Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

dosare primesc oricand..acum sa vezi cand te cheama..eu am depus dosarul si m-au sunat dar lucram atunci si a ramas sa-mi dau preavizul la munca si dupa aia sa ii sun.Am sunat la inceputul lunii si au zis ca deocamdata nu sunt locuri libere..ma contacteaza ei..voiam sa vad daca e adevarat sau si-au batut joc de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
daca ma duc sa duc dosarul cu actele necesare la ei la firma la timisoara,cam la cat timp ma chema ptr angajare?

colegu godea de unde esti?si cand vrei sa mergi la tm sa depui dosaru ca si eu vreau sa merg sapt asta

adiraveanu e idul meu de mess intra sa vb

eu sunt din piatra neamt.si plec joi.la 16:00 din roman si ajung acolo vinery dim la 5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
daca ma duc sa duc dosarul cu actele necesare la ei la firma la timisoara,cam la cat timp ma chema ptr angajare?

colegu godea de unde esti?si cand vrei sa mergi la tm sa depui dosaru ca si eu vreau sa merg sapt asta

adiraveanu e idul meu de mess intra sa vb

eu sunt din piatra neamt.si plec joi.la 16:00 din roman si ajung acolo vinery dim la 5

COLEGU AI VORBIT CU EI LA TEL??? TIA DRIMIS FAX CU CERINTELE DE ANGAJARE?? MIE MIAU TRIMIS AZI FAX DAR NUMAI MAINE POT SA IAU FAXU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
adryanb27 cand ai depus dosarul.si de ce ai luat doar 300 euro rest daca iti daduse 150 avans?nu trebuia 450?

zimi si mie te rog ce trebuie zis cand ajungi cu dosarul la ei?

ma duc si eu maine

eu am plecat de la ei. dar iti repet cum e:

saptamana la incepator la hartl = 150E. salariul se da prin 10-12 ale lunii, pe luna trecuta.

de obicei, daca lucrezi 4 saptamani cu 1 acasa, prinzi doar (`de obicei`) 3 saptamani lucrate in fiecare luna.

repet: saptamana si 150E. restu calculelor sunt inutile.

si salariul din tara, 600 lei, ii trage din acei euro care tre sa ii iei. (am inteles ca in jur de 140E erau estimati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nus daca e nevoie sa mergi la timisoara, dar cred ca faci mai bine daca mergi personal.

dai acolo de o --- camelia ii zice, o sa o auzi cum zbiara cand ajungi in fata firmei. :)

mergi si le spui ca vrei sa te angajezi, daca ai toate actele eu zic ca o sa te ia repede. in o saptamanna maxim o luna esti plecat in austria.

am plecat de la ei dupa 6 luni, 2 luni ajutor si 4 titular, ca am avut o problema si a trebuit pe langa saptamana ce am stat/o acasa, trebuia sa mai stau una sa imi rezolv ceva probleme cu politia. am batut pe unu aici la mine si am mers pe la politie, declaratii etc.

camelia a facut putina galagie, eu nu suport, si mi/am bagat lichidarea. am plecat dand noroc si sanatate cu ei, aia de la birou.

daca ei asa au considerat ca e mai bine, sa se spele pe cap cu incepatorii.

momentan nu lucrez. si apropo, le multumesc celor de la hartl, nu e bine acolo dar nici rau.

tu iti faci treaba ta si ei si/o fac pe a lor. ce e mai rau ca dupa ce ajungi titular, si tu la randul tau destul de incepator, prinzi un ajutor de iti rogi sfintii sa te treaca cu bine. am avut parte si de incepatori de aia de trebuia sa stai cu mana pe frana de mana. acuma exagerez, dar cam asa.

daca esti sa fii sofer te descurci, daca nu, esti doar un simplu conducator auto. sall

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
multumesc frumos!!! dar mai am o intrebare .cam ce trebuie sami iau la mine?lucruri si cam cati bani?

toate actele. buletin, permis, atestat, card, aviz medical, psihio, cazier, ala european, pasaport... sper sa nu fi uitat ceva.

bani, nus cati... acolo nu iti trebuie bani (bani pt copii sa faci dupa actele astea)_ dar trebuia sa iti faci tu dosaru dinainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
multumesc frumos!!! dar mai am o intrebare .cam ce trebuie sami iau la mine?lucruri si cam cati bani?

toate actele. buletin, permis, atestat, card, aviz medical, psihio, cazier, ala european, pasaport... sper sa nu fi uitat ceva.

bani, nus cati... acolo nu iti trebuie bani (bani pt copii sa faci dupa actele astea)_ dar trebuia sa iti faci tu dosaru dinainte.

Salut, am o nelamirire, spui mai sus de cazier european, sa inteleg ca sunt doua tippuri de cazier, cand cer la politie cazierul tre sa specific, sa mi-l dea pe cel european, ?

Multumesc pentru raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.