Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

JOVI zi-mi si mie cardul de sanatate l-ai scos de mult ?(il ai in original sau ti-au dat si tie ceva la mana precum ca il ai motivand ca CNAS-ul nu mai are bani sa tipareasca asa ceva si este valabila si acea hartie ).    Eu astazi am sost la CNAS si asa mi-au spus; aceasta hartie inlocuieste cardul fara probleme.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bafta Jovi!Iogy, multi au trimis certificatul provizoriu,printre care si eu, dar inca nu am luat legatura cu ei dupa ce am trimis,cred ca voi suna maine.Mie la CNAS mi-au zis ca am de asteptat cam o luna dupa card deoarece sunt in urma cu ele,probabil cererii mari in ultima perioada.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce se intampla fratilor? :( :( :( Nu mai este nimeni angajat la HARTL?ca de aproximativ o jumatate de luna nimeni nu ne mai spune si noua ce se mai intampla pe la aceasta firma,sau odata ajunsi si angajati nu ne mai intereseaza de ceilalti incepatori care vin din urma ? Ati ajuns si voi soferi(veterani) si va este frica sa nu vina din urma alti si sa va strice si voua salariile????? >:( >:( >:( >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am trimis nu cardul ci un certificat provizoriu de inlocuie pentru cardul european de sanatate, exact asa scrie pe fisa, este perfect valabil,  aici la Valcea, sunt in urma cu cardurile, dureaza mult, ceva de genul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

yogi bear te hazardezi cu concluziile. netul pe afara nu il gasesti la fiecare colt de strada si in fiecare parcare. iar daca colegii nu raspund, poate sa insemne ca au de lucru - lucru bun, tinand cont de plata la km - ai de lucru, roata se invarte, banu' vine. nu e neaparat asta adevarul, dar nici sa arunci cu noroi spunand ca nu raspund de frica ca le stricati salariile. NU E CORECT SI NU ESTI PROFESIONIST!

hartl tot timpul va lua incepatori, asta e profitul firmei. titularii cu vechime pleaca, vin cei noi fara experienta, care la randul lor vor pleca de indata ce aduna ceva experienta, alti noi vin, si tot asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tare fericit esti cand auzi de cei 600 euro. Tu cunosti banii? Mi-ar place sa te vad dupa o luna pe afara cu banii astia :-\

clar cunosc banii... 600 euro nu sunt 600 RON .. iar pentru un incepator cred ca e un salariu ok, daca esti cumpatat ;-)

oricum locuiesc in RO :-p

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce se intampla fratilor? :( :( :( Nu mai este nimeni angajat la HARTL?ca de aproximativ o jumatate de luna nimeni nu ne mai spune si noua ce se mai intampla pe la aceasta firma,sau odata ajunsi si angajati nu ne mai intereseaza de ceilalti incepatori care vin din urma ? Ati ajuns si voi soferi(veterani) si va este frica sa nu vina din urma alti si sa va strice si voua salariile????? >:( >:( >:( >:(

heey, lasa lumea sa munceasca... ca daca nu raspund, poate ca e multa treaba, nu?  ;)

si asta e bine, la cum merg lucrurile acum in romania...

lasa ca or sa vina si or sa ne zica cum e, numa sa ai rabdare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

haha,auzi la el,600 euro e ok...si dupa ce cheltui 300 pe luna si ramai cu 300 tot ok mai este?la un minim 1000 as mai intelege dar cand va vad cu 600 ca va bateti cu pumnii in piept..si daca mai luati si o amenda usoara de 2-300 euro (sa nu zic 1000 in sus) tot asa de bine va mai este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu ma intelegeti gresit,ca lumea munceste este f bine dar uitate si tu 7-8 pagini in urma si ai sa vezi ce discutii erau si ce probleme se puneau si urmareste in continuare ca ai sa vezi cum toata lumea se retrage incet incet si raman doar baietii de acasa in discutii. Iar cu netul sa fim seriosi ca in 2-3 saptamani nu cred ca nu au trecut pe la nici un peco cu NET dar asa suntem noi ROMANII cand ne vedem cu sacii in caruta.Apropo ca tot veni vorba,de ce toti veteranii(soferi cu experienta)ne rad in nas cand aud ca ne ducem sa lucram pe 600 iepuroi pentru noi ,,generatia COCA COLA "asta este singura sansa sa castigam si noi ceva experienta nu mai este ca in trecut faceai contract cu o firma de transporturi care iti platea scoala de soferi si la absolvire erai angajatul lor vrei nu vrei faceai experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cei 600 euro chiar sunt putini. Chiar daca esti incepator, tot asa conduci ca si unul cu experienta, ai program de lucru, esti sofer cu acte in regula. Ce inseamna EXPERIENTA asta? :-[ E un pretext pt multi sa-ti ofere salariu mai mic. Poate conduci cot la cot cu titularul, decopertezi cu el impreuna etc. Atunci de ce esti platit cu mai putin? >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si ce credeti ca se schimba de la o zi la alta ca sa fie scris aici?aceleasi idei,aceleasi probleme au fost dezbatute de n ori aici.pentru noii veniti,v-as sugera sa cititi topicul asta cap-coada.gasiti sigur raspuns la intrebarile voastre.si da,chiar daca unii avem internet,multi prefera ca 99 la suta din banii ce-i dau pentru asta sa-i foloseasca vorbind acasa cu familiile.nu vi se pare normal?ori aveti impresia ca in peco,unde se mai indura respectivii sa dea net free,se muta vre-un camion sa faca loc hartl-ului?parte din voi o sa vedeti ca toate sunt ticsite de camioane in timpul saptamanii,nu o data am facut pauza de 9 ore leganat in SOS.sau sa ma gandesc dimineata daca mai am prelata sau oglinzile intregi.deci dragi viitori colegi,nu o face nimeni din rea-vointa.am sa va vad pe voi :) . si ca noutate, se intampla si lucruri bune cateodata.asta fiind a 2-a luna consecutiva Foto1186.jpg si pot spune ca-s si eu pe aici.si-s bani meritati,o seara faina sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut arunci cu acuze in stang asi dreapta.tu ai fost vreo data pe comunitate?tu crezi k at cand gasesc un net  primul lucru care il fac vb aks cu familia pt ca nu se stie cand mai prind ocazia.te miri ca voi incepatorii santeti certati k lucrati pe bani putini :D dar asta e adevaru si plus deaia cati dintre cei cu experienta nu au avut incepatori care se credeau buricu pamantului dupa o cursa de zici k el a facut ocolu pamantului;si k sa fiu sincer nu miar conveni k nu pot dormi de teama k nu stiu unde si dak ma mai trezesc cu un incepator la volan : nu mio lua in nume de rau nam nimic cu voi dar luatio mai usor incet de jos si apoi urcativa la tir.cate accidente nu au avut loc din cauza ca incepator fiin cand sa vazut cu atatia cai sub el a uitat ca mai trebuie si oprit  :P plus ca sant destui care nici makr nu mai te saluta cand te vede.bafta tuturor si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi nu va mai raspunde lumea ca puneti aceliasi intrebari care au mai fost puse de vreo trei ori si sa dat raspunsuri la ele chiar de mai multe ori cititi topicul de la pagina 1 la 75 si nu cred ca nu o sa intelegeti ceva, iar despre internet cum zicea colegu costi979 nu prea gasesti moca foarte greu cu el dar avem toti internet dar e pe bani si il platim,si pe langa ca il platim merge doar in anumite tari si daca prinzi cum am fost eu doar in tari unde nu mergea asta e nu intram.

A si mai e ceva cand mam oferit sa ajut ma-ti bombardat pe mess si aici pe sait cu cereri de prietenie care mai de care care am putut am ajutat care nu asta e nici pe mine nu ma ajutat nimeni am postat de doua ori si am inteles se poate verifica pe la mijlocul topicului

a si mai e ceva de cate ori voi avea ocazia sa prind internet prima oara vorbesc cu familia mea si dupa daca mai e timp o sa intru aici, lasati ca o sa vedeti cum e si dupa mai vorbim.

iar pentru colegu Winis daca 600 de euro ti se par putini cauta tu in alta parte de lucru si nu trebe sa vi aici la hartl,a si grabitiva sa cam aude ca se taie salarul la incepatori se face doar 500 nu e ceva concret dar se cam aude prin garaj.multe sau schimbat si firma si-a schimbat numele deci nu se stie??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut!mare dreptate aveti narcis si soso,dar cine nu a fost plecat afara si nu a condus tir, nu o sa inteleaga  pana nu va fi pus in fata faptului implinit ca nu-i chiar floare la ureche sa tii 40 de tone pe sosea care mai are si curbe cateodata.eu am fost plecat vreo 8-10 zile acum 2 ani si am condus,am vazut cam despre ce e vorba cat de cat si i-as sfatuii pe cei ca mine sa fie mai retinuti si mai putin entuziasti,chiar daca au mai condus dube sau alte minuni, NU se compara.                                                                                                                                                                          Narcis, am vazut ca ai plecat pe la sfarsitul lui Apr,acum esti acasa?  BAFTA toturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce se intampla fratilor? :( :( :( Nu mai este nimeni angajat la HARTL?ca de aproximativ o jumatate de luna nimeni nu ne mai spune si noua ce se mai intampla pe la aceasta firma,sau odata ajunsi si angajati nu ne mai intereseaza de ceilalti incepatori care vin din urma ? Ati ajuns si voi soferi(veterani) si va este frica sa nu vina din urma alti si sa va strice si voua salariile????? >:( >:( >:( >:(

ma baieti,voi chiar nu ati auzit de hartl???cea mai tare firma,pacat ca exista....dar acum siau schimbat si denumirea,stiti voi ,taxe mari cand au profit...bataie de joc..feritiva de ea!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

a ,da ,si pt colegul cu lista aia,prema zici???cati bani tiau lipsit la salariu???asa santeti de fericiti pt 100 euro..dar taceti malc cand va ia cate 200-300 din salariu...nu mai zic ca majoritatea trecuti sunt un pic cam veterani(3-4 ani).de, trebuie aburiti cumva,luna asta ia 100 ,cealalta ia cu o suta mai putin..macar bn ca nu ai pozat lista in care erai trecut la c,,a cu litere ingrosate.aaa,nu mai este lista aia,,ca cine a avut caracter a avut un cuvant de spus in privinta asta.sal romane,esti si tu pe acolo,dar sincer eu nu team vazut cu consum mic,poate cu kilometri putini si de ,normal ,si consum pe masura...bafta ma colegi in continuare si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cata,presupun ca esti coleg cu mine.nimic de zis,faina atitudine ai.ca idee : n-am avut lipsa pana acum decat 100 euro.pe care i-am recuperat.pe lista de care zici n-aveam cum sa ajung ,de vreme ce am luat prema pentru consum.la mintea cocosului,doooohhhhhhh....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bravo costi979 frumos te lauzi.din cauza unor zelosi ca tine am aj in romania sa avem consum nu zic au partea lor de vina si cei kre au bagat mana dar sa ajungi sa te lauzi ca ai luat prima pt consum asta iti cam arata caracteru.trebuie sa ne laudam pt salaru si diurna pt care toti ne batem si nu pt amarata aia de suta cu care ne scoate ochii sau ma rog 300.nicaieri in lumea asta nu se tine cont de consum la motorina afara de locurile unde au lucrat romanii.nu vezi ca am aj bataia de joc a europei ca lucram pe salar minim in tara si diurna platita la km si aia putina din cauza unora care accepta sa lucreze pe oricat numai sa se laude ca ''el lucra pe tir''si tu te bati cu pumnul in piept ca ai facut economie.sincer am aj sa ma bucur ca unde lucrez eu nu sant romanii ca tine sai dea idei patronului. ::);) drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane soso trukers,

tu chiar crezi ce scrii aici,precis costi e cel dupa care o sa se faca noile standarde mondiale,

sa fim seriosi si sa ne vedem de treaba.

nu vad rostul la toata critica ta si analiza ta stiintifico-fantastica.

incearca sa scrii totusi normal,fara prescurtari care nu exista...

toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

FRATILOR UNORA DINTRE VOI VA CER SCUZE aveti mare dreptate dar unii nu m-au inteles iar altii deja ma cearta.Sunt un incepator dar pe cat C+E cum am mai scris si in urma (vedeti ca nici voi nu cititi tot) in schimb am ceva experienta pe cat D vreo 6 ani si sa-l vad eu pe fratele  Nica Ionel care zice ca este greu sa tii un tir in curbe cum stapaneste un autocar plin cu BABE in curbe cand incepe sa se incline masina si incep babele sa tipe si sa se inchine si sa se roage babele in gura mare ,atunci sa vezi concentrare!Apropo cum zicea un coleg mai in urma...Sa stii ca imi doresc foarte mult sa devin titular (la HARTLTRANS)si abia dupa aceea vedem daca imi pare rau........ Inca o data scuze pentru anumite vorbe dar din linistea care era pe forum ati vazut ce activitate intensa s-a creat .  ca sa iasa scantei trebuie sa racai putin in JAR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu COSTI979 ai mare dreptate in legatura cu familia si la mine va fi o mare problema asta ca imi este cam greu sa stau departe de copil in special dar nu avem ce face ne adaptam.Ai zis mai in urma ca ai dormit in SOS iar dimineata nu stiai daca mai ai prelata ce vrei sa zici?Ai vorbit serios cand ai spus ca HARTL isi schimba numele ?Care este cel nou?Si de cei 600 de iepuroi ce zici se imputineaza ?De cand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.