Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
Un coleg care este TITULAR la Hartl poate sa ne spuna cum este platit...???

Aici ma refer la diurna,plata la km...etc..si la cat ajunge venitul lunar..???

pai tot de la cineva din hartl stiu de salariul ala

uite ca am uitat sa intreb de diurna...

sper sa vada cineva si sa posteze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Claumedel vad ca tu sti mai multe ....In concluzie cati km se fac pe luna? De pus magnetul inteleg ca il pui doar daca vrei ...intreb asta pentru ca va zic eu colegii ca am trecut prin experienta sa merg 37 de ore incontinuu cu cineva pe Tir si nu e usor ba chiar inuman...Dupa 21 de ore o sa dormiti ca pruncii!!.Darmai dupa 37 de ore.....De aia zic daca se pune magnetul eu zic ca, foarte greu sa rezistati 1 luna sau 1,5 luni cat se sta ca nu mai stiu exact.....De aia intreb si repet niste lucruri ESENTIALE..! CATI KM SE FAC PE LUNA ? SI DACA SE RESPECTA PROGRAMUL DE LUCRU? CE DEPASESTE 20.000 KM inseamna foarte mult pentru un incepator..! Colegii cu care am mers de am facut 37 de ore fara somn fac 24.000 KM pe luna....Drumuri bune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

16-17 mii de Km in echipaj depinde de fiecare si de cum va faceti programul.Sunt firme la care stai si cate 3-4 ore sau chiar mai mult ca sa te incarce.Cam cu toti colegi cu care am fost am incercat sa conducem cat mai putin noaptea.Cum am mai zis si mai sus,vi se va zice telefonic sa faceti si sa dregeti,dar e problema fiecaruia.Nu va plateste nimeni amenzile si nici nu intra nimeni in puscarie in locu vostru.La unele descarcari si incarcari mai merge ca sa nu incepi programul.Dar ce va faceti la cele care se da ora când ati incarcat sau ati descarcat si va controleaza politia iar pe card apare ca faceati pauza si ca nici nu ati miscat camionu.Si mai sunt si unele firme unde chiar ei cheama politia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Se merge la program..Si colegu 31 de ore nedormite ahhh doamne sunteti inconstienti uite astazi dimineata la touluse sa rasturnat unu si a luat foc nu stiu daca a scapat sau nu ca eram pe cealalta banda...Lipsa somnului dauneaza foarte mult organismului si riscati sa produceti dezastre.Nu va mai jucati cu atate ore nedormite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
a mai vorbit vrun coleg cu ei ceva noutati ms.

am vorbit cu ei la telefon si mi-au zis sa trimit cv cu ,copie id si permis con ca imi trimit ei actele pe mail da le-am zis ca stiu ce acte imi trebuie si mi-a zis ca sefa ei este in concediu si vine saptamina viitoare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Saptamana asta nici o angajare..??? nimic...???

poate a mai auzit colegul audi ceva si binevoieste sa ne spuna si noua.

bine ar fi daca as sti si eu...

si eu tot de pe forum luam informatiile si de la cineva tot de aici de pe forum care lucreaza deja la hartl, cu care vorbeam si pe mess, numai ca de catva timp nu mai raspundea si mi s-a pus pata si l-am sters

ultima informatie pe care o aveam de la el era ca mai aduc masini si ma gandeam - si speram - ca or mai avea nevoie si de soferi..

in capul meu deja ma vedeam la hartl :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Chiar inconstienta crasa e sa nu mergi la program. Programul a fost stabilit cu un scop, si acela nu este sa ne impiedice pe noi soferii, sa ne facem treaba. Daca nu stii sa-ti calculezi cum trebuie e si vina ta personala, dar cum sa mergi nonstop 31 de ore??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aceasta este prima mea postare cu toate ca urmaresc acest forum de mai bine de 3 saptamani asa ca vin si eu cu o intrebare :) Daca am pe cineva deja la Hartl (pe fratele meu) credeti ca ar fi mai bine daca as vorbi cu el, ca el sa vb la firma sa ma ia cu el? El fiind deja titular si nu vreau sa astept la "loteria" dosarelor. Va multumesc si mult respect de la Severin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pai dupa tine cum crezi ca este mai bine...?? sa vorbesti direct cu fratele tau care lucreaza deja le ei...sau cu colegii care au depus dosare sau vor sa depuna si nu tin legatura cu firma decit pentru angajare..?? cred ca e limpede ca lumina zilei ce solutie sa alegi,mai ales ca sunt destule anunturi gen''caut titular la firma'' sa ma angajez si eu...asta spune multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.