Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
bafta maxima! drumuri bune

nu uitati sa mai scrieti o parere ,o idee sau o impresie aici!

toate cele bune tuturor!

Multumim mi-am instalat tapatalk pe telefon ;) o sa imi activez o optiune de net la orange sper sa mearga in ue si cand o sa am timp am sa scriu si eu cum este pe la hartl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Si eu am lasat dosarul la ei acum 3 zile, insa eu fac 21 de ani abia in iulie adica peste 2 luni, ce stiti am vreo sansa sa ma cheme inainte sa fac 21 ?

lumea pe aici spune ca te cheama la hartl numai dupa ce implinesti 21 de ani.. mai ai putintica rabdare ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tocmai ce am ajuns ieri acasa dupa o luna de munca la Hartlatrans..e frumos ca vezi Europa...la bani nu e bine...insa pentru experienta asta e...iti da avans in timisoara 150 euro si apoi restul pe data de 10...daca pe luna trecuta ai prins 2 saptamani cum e cazul meu...pe data de 10 iti mai da doar 150 euro....restul luna viitoare....multi renunta ca deh...e de munca si bani putini...oboseala ...conduci 21 ore cat are program camionul...daca te intelegi cu titularul e mai usor...daca nu..atunci nu-i de bine...Va doresc succes celor acre sunt xchemati la lucru...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
ori sunteti gresit informati,ori nu ati citit tot ce se scrie despre hartl.600 euro iei ca incepator.1-2-3-4 luni.cred ca se merita facut sacrificiul asta,in alta parte sincer nu stiu cine angajeaza in conditiile astea.fara sa te lege cu contract sau sa trebuiasca sa aduci tu bani de acasa,sa te plimbe 2 ore cu tiru in parcare.aici intri direct in paine,bagi nationale si autostrazi si rampe si decopertat-copertat si plimbari pe la anglia pe stanga si tot ce inseamna condusul tirului....

Eu zic sa va mai recalculati scara de valori si o sa vedeti ca nu merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cand nu gasesti de lucru dupa luni de zile de cautari ( toati angajatorii doresc oameni expermentati )si esti presat de datorii , facturi si ....o Mare Foame nu prea te mai gandesti la scara de valori. Cum sa pui conditii daca nimeni nu te baga in seama???

Nu vorbesc povesti, nici nu ma plang aici si nici nu cer mila dar va spun ca am sunat din ianuarie in continuu la peste 80 de firme, am trimis CV la mai multe cred dar singurii care mi-au trimis mail si au zis sa fac toate actele pentru angajare sunt cei de la HARLT. Sunt constient ca 600 E e pe comunitate traiul soferului pe o luna si ca in aceasta perioada de 6 luni muncesc efectiv ca sa muncesc si ca sa invat pentru ca nu o sa vin cu nici un euro acasa dar cel putin incep munca.

Nu stiu cati din soferii expermentati pot spune ca la inceput a fost usor sau ca s-au nascut invatati deja....Pana la urma toti incepem de undeva si toti avem nevoie de o sansa ...daca o fructifici e foarte bine daca nu nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Da ......... Asa e..........

Atunci mergeti in prima faza si vedeti cum traiesc si cam cat castiga un cersetor in strainatate si pe urma acceptati castigurile astea pentru munca.

Aceasta meserie si tot ce reprezinta ea a fost destul de bine platita pana nu s-au acceptat compromisurile astea.

O sa ajungeti sa nu aveti nici case, nici familii, nici tara si mai rau decat tiganii nomazi. Ei oricum azi o duc mai bine decat multi soferi de comunitate. Si nu au nici calificarile noastre, nici riscurile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

hai sa cersim cu totii atunci ! as lucra cu placere la dvs - eu fiind incepator cu 1500 Euro !

Realitatea este ca nimeni nu angajeaza incepatori ! Cat despre strainatate ... cred ca toti suntem constienti (sau macar o parte din noi) de riscurile asumate si cat inseamna 600 euro acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bine de stiut: - cont in lei si in euro la BCR ;

- in contul de euro vi se dau 450 Euro iar in cel de lei diferenta de 150 Euro.

Azi la sediul firmei erau 15 persoane pt. angajare, deci se fac angajari pe banda rulanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare

O problema:

La fisa medicala la Galati mi-a zis ca se trece doar SOFER MARFA nu se mai specifica intern si international asta dupa legea de dupa 1 ianuare.

Sper ca nu e o problema.

Voi ati mai intampinat problema asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salut de curand timp am depus si eu actele pentru angajare la harlt crew (trans) leam depus in data de 22.05.2014 mi sa confirmat ca toate actele sunt valabile si sa astept pentru a fi chemat.. Am inteles ca sar aduce vreo 5 camioane si sar face angajeri sapatama care vine. Mai este cineva care are actele depuse la ei pentru angajare in momentul de fata ? Poate ne intalnim cand ne chema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

speram ca ne cheama oricum tragem sperante pentru saptamana care vine...Mam intalnit cu un om la caziere care zicea ca sil scoate a 3 oara pentru ca a depune din nou actele lea depus de 2 ori la chemat dar nu a putut sa se prezinte...Uni au sansa si nu profita de ea. Dar speram ca ne cheama si pe noi. Deocamdata 2 care avem actele depuse mai este cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Ce face un sofer de 21 ani fara experienta pe comunitate? Cei  care dau asa anunt nu stiu nimic transport . Sa nu se supere incepatorii .

invata...este singura firma care angajaza incepatori asa stiu ca lucreaza firma asta de ani de zile,am facut un 45 cu un echipaj de la hartl,baieti tineri si de omenie(ii salut) si au spus ca numai firma asta i-a angajat,au profitat de ocazie sa poata face experienta sa gaseasca apoi o alta firma sa lucreze pe bani mai multi,pe incepatori ii inteleg,le este practic imposibil sa ii angajeze cineva,asa ca sacrifica multe pt experienta,pe bani putini,daf-uri,biodiesel,blamati de ceilalti "veterani",deocamdata este singura firma care ii "ajuta" este daca vreti un parteneriat reciproc avantajos,experienta in schimbul cheltuieli mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai fratilor voua pe avize (medical si psihologic) au vrut sa va scrie "apt intern si international"

Mie la CFR Galati mi a scris doar "apt transport marfa" pentru ca asa "zice litera legi dupa 1ianuare 2014 ca doar suntem in UE".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tot asa scrie si la mine apt pentru trnsporturi rutiere de marfuri generale cu toate ca am si adr si agabaritic, dar am depus actele la harlt si nu au fost probleme. Mai este cineva care are actele depuse pentru angajare ? Ati mai fost chemati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.