Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Salut colegi sunt nou pe site si in meseria de sofer ,am toate cat. si toate atestatele dar normal nu ma baga nimeni in seama am 22 de ani si asta ii descurajeaza si mai mult pe angajatori....credeti ca am vreo sansa ?? mai imi puteti da mai multe detali?? multumesc si sabatori fericite tuturor si multa sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut colegi sunt nou pe sait si in meseria de sofer ,am toate cat. si toate atestatele dar normal nu ma baga nimeni in seama am 22 de ani si asta ii descurajeaza si mai mult pe angajatori....credeti ca am vreo sansa ?? mai imi puteti da mai multe detali?? multumesc si sabatori fericite tuturor si multa sanatate

22 de ani ii cea mai buna vârsta sa te apuci de soferie,succes ,drumuri bune si sarbatori fericite!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

problema e ca nu am unde ma angaja am citi despre hartl si sincer nu stiu ce mai cred sunt pareri si pareri ...MariusMan ne poti spune sincer cum merge treaba cu hartl ?? am citit ca tu lucrezi acolo...Sunt sanse sa angajeze si incepatori?

sarbatori fericite la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
problema e ca nu am unde ma angaja am citi despre hartl si sincer nu stiu ce mai cred sunt pareri si pareri ...MariusMan ne poti spune sincer cum merge treaba cu hartl ?? am citi ca tu lucrezi acolo...Sunt sanse sa angajeze si incepatori?

sarbatori fericite la toti

Da colegu cu siguranta ai sanse pt angajare,trimite dosaru la Tm si asteapta sa te sune.eu am trimis dosaru prin curier si intr o sapt am fost sunat sa merg la Tm pt angajare.pentru a face experienta e foarte bine la Hartl.mult succes sarbatori fericite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegi, nu va bateti capul degeaba. pana pe la jumatatea lunii februarie nu o sa se faca angajari, poate prea putin pt ca este o perioada mai slaba in transport, asa a fost si anul trecut. si nu putini sunt cei care pleaca de la hartl...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
colegule.....11sapt!?

si eu am auzit pe multi ca pleaca si pe aceeasi multi ii vad din nou in garaj!daca nu te da bernad sau camelia afara nu pleaca nimeni!

Pai asa am ales eu sa stau.de drept trebuia sa merg acasa pe 30 noiembrie dar am mai stat 3 sapt in plus pentru a petrece sarbatorile acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare tuturor.eu tocmai am ajuns acasa dupa 11 sapt la lucru,din ce am auzit pe la garaj si in autocar venind spre Tm unii dintre colegi au zis ca nu mai vin la lucru dupa sarbatori.aveti rabdare si speranta si poate va suna telefonu si la voi.sarbatori fericite tuturor

o, ce veste minunata ;-)

mi-ai facut o mare bucurie, poate ma cheama si pe mine acum, daca tot au nevoie de atatia soferi noi :ymsmug:

daca nici cu valul asta nu ma cheama, mai trimit inca o data dosarul, si nu ma las

vreau sa fiu sofer pe tir :D

11 saptamani mi se pare si mie cam mult :(

sarbatori fericite si sa ne cheme hartl si pe noi, astia care asteptam ::)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Va spun eu sigur, cei din apropierea Timisoarei au intaietate. Ei merg acasa la fiecare 4 saptamani, deci Hartl plateste mai putin. Nu prinzi luna intreaga sa iei salariul intreg. Cei din Moldova stau 2 luni.

boris parerea ta e total gresita, Hartl nu plateste salariu pe perioada care o stai acasa!!!!!!!!!!!!!

si asa face oricare firma de transport, care face comunitatea!!!!!!

Cius!

Ca sa stii si tu,sunt si firme unde iei salarul de pe tara indiferent ca esti plecat,stai acasa,esti in concediu sau desfasori alta activitate,din clipa in care te-ai angajat luna de luna pana la demisie.

Asa e, eu la Norbert(Transcondor) iau salaru fix pe tara in fiecare luna. 1050 lei brut. Si deconturile in plus.

An nou fericit tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

11 saptamani a stat colegu poatea ca asa a vrut el ,e 4 sapt cu una acasa sau 8 sapt cu 2 acasa si de soferi noi o sa aiba nevoie ffff mare in plus isi reinoiesc flota daca mergi ca incepator sa nu te astepti la 600 o sa ai 150 pe sapt deci nu ai cum sa prinzi 4 sapt si liber una doar daca stai 8 bafta si mult succes drumuri bune "sunt niste nenorociti"

se impune sa citesti regulamentul,nu acceptam scrierea gen chat,daca continui la fel poti primi o vacanta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am lucrat la ei si desi cand am facut contractul au zis 4 cu 1 acasa sau 8 cu 2 acasa.Niciodata nu mau lasat cum am vrut eu ci tot cum au vrut ei.Am plecat de la ei,ca sa aflu la urma cand am avut nevoie de card european de sanatate ca in loc sa imi plateasca taxele la mine in judet,le-au platit la Timisoara si ca sa imi reinoiesc cardul trebuie sa merg la timisoara la casa nationala de sanatate.Cand sunam la ei sa le zic sa imi redirectioneze taxele imi inchideau telefonul in fata.Pacat ca sunt niste oameni foarte nesimtiti care coordoneaza totul.In rest am avut si colegi buni dar si cu care nu te puteai intelege.Mi-a placut mult pe camion dar nu isi dadeau interesul am stat si 19 ore la o incarcare pentru ca nu sunau la firma respectiva.Mult noroc la toti si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.