Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Dragii mei.nu am vrut sa fiu asa transant,dar din moment ce realitatea nea aratat cat e de dura,,nu ne ramane decat sa luam masuri pt a ne fi tot noua soferilor mai usor...stiti destul de bine cum este apreciat soferul la hartl..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

600 mai nou 500 ...da glumim  sunt de acord ca suntetzi incepatori si pt.a prinde tainele meseriei suntetzi dispusi de 'orice' insa baietzi nu va batetzi joc de voi...pe banii astia putetzi sa mergetzi sa avetzi grija de vreun batranel p'afara.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de acum incolo Toate mesajele ca nu au legatura cu topicul  vor fi sterse...

imediat o sa ajungem aici sa fie si sfaturi culinare...

exista topicuri si se pot posta sfaturi pe forum.

de asemenea e un ultimul avertisment si pentru cei care nu au profilul complet, o sa ajunga postul la Gunoi.

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cei 600 euro chiar sunt putini. Chiar daca esti incepator, tot asa conduci ca si unul cu experienta, ai program de lucru, esti sofer cu acte in regula. Ce inseamna EXPERIENTA asta? :-[ E un pretext pt multi sa-ti ofere salariu mai mic. Poate conduci cot la cot cu titularul, decopertezi cu el impreuna etc. Atunci de ce esti platit cu mai putin? >:(

o fi pretext chestia asta cu experienta, nu zic, dar crede-ma, chiar sunt multi patroni care chiar nu se uita la tine, nu-i intereseaza ce stii sa faci, daca nu ai lucrat efectiv... de-aia zic ca e bine ca Hartl ia si "incepatori".

si 600 de euro sunt si ei putini, dar gandeste-te ca unii primesc bani si mai putini poate pentru la fel de multa munca... si 600 de euro sunt doar la inceput, poate ca titular primesti mai multi, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dragii mei.nu am vrut sa fiu asa transant,dar din moment ce realitatea nea aratat cat e de dura,,nu ne ramane decat sa luam masuri pt a ne fi tot noua soferilor mai usor...stiti destul de bine cum este apreciat soferul la hartl..

eu cred ca cine isi vede de treaba si munceste e respectat si apreciat oriunde.. inclusiv la Hartl... si nu cred ca se ia nimeni aiurea de tine daca esti corect ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt cei interesati ,noua firma se cheama,,hartl crew,aceasi marie ....toti soferii sunt transferati,de fapt angajati la noua firma pt ca toti au lichidarea facuta pe data de 7 iulie 2012.dar noi angajati pe data de 9 iulie 2012.asa mai jongleaza un pic cu ajofm-ul pt a mai mulge ceva pe repartitii....si aveti grija mare la semnarea clauzei de recuperare a daunelor,,ma oblig sa achit valoarea daunei ,chiar daca nu mai lucrez la firma,fara a avea dreptul de a actiona in instanta.......atunci asigurarile sunt asa de ,,sanki,,nu mai pui ca dupa ce expira contractul ,,limitat,,se vor face contracte de prestari servicii....ochii mari dragi colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

haha,auzi la el,600 euro e ok...si dupa ce cheltui 300 pe luna si ramai cu 300 tot ok mai este?la un minim 1000 as mai intelege dar cand va vad cu 600 ca va bateti cu pumnii in piept..si daca mai luati si o amenda usoara de 2-300 euro (sa nu zic 1000 in sus) tot asa de bine va mai este?

Mai Luciane, da e vorba sa nu ai deloc experienta si sa lucrezi 3-4 luni pe banii astia!! Sigur ca nu e suma dupa care sa inoti in bani, mai ales pe comunitate, da nici nu mori de foame sau de sete...

Plus ca nu stiu ce faci tu, da eu n-am mai luat nicio amenda de haaat haaat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ehee, de cand asteptam dupa ceva poze in plus, multam fain, o intrebare pt cei care sunt la Hartl ca ajutor , te lasa de la inceput pe nationale, sa tragi la rampa, sa mergi noaptea?? ..... intreb asta pt ca un vecin de al meu lucreaza in echipaj prin Suedia iar titularul lui abia dupa ceva zile la bagat calumea la munca.....se  merge la program, fiind doi, cum va descurcati cu spatiul mic din cabina?? ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in conditiile in care nu te ia nimeni fara experienta, eu zic ca e acceptabil sa lucrezi pe 600 de euro 3-4 luni. e mai bine decat chiar deloc.

nici eu nu am luat amenzi, dar ce-i drept nici nu am lucrat pe tir... inca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@ cata_yyy

auzi, tu cine esti si ce ai cu Hartl? ca vad ca ai cont de cateva zile si postezi numai naspa despre ei

cat despre mine... nu-ti face tu griji, respectul se castiga si trebuie sa stii sa te porti. Eu pe unde am lucrat nu am avut niciodata probleme, mereu mi-am facut treaba si nu s-a luat nimeni de mine

si nu cred ca voi avea probleme nici la Hartl cu nimeni  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu iogy daca te-a jignit cumva postarea mea anterioara imi cer scuze.am vorbit la modul general si nu am spus-o cu rautate.sa nu ai impresia ca ma cred cumva buricu pamantului.dupa cum  spuneam nu am condus tir decat in alea 8-10 zile,in rest dube sub 3,5t dar nu foarte mult.pt tine care spui ca ai lucrat pe autocar, cu siguranta te vei acomoda mult,mult mai usor decat cei ca mine.inca odata imi cer scuze.BAFTA in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ca idee.in 2011 cand mam angajat la hartl ,aveam deja destule curse gen rom -ger.dar am zis,citind topicul, ca nui dracu atat de negru....a trecut timpul,am luat camion si bine-nteles coleg incepator...dar dupa ce incarcam pe franta  pe internet,desc pe anglia egal...timpi de lucru neplatiti de nimeni,am fost pus in pozitia sa si platesc amenzi din banii mei...ca idee,cand trebuie sa conduci inca 2 ore ,dupa ce tiai finalizat tot programul de camion(21 de ore),si ti se spune ca daca e problema se descurca ei...si te trezesti ca daca ai intradevar probleme nu te mai cunoaste nimeni,vei avea doar cuvinte de lauda..totul a continuat pana acum o saptamana cand miam bagat demisia.deci dracul e ,,NEGRU,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si chiar daca trebuie sa fortezi putin programul faci hernie,,,,,,,,,,,,,winis @ ,,,,,,ai bagat dosarul la harl............baga mare si sa nu te plangi ca femeile  ;),,,,,,,,,pt cei care considera ca este putin 600 euro in conditia ca faci si scoala sa mearga la dumagaz ca plateste din bani lor sa invete si dupa ce invata primesc max 700 si zile multe in parcari...........dar voi dupa ce ati fost la niste cursuri de nimic cu valoare 0.01,credeti ca santeti regi soselelor,,,,,,,,,,,,,pt cei care au facut profesionala la auto am stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.