinte, poti sa-ti incerci norocul, poate...cine stie? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Mesaj pentru toate persoanele care au depus dosarul la hrtl trans si nu au primit niciun raspuns !!!!

luati legatura cu mine , e timpul sa facem ceva !!! restu rog abtinere totala !!!! subiectul nu este pentru voi ca atare nu sunteti inclusi in discutie !!!!! parerile personale nu ne intereseaza pe noi !!!

adresa mea de mail unde puteti lua legatura cu mine request_628 yahoo.com

multumesc

ps : e timpul sa facem ceva !!!

ce anume vrei sa faci? ca-s tare curios :D

daca vezi ca nu te suna ei pe tine, suna-i tu pe ei si intreaba de ce nu te cheama... poate dosarul tau s-a ratacit pe undeva, sau nu e complet, sau nu au nevoie de soferi chiar acum si au de gand sa te cheme mai tarziu cand or avea...

sau poate nu corespunzi cu ce cauta ei, e si asta o posibilitate... suna sa intrebi si sa te linistesti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa e, eu la Norbert(Transcondor) iau salaru fix pe tara in fiecare luna. 1050 lei brut. Si deconturile in plus.

An nou fericit tuturor.

ouch :-o numai 1050??

pfui, sa mai ziceti ca la Hartl sunt salarii mici... banuiesc ca nu primesti nimic in plus daca ai de munca in plus... sau..?

eu acum am un job, nu sunt somer, salariu meu in euro ar veni cam 500... dar nu e ce vreau eu, de aia tot la hartl vreau sa ajung \:D/

sa avem un an nou bun si fara incidente pe traseu... si mai ales... sa ajungem toti acoloo unde ne dorim mai mult, adica la hartl :D

Colegu se vede ca esti incepator nu te supara pe mine ca-ti zic. Pai asta e salaru de incadrare, bani mari ii faci din diurna. La 4 saptamani ies cam 1300 euro in plus.

ioi doamne, macar de m-ar angaja sa am si eu diurna 1300 pe luna ???

hai ca acum chiar imi doresc si mai tare sa ajung la hartl :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Cum zice si Bernard cand ne plangem de kilometri daca nu va placce asa ? Uite aici dosare de la baieti din moldova care vin sa lucreze cu 300 de euro pe luna . Si cand m-am referit la moldova bag si braila in subiect chiar daca nu sunt moldoveni multi acolo . Dar hartl este plin de ei si uite asa se alege praful de firma

colegu tu ai ceva cu braileni??sau cu colegi din moldova???

mai esti la firma???gandeste toti suntem oameni toti avem nevoie de bani deci gura mica...

vezi ca mi-am facut o parere foarte buna de cei din motru am avut un coleg(titular) si am stat si 4 zile cu un coleg din motru si sigur ii stii daca le zic numele...Au fost super super super baieti...Mare respect din partea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.