Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

revim si eu dupa ceva timp cu un comentariu , sfat sau il folositi cum credeti dupa 1 luna la hartl:

in primul rand cum, deja sa mai spus daca cititi cu atentie tot ce sa scris va veti putea forma o parere.ideia este ca depinde de fiecare la cat din mandrie si orgoliu trebuie sau vrea sa renunte.

nu trebuie sa va speriati dar nici prea mari asteptari nu trebuie sa aveti, nu este nici IaduL, nici RaiuL in hartl.

in primul rand trebuie sa te gandesti ca vei lucra cu un titular care lucreaza pe 0.07 centi/km,iar multi au uitat deja de unde au plecat imendiat ce au ajuns titulari iar dupa 6 luni in firma are inpresia ca el a pus volanul la camion..si uita ca tu poate nu ai vazut pt prima oara un camion si incepe sa te preseze ca el este platit la km.ca trebuie sa conduci cum vrea el si nu cum te simnti tu in sigurana. mare parte nu te vor invata prea multe ca nici ei nu stiu multe.Dar cum sa tii camionu derept pe drum sa fie el sigur ca poate sa doarma linistit ,asta inseamna ca tre sa furi foarte multe ,bine inteles ca mai sunt si baieti de treaba dar sunt mai putini .Cu mancarea cand plecati nu va bazati ca veti puitea manca la comun mai bine pleci din start cu ideea ca mananci singur si te duci cu ce crezi tu ca ai nevoie .am intalnit titular care iti inpune si cand sa mananci si cand sa mergi la WC.

sfatul meu este nu plecati cu gandul ca este usor si din potriva mai bine plecati asteptanduva la ceva mai greu, asa in cazu in care prindeti un titular de treaba veti fii mai incantat decat sa fii dezamagit .

ca si bani trebuie sa va calculati din timp pt ca cei 600 de euro sunt si nu sunt ....ideia este ca primiti 150 euro pe saptamana. astia sunt bani defapt.va dau si un ex. daca peleci si stai 5 saptamani prinzi 3 saptamani intr-o luna si doua din luna urmatoare vei primi :150 la plecare ,600 ron ,150 euro bani ce iti vor intra intre 10-17 ale luni. deci ce iti ramane iti ma intra in ceea lalta luna 2 saptamani + 1 saptamana liber + 1 saptamana lucrata = 450 euro si astia sunt bani pe doua luni cel putin la mine vb din puctul meu de vedere acuma..Trebuie sa va calculati foarte bine saptamanile lucrate si cele libere...eu in 2 luni nu am luat 6 euro pe luna...dar bani sunt corecti ideia nu calculati ca veti primi 600 euro si 150 pe saptamana lucrata saptamanile de pauza nu se platesc. daca aveti intrebari dati un mesaj pe privat sau lasati un nr de tel si va sun imendiat ce pot.

in concluzie eu ce pot sa zic este ca de land am depus dosaru si pana acuma nu am fost dezamagit de nimic si nici prea incantat de ce am gasit .tot ce trebuie voi sa fiti constienti este ca firma asta buna rea cum E , este singura care va da sansa sa faceti cunostinta cu ceea ce inseamna viata de sofer si pot sa zic acuma ca nu este deloc usoara ..Daca va haotarati sa veniti inzestrativa fratilor cu rabdare , nervi , si alte cele ce sa fa faca sa rezistati, primele 3 saptamani vor fii foarte grele asta este tot ceea ce va pot spune. drumuri bune , rabdare si tutun sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

A mai sunat careva, nu stiti cand mai angajeaza? Am o cunstinta care ar vrea sa inceapa si el pe tir, din pacate nu-l pot lua cu mine ca n-am voie si daca afla ai mei ma spanzura :D

Fratilor care v-ati plans ca trebuie sa va faceti cardul de sanatate: stiu ca pe unii din voi ii costa mult. Da v-am mai spus ca e chiar functional cardu ala si puteti sa-l folositi fara nicio grija daca vi se intampla ceva pe comunitate. Cat despre cei care au zis ca nu si-au mai trimis dosarul la Hartl pentru ca trebuia facut cardul: unde va trimiteti dosaru atunci?? Unde va angajeaza fara asigurare medicala? Ca din cate stiu eu e lege ca nu au voie sa te angajeze altfel. Si la mine la ND a fost la fel si nu cred ca este firma care lucreaza pe comunitate care sa va angajeze fara card...

Si despre baiatu asta Bernard. E sef de garaj din cate inteleg eu? Pai unde ati intalnit voi sef de garaj care sa fie prietenos cu soferii? Sa fim seriosi ca nici noi soferii nu suntem toti ingeri si stim multi dintre noi cum se procedeaza... Trebuie sa fie dur cu soferii altfel nu merge... Voi v-ati lasa calcati in picioare ca si sef de garaj? Si daca simtiti ca v-au taiat din bani pe nemeritate, pai d-aia aveti sindicat. Mergeti si va plangeti. Eu m-am si judecat cu o firma la care am lucrat si am castigat. Dar de multe ori asemenea lucruri se rezolva prin sindicat cel mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.