Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Haha Lupule Singuratic, ma mir sincer cum ai atata rabdare cu toti cei care... nu inteleg asa usor despre ce e vorba! Nu-mi vine sa cred ca ala a trimis dosar numai cu categoria B :o

Cosmyn, vezi ca este un thread unde se vorbeste numai de Hartl, cred ca gasesti mai multe informatii acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi, mai dau si eu pe aici din cand in cand, si va urmaresc threadul... Ce vreau sa va spun este ca mi se pare putin ciudat ca va enervati si ziceti ca e firma neserioasa doar pentru ca nu v-a angajat pe voi inca. Adica am inteles ca primesc extrem de multe dosare, nu credeti ca ii aleg pe cei care le convin lor mai mult? Poate dupa poza de buletin, ca le e mai simpatica mutra voastra. Credeti ca in alte locuri e altfel?? In orice domeniu aplici trimiti si poza, cv de toate si ei hotarasc daca va vor sau nu. Asa e normal si nu cred ca o firma e neserioasa din cauza asta sincer.

Nu vreau sa descurajez pe nimeni sau asa, doar mi-a trecut mie asta prin minte.

Celor care sunt foarte chitit pe Hartl sa trimita dosarul de mai multe ori, sa vada ca sunteti hotarati.

La faza cu cardul de sanatate nu stiu ce sa zic. E necesar si asta asta. Stiu ca e scump daca nu ai fost angajat, dar eu l-am folosit in strainatate, fara probleme ca si un asigurat de la ei. Nu stiu de ce circula legenda asta ca nu e bun de nimic. M-am taiat la mana o data destul de grav si a venit salvarea sa ma duca, mi-au pus 8 copci si nu am platit nimic.

Hai bafta tuturor sa ajungeti sa prindeti cat mai multa meserie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salut colegi.ieri am terminat prima stagiatura la hartl,adica 2 luni.pot sa zic ca ceea ce a zis colegu ma sus este intru totul adevarat.ai ce.invata..iar cel mai bn se invata soferie pe nationale nu pe autostrazi.

cu banii eu de ex trebuia sa iau acum 600 e total si am laut dekt 312e plus 600 lei..o sa sun luni sa vb sa vedem carei problema?sper totusi sa se rezolve si problema cu banii.

chestia e k atata timp kt esti ajutor..nu stie nimeni nimic de tine decat titularul cu care lucrezi.ceea ce e bine.si cel mai bine asa sa ramana.mai nasol e ca masinile sunt majoritatea automate..iar in alta parte daca te duci si au manuale..o sa te obianuiesti mai greu..

eu va doresc la toti sa va sune si sa plecati..drumuri bune

nu va suparati se mai fac angajari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

REFERITOR LA CARDUL DE SANATATE EU AM PLATIT DIN URMA 6 LUNI PLUS LUNA IN CURS,IN TOTAL 300 DE RON,CARDUL A VENIT ACASA DUPA 2 SAPTAMANI SI E VALABIL PANA IN OCTOMBRIE,ASTA LA BRASOV NU STIU DE CE IN ALTE JUDETE E ALTFEL,MAI MENTIONEZ CA EU NU AM MAI COTIZAT DE PRIN OCTOMBRIE 2004 LA CAS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si la buzau te pune sa platesti pe ultimii 5 ani cotizatia la sanatate , eu mai am pauze in acesti ani pt ca am mai lucrat si la negru si trebe sa platesc gaurile astea cu penalizari, nici nu am mai stat sa mi faca calcul, ferice pentru cei care scapa doar cu ultimile 6 luni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut colegii,

acum ma apuc si eu de dosar sa-l trimit. Ce ma sfatuiti, sa atasez diploma de licenta sau doar cea de bac? din cate stiti voi, care ati mai fost in situatia asta, prefera cu sau fara facultate? (vreau doar sa-mi maresc sansele la angajare)

Merci

revin cu intrebarea, sper sa nu se supere adminii, dar nu mi-a raspuns nimeni.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut colegii,

acum ma apuc si eu de dosar sa-l trimit. Ce ma sfatuiti, sa atasez diploma de licenta sau doar cea de bac? din cate stiti voi, care ati mai fost in situatia asta, prefera cu sau fara facultate? (vreau doar sa-mi maresc sansele la angajare)

Merci

revin cu intrebarea, sper sa nu se supere adminii, dar nu mi-a raspuns nimeni.

multumesc[/quo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare. Despre firma asta si de cei de la birouri s-au scris multe, adevarul e ca e o "grupare" eu i-am spus "gruparea Bernard" toti sunt rude intre ei pe la birouri sau amanti/amante, ceva putin important pentru incepatori. Cel mai important e ca TITULARII adica cei care exploateaza in mod direct si beneficiaza de pe urma incepatorilor, TITULARI cu foarte multa nesimtire de care sunt capabili, nesimtire dusa pana la infinit, nu am auzit de nici macar un singur astfel de titular care sa fi cumparat el singur mancare si pentru incepator, sau sa-i fi dat incepatorului un pachet de tigari, o maslina, o bomboana, sa-i fi dat ceva acolo ca doar Titularul incaseaza banii pe Km facuti de incepator si mai si intra la incarcare si descarcare pe "lipici" ca sa aiba titularul timp sa faca cat mai multi Km. Sa traiti "TITULARILOR" !!!

Inainte de a mai face vreun comentariu citeste regulamentul,iti va fi de ajutor ca sa poti vedea ce permitem si ce nu permitem pe acest forum

nu este adevarat de ceea,ce spui!!iti daram toate afirmatiile,din punctul de vedere ca nu toti sunt asa!!in cuvintele scrise de ce nu zici si de exprimarea ta neutra asupra evenimentelor cu,care ai dat piept pe parcursul muncii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salut colegii!a mai trimis cineva dosar,a mai fost cineva chemat?am vb azi la timisoara si mi au zis cei de acolo ca trebuie sa l duci personal.....

Si mie tot asa mi-au spus: sa il duc personal, dar nu am primit faxul cu cele necesare, si mi-a zis domnul de acolo ca mi-l trimite azi, dar nimic, daca are careva acea lista cu actele necesare sa imi trimita via pm sau pe adresa de mail: floryyn@live.fr, mii de multumiri :ymhug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
O sa-ti trimit eu lista cu actele necesare pentru angajare :)

Multumesc mult, am primit mail-ul, ramane sa vad cat voi plati la CNSAS pentru cardul european de sanatate, avand in vedere ca ultimul loc de munca a fost anul trecut in septembrie, plus ca atestatele imi expira in doua luni :-w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

....bun....am inteles,mai fac un efort financiar si ma duc pana acolo...dar acolo ce o sa se ntample????parca nu ti da mana sa faci un drum d asta si apoi cei de acolo sa ti zica ca nu esti ce vor ei....sau sa ajungi acolo cu toate actele si sa te opreasca la munca in conditiile in care nu stii nimic si nu te duci la tine decat cu actele,nepregatit de munca!daca e vreun coleg care a mers acolo si a dat actele personal,il rog sa zica cum a fost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Trimitetile prin posta si veti fi sunati daca au nevoie.Angajari nu am mai auzit sa fi facut,dar inca mai sunt ajutoare care asteapta sa li se dea camion si atuncia cand vor fi titulari noi,vor fi si nevoie de ajutoare.Deci mai bine trimiteti dosarul ca sa nu dati bani degeaba pe drum.Cand veniti luativa mancare de acasa,majoritatea camioanelor au frigidere.In Timisoara in drum spre Austria majoritatea opresc sa isi ia paine de la o brutarie care e pe stanga,luati paine de acolo ca e buna si tine cadecat.Luativa apa din Romania bidoane de 5-6 litri ca nu se stie cand mai ajungeti sa va luati,3 bidoane de apa plata va ajung cam o saptamana,dupa aia poate prindeti pe undeva sa vi le umpleti.Luativa perna,butelie care aveti.Nu va luati prea multe bagaje,luativa tricouri si pantaloni scurti,dar si ceva haine mai groase pentru cand ploua.Mult noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegi e bine aici pt. incepatori io am deja o luna jumate aici si bine ai ce sa inveti faci cam toata europa ,despre dosar io zic sal trimiteti prin curierat care sunt mai de departe si multa bafta nu va perdeti speranta ca e loc pt. toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.