Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Se face o noua vizita medicala, iti ia tensiunea, te asculta cu stetoscopul, se face verificare oftalmologica la panoul cu litere si cu planse Ishihara.

salut manuel am si eu un coleg care a plecat acum vineri, a de pus dosarul acum 3 saptamani

E posibil, iti dai seama ca n-a intrebat pe fiecare in parte, insa cei cu care a vorbit au zis ca au cam 2 luni de cand au trimis actele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

rebound ai uitat anglia se baga si ea la fel de greu ca italia . Tu esti ala care ma fugarea pe la finante sa scot adeverinte de venit pe 2010 2011 . Poate ne vedem pe aici. Vad ca ai reusit sa ajungi la hartl . E bine la hartl nu va luati dupa ce se spune 90% din titulari sunt de treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

rebound ai uitat anglia se baga si ea la fel de greu ca italia . Tu esti ala care ma fugarea pe la finante sa scot adeverinte de venit pe 2010 2011 . Poate ne vedem pe aici. Vad ca ai reusit sa ajungi la hartl . E bine la hartl nu va luati dupa ce se spune 90% din titulari sunt de treaba

se baga colegu.si anglia..insa nam prins eu..acum sun la calais merg spre anglia..asta e prima cursa de anglia in 3 sapt,dar am auzit k se baga..

nu cred k sunt eu cel de care zici..eu am scos adeverinte de la fisc pe 2011-2012 si leam luat din mangalia...

oricum va urez noroc si sa aveti parte de drumuri bune..si dak ati depus dosarul at or sa va sune..mai devreme sau mai tarziu..

am mai vb si cubalti colegi prin parcari..si mai sunt firme kre angajeaza incepatori..nu le stiu dupa nume..dar merita sa sunati la toate firmele..tre sa fie una kre angajeaza incepatori..numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@rebound, e o veste buna ca mai sunt firme care angajeaza incepatori, dar... care sunt acestea? Da-ne macar un indiciu...

In alta ordine de idei, cum suporti despartirea de cei dragi si un mod de viata total schimbat fata de ceea ce faceai inainte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tot la callais eram si eu rebound sunt curios sa vad cand mai pleci in italia eu sper cat ma de curand eu am prins 3 saptamani pe anglia daca nu plecam acasa mai stateam 4 doar daca ai un titular de asta care da telefoane sai schimbe remorca sa ia spre italia sau sal cheme la garaj altfel ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Numai soferi fara experienta angajeaza ce de la hartl fatii toate actele si trimite dosarul. Eu mai am ceva de rezolvat pe acasa dar cat decurad o sa le trimit si eu dosarul. Sau cauta si u alte firme care mai angajeaza incepatori daca nu vrei neaparat la asta. Drumuri bune incontinuoare. Respect de la Bv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cei care v-au chemat la Timisoara, cum ati rezolvat cu restul de acte, adica

-Oferta de loc de munca, o iei de la somaj doar daca esti somer sau indiferent...

-Cartea de munca am inteles ca acum e on-line, mai trebuie in original sau nu...

-Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni) asta o ceri de la ultimul loc de munca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor! Ma intereseaza angajarea la aceasta firma, intrucat am inteles ca accepta si incepatori. Am citit diverse posturi unde se specifica: " am trimis dosarul la Hartltrans...". Cum anume ati trimis dosarul? Prin curier? Prin Posta Romana? Intreb deoarece sunt din Mangalia si ar fi ok daca s-ar putea trimite prin curier, fara sa fiu nevoit sa merg pana acolo in prima faza. Multumesc si drumuri usoare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutarii eu trebuia sa plec luni pe 9 acum am fost sunt si m-au reprogramat pe data de 5 sa fiu la timisoara deci cine mai trebuie sa fie joi la timisoara sa ma sune sa mergem mai multii daca e sau daca nu ne auzim acolo,numarul meu de telefon este : 0767789417 valy ma numesc sa auzim numai de bine  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare la toata lumea ,vechi si noi.ar fi ceva noutati la hartl,s-ar parea ca pentru cei care au 6 luni sofer 2 si nu au prins masina inca sa li se va mari salariul la 800 euro/luna din a 7-a luna.de asemenea,si asta nu e noutate,cei care au 2-3 luni vechime cel putin se pot cupla cate 2 si lucra 6-6,adica 12 centi/100 km.adica km facuti se impart la 2 si sunt platiti fiecare din soferi cu 6 centi/km.nu e mult insa e oarece diferenta.unii se plang de titulari,eu unul m-am saturat de colegul ce-l am.in doar o saptamana.are 5 luni,insa e total pe langa.daca nu-i spun sa mute o hartie nu o face.plictisit total,de parca ar fi venit in vacanta.nu mai zic ca azi-noapte o trecut pe rosu,s-a oprit in mijlocul intersectiei.noroc ca era tarziu,nu era trafic.altfel,nici nu vreau sa ma gandesc la ce s-ar fi putut intampla.nu mai zic de overspeed-uri.ma rog,asta e ciubucul lui.cam asta ar fi deocamdata.cei care inca n-au fost sunati,insistati cu telefoanele.o sa mai adaug in limita timpului poze noi pe Facebook . toate bune si drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am sa rasp la cativa colegi..nu ii mai citez..sunt pe pagina dinainte.

cu despartitul..tinand cont k am acasa decat logodnica..destul de greu..mai ales lipsa de....( :-)  )..in rest modul de viata..e oricum diferit..cel putin eu am noroc ca ma adaptez destul d rpd la un nou mod d viata.

Nu este nici un interviu de angajare..te suna..te duci..atat de simplu e..pe de alta parte cu tirul..la inceput e greut.e mai greu de intors decat camionul cu remorca..e si mai lung.dar cum zic englezii.."practice makes perfect".odata ce conduci  iti dai drumul la mana.sa aveti grija la parapeti si acele dale de beton in zonele de lucru..tineti axul drumului..iar in rest pe autostrazi..tineti marginea benzii de urgenta.pe anglia mi sa parut sincer mai usor pe motorway..mai ales k ai linia benzii de urgenta sub tine.ma rog asta e cu totul alta pov.

pt un coleg care zice k nu face nazuri pt bani..asa e..insa ai sa vezi knd aj aici..si vb cu akti colegi de la alte firme..o sa ti se pare f putin si frecare la greu pt banii kre ii iei..dar asa e..tre sa facem si noi incepatorii vechime undeva?

colegu kre zicea cv de schimbarea modului de plata..asta und ai auzito?surse.sigure..bernard..camelia..sau asa de pe la alti soferi?

k si perioada de.lucru..depinde pe und stai prin tara..dak eati din partea de E,NE,SE,centru..se lucreaza 8sapt cu 2acasa..asta pt k nu cred kti permiti la luna sa dai 100e pe drumuri in tara..kre oricum firma nu ti le deconteaza.pt restu tarii..adica cei mai aproape de timisoara este varianta de 4sapt cu 1 acasa.dar si alea 8sapt..sunt de fapt 9sapt..si alea 4satp sunt defapt 5sapt..plus k exista posibilatea k sa te mai si tina peste "program" 1sapt..2..am mai intanlit..

K si bagaj de.luat la tn..pantaloni..de fel confortabili pt condus..bermude..vine caldura..tricouri destule..k o sa le schimbati destul de des.chestii igiena personala,tacamuri,eventual o olita mica de 1-2L..daca aveti bani..butelie gaz mica si aragaz pt ea..o sa aveti nevoie..o sa va saturati de mancare rece..eu am avut noroc cu colegu k sia luat.o pernuta mica..cearceaf..patura pt invelit..dar de fel se face cald in masina si nu prea aveti nevoie.eventual una mai subtire..asa k de vara :-).

dak sunteti fumatori..o sa va saturati sa faceti tigari cu masinile alea..o sa va cunparati tutun la galeata si voi de tigara..e mult mult mai eftin dekt sa cumperi tigari gata facute.

dak aveti de unde sa va.luati chestii pt masina..ma refer electrice..incarcatoare pe 12v..luativa..nu o sa aveti c face cu cele de 220v.incarcativa cartelele,sau dak aveti abonamente..incercati sa va limitati.1min voce/primit 11centi..la fel si sms. sa suni 35 centi/min.

numi mai vine nik in cap acum..e devreme si tre sa dorm :-).

K un bonus de la mn pt voi..pregatiti-va de "giocco di mano" la greu ;-). mai rar mai ales k.sunteti 2 in cabina si nu prea ai intimitate..si la fetite..poate 1data pe luna k e scump..nu se merita prea des :-).

lasand gluma la o parte..e o meserie frumoasa..mai ales sa prindeti un titular de treaba si comunicativ..glumet...aveti ocazia sa vedeti europa..iar k si munca fizica..nu e cn stie c..eu unu am pus kteva kg pe mn :-(.

va doresc drumuri bune si sa ne vedem cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am sa rasp la cativa colegi..nu ii mai citez..sunt pe pagina dinainte.

cu despartitul..tinand cont k am acasa decat logodnica..destul de greu..mai ales lipsa de....( :-)  )..in rest modul de viata..e oricum diferit..cel putin eu am noroc ca ma adaptez destul d rpd la un nou mod d viata.

Nu este nici un interviu de angajare..te suna..te duci..atat de simplu e..pe de alta parte cu tirul..la inceput e greut.e mai greu de intors decat camionul cu remorca..e si mai lung.dar cum zic englezii.."practice makes perfect".odata ce conduci  iti dai drumul la mana.sa aveti grija la parapeti si acele dale de beton in zonele de lucru..tineti axul drumului..iar in rest pe autostrazi..tineti marginea benzii de urgenta.pe anglia mi sa parut sincer mai usor pe motorway..mai ales k ai linia benzii de urgenta sub tine.ma rog asta e cu totul alta pov.

pt un coleg care zice k nu face nazuri pt bani..asa e..insa ai sa vezi knd aj aici..si vb cu akti colegi de la alte firme..o sa ti se pare f putin si frecare la greu pt banii kre ii iei..dar asa e..tre sa facem si noi incepatorii vechime undeva?

colegu kre zicea cv de schimbarea modului de plata..asta und ai auzito?surse.sigure..bernard..camelia..sau asa de pe la alti soferi?

k si perioada de.lucru..depinde pe und stai prin tara..dak eati din partea de E,NE,SE,centru..se lucreaza 8sapt cu 2acasa..asta pt k nu cred kti permiti la luna sa dai 100e pe drumuri in tara..kre oricum firma nu ti le deconteaza.pt restu tarii..adica cei mai aproape de timisoara este varianta de 4sapt cu 1 acasa.dar si alea 8sapt..sunt de fapt 9sapt..si alea 4satp sunt defapt 5sapt..plus k exista posibilatea k sa te mai si tina peste "program" 1sapt..2..am mai intanlit..

K si bagaj de.luat la tn..pantaloni..de fel confortabili pt condus..bermude..vine caldura..tricouri destule..k o sa le schimbati destul de des.chestii igiena personala,tacamuri,eventual o olita mica de 1-2L..daca aveti bani..butelie gaz mica si aragaz pt ea..o sa aveti nevoie..o sa va saturati de mancare rece..eu am avut noroc cu colegu k sia luat.o pernuta mica..cearceaf..patura pt invelit..dar de fel se face cald in masina si nu prea aveti nevoie.eventual una mai subtire..asa k de vara :-).

dak sunteti fumatori..o sa va saturati sa faceti tigari cu masinile alea..o sa va cunparati tutun la galeata si voi de tigara..e mult mult mai eftin dekt sa cumperi tigari gata facute.

dak aveti de unde sa va.luati chestii pt masina..ma refer electrice..incarcatoare pe 12v..luativa..nu o sa aveti c face cu cele de 220v.incarcativa cartelele,sau dak aveti abonamente..incercati sa va limitati.1min voce/primit 11centi..la fel si sms. sa suni 35 centi/min.

numi mai vine nik in cap acum..e devreme si tre sa dorm :-).

K un bonus de la mn pt voi..pregatiti-va de "giocco di mano" la greu ;-). mai rar mai ales k.sunteti 2 in cabina si nu prea ai intimitate..si la fetite..poate 1data pe luna k e scump..nu se merita prea des :-).

lasand gluma la o parte..e o meserie frumoasa..mai ales sa prindeti un titular de treaba si comunicativ..glumet...aveti ocazia sa vedeti europa..iar k si munca fizica..nu e cn stie c..eu unu am pus kteva kg pe mn :-(.

va doresc drumuri bune si sa ne vedem cu bine

foarte bune sfaturile tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.