Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

buna colegi

vreau sa va intreb ca ma-m hotarat am sa incerc sa merg si eu la hartl cate ceva am citit tot topicul asta de nu mai stiu cate ori si tot nu am inteles:

1. ce cazier trebe auto sau judiciar?

2. pe fisa aia medicala ce trebe sa scrie : apt medical pentru transport intern si international sau alceva inteleg ca trebe sa fie de siguranta circulatiei eu mam uitat si la mine aici in oras nu se face decat la spitalul judetean (resita) daca ma puteti ajuta si cu asta dar cred ca numa acolo se face?

3. prima oara trebe sa trimiti cv pe mail la doamna camelia sau trimiti actele asa ?

4.adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical(salariul brutrealizat,zile efectiv lucrate,zile de concediu medical-pentru ultimile 12 luni: ce este asta si de unde o iau si cum arata eu nu am auzit de asa ceva pana acuma

5.in concluzie pasaportul mai trebe sau nu erau niste colegi care scriau ca nu mai trebe pasaport?

    va rog sa postati doar cei care stiu si si au facut astea va rog frumos sa ma ajutati si pe mine

va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

1. Cazier JUDICIAR

2. Se face doar la policlinicile avizate de catre Ministerul Transporturilor, trebuie sa scrie pe aviz apt pentru transport marfuri intern si international.

3. Prima data suni, daca-ti spune sa trimiti dosarul, il trimiti.

4. Se ia de la ultimul loc de munca. Daca nu ai mai lucrat inainte, asta e... n-ai de unde sa o iei.

5. Trebuie pasaport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pe avizul meu scrie asa:

ministerul sanatatii

spitalul judetean de urgenta tg-jiu

dl.... nascut la data de......a fost examinat pt (angajare) la data de.....cu fisa medicala personala tip siguranta circulatiei nr... pt functia cu responsabilitate in siguranta circulatiei (cond auto) din cadrul unitatii ...(la mine a complectat doctorita Hartltrans. daca vreau sa folosesc avizul la alta firma nu stiu daca mai pot).

Si a abtinut avizul...apt cond auto marfa...

Recomandari........................

Acest aviz poate fi contestat in termen de 30 de zile......................

PRESEDINTELE COMISIEI  (TERITORIALE SAU CENTRALE DE SIGURANTA CIRCULATIEI)  (parafa si semnatura)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma gandesc ca daca e ptr siguranta circulatiei e la mintea cocosului ca este ptr transport marfa bla bla bla....eu am trimis dosarul chiar azi daca este vreo problema o sa ma duc la clinica si o sa imi modifice dupa care o sa o trimit prin mail Doamnei Camelia.sper ca nu va fi nevoie de asta.acum o sa vad luni cand o sa sun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Petre tata si eu sunt in situatia ta, am 36 de ani ,am depus din ianuarie dosaru la ei ,acum doua saptamani l-am trimis iar.A m sunat-o si pe Camelia si stii care a fost prima ei intrebare Cati ani aveti domnule? si o sa va sunam saptamana viitoare,dar au trecut doua saptamani de atunci si Camelia nu a mai sunat.Asta e incercam in alta parta trebuie sa iasa soarele si pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

M-au sunat azi sa fiu luni la Timisoara ... BAFTA CELOR CARE AU FOST SUNATI!!!! sa avem drumuri line si titulari de omenie!!!! Multumesc celor care m-au sfatuit si voi reveni sa va spun ce am facut!!!!! sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da fratilor.....sunt bucuros ca m-au chemat si ca plec...da cum e omu frate cu un ochi rad cu altu plang..ca las familia(copilul in primul rand )...da la nevoie trebuie sa ne acomodam..da ..acum sa aveti si voi noroc....abia luni ajung acolo..sper sa nu se razgandeasca maine!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dosarul l-am trimis aseara pe la ora 17 prin posta,deci va ajunge luni.am trimis prin ultra post dar iti dai seama ce viteza pe ei daca ajunge tocmai luni.asta e oricum vine weekend-ul si presupun ca oameni de la Hartl au si ei liber.acu sa speram ca ne suna si vom merge impreuna.apropo de unde esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.