Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Dosarul a fost de tip plic si lam depus prin intermediul unei persoane adica a plecfat un prieten al timisoara si mi la depus, de acolo am vorbit cu dumnelor.

Se poate sa il trimiti si prin posta cu sau fara recomandare si se poate sa-l depui si personal.

Sunt curios cand se fac angajeri de asta tot intreb daca a mai fost sunat cineva sau macar sa ne dam seama daca mi sunt multe dosare la rand. pana acuma dupa forum sunt eu si cu danfdc care am depus dosarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La dosar îmi cere card european de sănătate. Iam scris mail înapoi la camelia căci momentan numi permit să fac cadrul dar nu mi-a răspuns. Oare mar lua fără card de sănătate?

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu va ia fara card; dosarul il puteti pune si la curier, FANCURIER de exemplu - 12 sau 18 lei costa(puneti copii nu originale, copii color), daca aveti norocul sa va sune de regula suna martea sa ajungeti joi la ei, sa va luati bani sa aveti de cazare ca 2 zile stati acolo ... la plecare va da 150 euro; ca sa nu mai carati conservele pe tren cu voi va puteti cumpara din Timisoara (bagajul e greu al naibii)...multa bafta , sa va cheme pe toti va doresc, ca in alta parte ca incepatator sunt slabe sanse de angajare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa vedem cand ma cheama si o sa va mai scriu, am inteles ca s-ar face saptamana asta angajari, acuma sa vedem. Oricum banuiesc ca sunt destule dosare depuse. Iar pt. Incepatori e cea mai buna oferta avand in vedere ca nu au concurenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
CANDIDATUL IDEAL:

Conducatori auto fara experienta - transport marfuri generale.

21 de ani impliniti

Postul este disponibil numai in strainatate.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Carnet de conducere categoria C, C+E

Cartela tahograf

Card European de sanatate eliberat de CNSAS

Atestat profesional transport marfa

Fara antecedente penale

Apt medical

Conditii salariale deosebite

Scolarizare la locul de munca

Informatii la telefon 0256-433280

camelia.filip@hartltrans.ro

DESCRIEREA COMPANIEI:

We are an austrian transport company with a branch office in Timisoara

-------------------------------------

HARTL CREW ROMANIA

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 12 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color - 3 exemplare

2. Certificat de nastere - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii (daca este cazul) - 1 exemplar

4. Ultima diploma de studiu - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital - 1 exemplar

8. Cazier judiciar + auto - 1 exemplar

9. Pasaport - 1 exemplar

10. Aviz medical (tip siguranta circulatiei) + aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile) – apt transport intern/international marfuri generale - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

13.

*** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

13. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

14. Adeverinta de vechime – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

17. Avizul medical si psihologic in original

E vreun coleg din Neamt sau Bacau sau imprejurimi care merge miercuri la Timisoara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce sa va spun fratilor am o luna de cand lucrez la ei si deja mi-sa scarbit de tot abia astept sa plec de la ei , de angajat angajeaza tot timpul le pleaca titularii pe rupte au facut pe unul titular la 3 saptamani vro 70 si-au dat demisia si au plecat la norbert din ce povesteau colegii prin parcare am inteles ca norbert a inceput sa ia incepatori si ii plateste la fel ca pe titulari .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In cat timp teau chemat colegu, de cand ai depus dosaru eu tot astept sa ma cheme e adevarat ca e rau dar daca nu ai unde sa te duci asta e e mai rau fara rau. Ce se mai aude cand mai angajeaza mai exact ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
In cat timp teau chemat colegu, de cand ai depus dosaru eu tot astept sa ma cheme e adevarat ca e rau dar daca nu ai unde sa te duci asta e e mai rau fara rau. Ce se mai aude cand mai angajeaza mai exact ?

La 2 saptamani dupa ce am depus dosarul m-au sunat cand am venit eu eram vreo 40 la angajare saptamana asta au venit 20 noi si o sa aduca si 20 de daf-uri euro 6 deci ai rabdare ca o sa te cheme si pe tine .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sal colegi eu am depus dosaru la posta pe 29 mai recomandat cu confirmare de primire. Azi m au sunat de la Hartl si mi au zis sa imi fac cont in lei si euro si card. Saptamana viitoare revin ei cu un tel. sa imi spuna cand ma cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da mi sa spus sa deschid coturile la bcr. Iar cu recomandarea nuti face probleme pentru harlt nu e obligatorie sau necesara atata timp cand angaeaza fara experienta. Doar spune in cv ca ai lucrat si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.