Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Bai ''carco'' , vad ca esti tare informat cu cine vine si pleaca de la hartl.

Eu zic ca te plictisesti si vi aici la noi si ne povestesti ce visezi tu noaptea.....

Iti recomand, atat timp cat n-ai alta idee mai buna decat hartl pentru un incepator, te rog sa te abtii de la comentarii (total aberante) si sa lasi bobocii sa inceapa si ei deundeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Preferam informatii de genu, de la un coleg care lucreaza la aceasta firma.

N-avem nevoie de sursele tale si parerile tale pline de teoria conspiratiei.

P.S. ma repet, daca nu cunosti o firma mai buna ca hartl , abtine-te de la comentarii (oricare ar fi ele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai usor cu comenturi gen:''bai''si ''nepoate'' va rog sa aveti discutii civilizate si la subiect carco mai usor ca si tu ai ''muscat-o'' la firma asta ca multi altii ,,,la urmatoarele abateri inchid topicul si avertismente celor care sar calul.. O:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am lucrat si eu la Hartl 6 luni. Parerea mea este ca daca gasiti in alta parte.....mai bine duceti-va acolo. Cand am plecat acum 1 saptamana era un microbuz plin care au spus ca nu se mai intorc..de ce oare? De bine in nici un caz. Eu si acum mai am de primit inca 750 de euro..credeti ca ii mai primesc??? Normal ca nu. De invatat nu veti invata absolut nimic pana nu veti deveni voi la randul vostru titulari. Sunt foarte multi titulari adusi "de la coada vacii", care la randul lor habar nu au de absolut nimic. Masinile sunt bune, dar le "rezolva" colegii. Kilometrii eu nu am reusit sa fac mai mult de 15 mii din cauza ca nu primeam curse. Cursele bune au catre cine sa se duca nu va faceti griji. Per ansamblu, din punctul meu de vedere, este o firma de toata jena. Eu nu spun sa nu mearga nimeni acolo, dar sa stie macar la ce sa se astepte. De Camelia ....nu mai spun nimic. In fine eu mi-am gasit in alta parte si chiar daca nu mai primesc restul de bani de la ei....nu imi pare rau decat de unii dintre colegi ce au ramas sa faca si ei "experienta". In principiu, daca e sa "te duca capul", vei invata singur cand vei deveni titular. Care mai doreste si alte explicatii..va stau la dispozitie. Drumuri bune sa aveti si fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am dosarul aproape gata sa il trimit, caut de ceva timp de munca pt ca sunt incepator, am vazut diferite opinii pro/contra. Azi am sunat si la h.essers dar nu angajeaza incepatori. Pt noi e f greu sa gasim de munca. Nu stiu ce sa mai cred...probabil ca o sa ma duc ca sa am un inceput...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna colegii. Mai am si eu cateva acte de pregatit pentru dosarul la Hartl, mie frica sa nu fac actele degeaba sa le trimit si sa nu ma sune niciodata. Am vorbit astazi cu ei si mi sa spus sa le trimit un cv, bulertin si permis scanat. Leam trimis si mau sunat ca miau trimis lista cu actele.pentru angajare dar nu as vrea sa le fac degeaba. E sigura treaba cu ei? Stiu ca e greu la ei si am auzit si citit tot felul de pareri dar ca incepator nu vad alta solutie decat sa strangem din dinti si sa incercam. As avea cateva intrebari celor care cunosc firma si au lucrat la ei sau chiar lucreaza. Se merita ca incepator la ei? Fac angajari? Sau fac actele acelea degeaba ( card de sanatate,pasaport etc) platesc la timp sau se lucreaza cu bani de acasa? Va multumesc tuturor e bine cand ne putem ajuta in spirit de colegialitatea. Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca nu ai de ales sa mergi in alta parte, atunci "se merita". De facut angajari eu nu stiu, dar nu prea as crede ca fac prea multe in aceasta luna. Luna August in transporturi e cam moarta. De platit au platit la timp, dar in cazul meu....(probabil din cauza ca am plecat), oricum nici sa nu te gandesti ca vei pune bani deoparte la aceasta firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Am inteles colegu...dar tu cat timp ai stat la ei? pe mine ma intereseaza pentru experienta.....sa inteleg ca platesc prost? cat luai la ei?

acum cateva luni am trimsi si eu actele la ei, stiu ca atunci salariul era cam 600 de euro pentru incepatori si se zicea ca titularii pot primi dublu... intre timp eu am gasit in alta parte (nu pe tir) si nu m-a mai interesat, asa ca nu stiu daca s-a mai schimbat ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut a(u)di

Am citit tot forumul si cu mult timp in urma erai entuziasmat pt aceasta meserie, imi pare rau ptr tine ca nu ti-ai putut urma visul ,chiar daca pare destul de greu ptr inceput .

Acum trec si eu pe unde ai trecut tu, totusi sper sa ma sune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Am inteles colegu...dar tu cat timp ai stat la ei? pe mine ma intereseaza pentru experienta.....sa inteleg ca platesc prost? cat luai la ei?

6 luni am lucrat la ei. Cel mai mult am facut in jur de 15 mii de km inmultit cu 0,07 centi egal salariul. Toata lumea spune ca iei la inceput 600 de euro, dar nu e asa. Iei 600 doar daca ai luna completa. Banii de pe luna August , de exemplu, se dau doar in luna Septembrie. Daca ai avut doar 2 saptamani lucrate pe luna August atunci iei doar 300 de euro. Se plateste 150 de euro pe saptamana. Deci daca ai luna completa poti ajunge la 600 din care iti face si salariul pe tara 670 de lei. M-ai inteles?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

15 mii km inmultit cu 0.07 vine 1.050 euro din care scazi mancarea si ramai cu 850 euro in buzunar.

850 euro in buzunar cate-va luni pana faci exp asta inseamna rau frate ?

da in romania ca lucram pe 300 euro si dupa ce mancam ,daca mai ramaneam cu 150 euro era bine.

Si in romania nu lucrezi frate la program, te munceste patronu 15 ore pe zi, si tre sa fi toata ziua cu statia in mana sa nu cumva sa dai de politie, ca iti mai iei si o amenda de no platesti in toata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
15 mii km inmultit cu 0.07 vine 1.050 euro din care scazi mancarea si ramai cu 850 euro in buzunar.

850 euro in buzunar cate-va luni pana faci exp asta inseamna rau frate ?

da in romania ca lucram pe 300 euro si dupa ce mancam ,daca mai ramaneam cu 150 euro era bine.

Si in romania nu lucrezi frate la program, te munceste patronu 15 ore pe zi, si tre sa fi toata ziua cu statia in mana sa nu cumva sa dai de politie, ca iti mai iei si o amenda de no platesti in toata viata.

esti un fericit daca iti imaginezi ca strici numai 200euro afara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da pentru tine sunt un fericit, daca tu mananci numai din peco uri si fastfood uri scump si nesanatos.

Dar vorbesc din proprie experienta ca am locuit 2 ani de zile in germania si cheltuiam pe mancare rar ajungeam sa cheltuiesc 150 euro pe luna, 200 n-am cheltuit niciodata.

Si imi faceam tocanite de carne, salate de legume, gratar ,supe , fructe, iaurt ,ciuperci cu samantana....etc. Nu-ti trebuie diploma sa-ti gatesti o mancare buna si sanatoasa si ieftina. Si din 150 euro mancam din detoate vitaminele. Adevarul e ca niciodata nu mergeam la restaurant sau la fastfood ,in felul asta nu-ti ajunge nci 300 euro si mananci nesanatos ,iar dupa un timp mai dai si in vre-o boala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ca incepator ai 600 Euro pe luna... mult sau putin...alte firme nu angajeaza incepatori din pacate... sunt de acord cu alinbmw... daca stii ce sa-ti cumperi si mai ales sa-ti gatesti tu iti ajung 150 de euro pe luna... nu spune nimeni sa stai angajat la hartl dar pentru incepatori singura sansa aici este din pacate... vorbesc din propria experienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Da pentru tine sunt un fericit, daca tu mananci numai din peco uri si fastfood uri scump si nesanatos.

Dar vorbesc din proprie experienta ca am locuit 2 ani de zile in germania si cheltuiam pe mancare rar ajungeam sa cheltuiesc 150 euro pe luna, 200 n-am cheltuit niciodata.

Si imi faceam tocanite de carne, salate de legume, gratar ,supe , fructe, iaurt ,ciuperci cu samantana....etc. Nu-ti trebuie diploma sa-ti gatesti o mancare buna si sanatoasa si ieftina. Si din 150 euro mancam din detoate vitaminele. Adevarul e ca niciodata nu mergeam la restaurant sau la fastfood ,in felul asta nu-ti ajunge nci 300 euro si mananci nesanatos ,iar dupa un timp mai dai si in vre-o boala.

spune-mi te rog tu muncesti acuma ca si sofer profesionist sau ai fost macar intr-o cursa de curiozitate inainte sa te apuci de meseria asta...din carti si presupuneri poti sa traiesti si cu 50euro pe 3 luni...ai un pic habar ca dusurile pe germania se platesc,nu intotdeauna gasesti dus la firmele unde incarci-descarci,in dus ii 3 euro la fel si pe spania...te rog frumos sa ne spui cat ai cheltuit pe luna dupa ce te-ai apucat de meseria asta...sau o sa fi dintre aia care o sa manance de la colegii ca sa strice 200euro pe luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu doar pe spania si germania se platesc dusurile, in toate tarile se plateste, exceptie face Anglia, decat acolo gasesti dusuri moca. Si nu costa peste tot 3 euro, pretu variaza de la parcare la parcare intre 50 centi si 3 euro.

Deci nu trebuie sa cheltui o avere, mai faci dush pe la firmele unde incarci/descarci , pe Anglia faci in fiecare parcare,mai faci si in Vomp in Austria la garaj cand ai drum pe acolo , iar in restu tarilor mai sunt la unele peco uri dush moca chiar si pe germania,dar destul de rar. In rest platesti....cand e nevoie.....si oricum nu tragi la plug sa trebuiasca sa faci dush de 2 ori pe zi. Asa ca....trebuie sa chibzuiesti ceea ce castigi, crezi ca daca ai avea norocul sa castigi 5000 euro pe luna , nu iai putea cheltuii ?iti zic eu sigur ca ai putea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu inca n-am gasit sa fac dus cu 50eurocenti in Europa...poate sunt mai ghinionist sau nu am stiut sa ma orientez...stai linistit ca am m-ai intalnit colegii care ziceau ca 1300euro ii salariu foarte bun pe camion in strainatate...si ca el acasa isi face toate poftele...nu uita afara aproape totul se plateste...ai vazut macar cum arata dusurile la VOMP?poate s-a schimbat situatia si ma insel dar nu prea cred,ce te faci daca in luna aia sau cat stai la munca dai odata sau cel mult de 2 ori pe la Vomp...iti spun asta din proprie experienta traita la Hartl...nu uita ca sa strici 200euro afara pe luna mai vi de acasa cu mancare de cel putin 100euro...atunci cat strici afara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salut a(u)di

Am citit tot forumul si cu mult timp in urma erai entuziasmat pt aceasta meserie, imi pare rau ptr tine ca nu ti-ai putut urma visul ,chiar daca pare destul de greu ptr inceput .

Acum trec si eu pe unde ai trecut tu, totusi sper sa ma sune.

ah, da, eram entuziasmat... numai ca eu daca vreau ceva, vreau ACUM, nu am rabdare sa astept... asa ca m-am angajat in alta parte, printre altele fac si pe soferul, dar nu e ce mi-am dorit si cred ca o sa trimit din nou dosarul la hartl, sa vedem... cum ziceau si alti colegi pe aici, poate nu e cel mai bun loc de pe pamant, dar pentru a capata experienta e numa bun ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.