Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

salutare colegii.am si eu o nelamurire:am depus dosarul in data de 24 februarie si de atunci nu am mai auzit nimic de la ei.le-am trimis un email sa ii intreb daca o ok totul la dosar,dar nu mi-au raspuns.......voi cat ati asteptat pana ati fost sunati sa plecati?multumesc si o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegul florian g eu am mai lucrat la ei, din pacate am lucrat doar o luna. Vreau sa ma intorc la ei ca nu am experienta si nu imi gasesc in alta parte (e ceva mai complicat). Am sunat la ei le-am zis ca am lucrat si care a fost treaba, m-au pus sa trimit un c.v. si au zis ca sansele sunt mici sa ma ia inapoi dar nu sunt nule. Astept sa vad ce se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poate cineva sa imi raspunda la postul #3730? adica daca se cere in continuare card european? Multumesc!

Se poate si cu asigurare privata eu asa am avut. Am sunat inainte si le-am spus care e treaba si au spus sa imi fac o asigurare privata pe cel putin 3 luni, miercurea am trimis dosarul si joi au sunat sa fiu vineri la timisoara. Asta se intampla anul trecut in septembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va salut colegii am si eu o problema. Am pregatit dosarul pentru cei de la Hartl dar imi lipseste acel card european de sanatate. Am fost azi sa depun actele pentru eliberarea lui si stupoare datorita faptului ca in intervalul 2010-2011 am avut o firma care a mers cat de cat eu acum trebuie sa platesc in jur de 1200 lei asigurari de sanatate care ar fi trebuit sa le platesc in anul mai sus mentionat. Datorita faptului ca nu dispun de acesti bani ma gandesc sa imi fac o asigurare medicala pe un an am gasit ceva la astra la 120 lei , omniasig 115 lei si grupama 190 lei. S-a mai confruntat cineva cu astfel de problema credeti ca daca fac aceea asigurare si o atasez la actele de la dosar o sa fie ok . Va multumesc si astept raspuns urgent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va salut colegii se pare ca doar eu mai intru pe forumul Hartl. Astazi am fost sunat sa ma prezint joi la Timisoara cu bagaj cu tot. Sunt bucuros ca m-au selectat si abia astept sa incep munca la ei. Daca este cineva care merge miercuri seara spre Timisoara tot la ei va rog sa ma contactati pe privat poate mergem impreuna si asa trece timpul mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

1. Buletin/Carte de identitate - copie color 3 exemplare

2. Certificat de nastere 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii (daca este cazul) 1 exemplar

4. Ultima diploma de studio 1 exemplar

5. Permis de conducere categoria C, C+E 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa 2 exemplare  Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa  

7. Cartela pentru tahograf digital 1 exemplar

8. Cazier judiciar + auto 1 exemplar

9. Pasaport 1 exemplar

10. Aviz medical (tip siguranta circulatiei)   aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile)   apt transport intern/international marfuri generale 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate ELIBERAT DE CNSAS 1 exemplar  

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original cu nr de contact  

13. CV   14. UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

 

Astea sunt actele "oficiale" pe care le cer cei de la Hartl. Toate sunt OBLIGATORII (am sunat si am intrebat in legatura cu card de sanate. Musai cel EU) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Merge si asigurare colegu. Eu asa am facut cand am venit. Ii suni si le spui ca nu ai card si iti faci asigurare pe trei luni. Apoi iti vine cardu de sanatate. Drumuri bune sa avem.

... Eu am deja card national si sunt asigurat. Dar pentru cardul european trebuie sa mergi sa faci cerere si sa depui adeverinta de salariat, apoi in 7 zile il elibereaza cei de la CASMB (asta e valabil pentru bucuresti in rest nu stiu) 

Deduc ca daca ai tot ce iti trebuie pentru "asigurare" poti lua si cardul european.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.