Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Recommended Posts

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Salutare la toti colegi o sa scriu cateva intamplari petrecute la aceasta firma dupa care fiecare trage concluzia daca e bine sau rau sa te angajezi la ei,eu am ajuns la ei dupa mai multe cv-uri trimi

Esti candidatul perfect !!

Dupa aproximativ 4 ani ma intorc la topicul asta si ma ia o stare de... euforie Pe atunci eram incepator si visam la Hartl... acum sunt satul de kilometri si condus noaptea si de BAIETII care abia ast

Posted Images

• Members

Baieti s-a stiti ca situatia nu prea este deloc ,,roz" am sunat azi la Timisoara si mi s-au confirmat temerile,si anume faptul ca majoritatea sunt in concediu iar mai toata luna august nu prea sunt sanse de angajare sa vedem daca om avea noroc din septembrie.Angajarile nu prea depind mai deloc de Timisoara ei doar primesc telefon din Austria ,,avem nevoie de x soferi angajati" si ei abia atunci incep sa sune pe x sau y si sa ii cheme pana nu suna Austria,Timisoara nu misca nimic : :'( :

• Members

Se angajeaza incepatori in multe firme, important este sa cunosti pe cineva pe acolo, sau sa-ti faci o "cunostinta" cu bani, stiti cum e, cine n-are pile, sa-si cumpere ;D. se intra si pe la Lazar, si la Com Divers dar nicio sansa daca suni sau trimiti CV uri, nici nu se uita peste ele.  Stati linistiti, o sa avem parte de munca din plin, traim vremuri dificile, cei drept dar se poate si mai rau,  sa nu uitam asta.  :)

• Members

da,treaba e sa mai si vrea sa te ajute frate jovi,ca degeaba ii cunosti,lucreaza acolo,dar cand vine vorba de o mana intinsa unui om care vrea sa munceasca si sa-si vada de ale lui,dau din umeri sau te pun pe asteptari,pentru ca nu vor sa-si faca de lucru sau sa se complice sau dumnezeu stie ce motiv poate nascoci mintea umana....am cred,ca  un sfert de neam la duvenbeck si degeaba,am ajuns sa ma.ngenunchez la straini zicand ca asa va fi bine si voi razbi in cele din urma....si acum sunt pus pe asteptat dupa ce acum 3 saptamani a intrat un gagiu cu toate probele de pe pamant....eiha numa ha ::)

• Members

winis...acu' e sansa ta ,nu o rata,e un inceput,un start,macar vezi cum e si prinzi experienta cat de cat dupaia ai timp suficient sa faci alegeri....mult succes si drumuri bune(era si cazu sa devi sofer de tir:) de mult citesc ca iti doresti asta:) )

• Members

Doresc de mult... da... Problema e insa la seriozitatea firmei. Am citit numai rele de ea. Nu vreau sa lucrez fara sa fiu platit. Chiar de voi dobandi experienta, nu pot sa bag la burtica experienta. Chiar aici pe forum numai rele se scriu de Galassini. Iar unchiul meu, cum sa zic, e mare vagabond :P S-a nascut cred sofer... E meserias.

• Members

Nu e cea mai stralucita dintre firme, cei drept , am citit si eu cate ceva despre ei pe forum, sunt cativa care se plang, poti merge in cursa cu unchiul tau , vezi ce si cum , poate iti da si masina.... :)poate  te tin in probe si daca te suna de la Hartl te duci la ei.....tu stii mai bine ce e de facut.

• Members

pe forum se zice si scrie multe,daca nu te duci tu si nu vezi si simti pe pielea ta nu ai facut nimic,nu te lua dupa alti,dute si poate mai ajuti si tu pe alti de pe forum fara experienta dupa ce ai facut tu experienta..

La hart o sa mai ai de asteptat 2-3 luni,deci dute la galassini cu unchiul tau,daca nu poate ajuti alt coleg sa ajunga acolo..

• Members

Winis, pana nu te lovesto cu capu nu spui AU. Ce ai de pierdut? Mai ales ca esti cu unchiul tau. La ocazii dinastea nu se da cu piciorul, du-te linistit si incearca, iti place ramai, nu, multumesti frumos ca ai invatat ceva si pleci mai departe.

• Members

nu sa suparati tot am citit pana acum sunt si eu interesat de post pe cat si semiremorca am putina experinta dar am carat numai agregate...in fine asta nu conteaza.......ca tot ziceti ca ati trimis dosare cum ati facut dosarele astea si unde  le-ati trimis pe mail sau la o anumita adresa prin posta....scrieti si aici adresa va rog ca as vrea si eu sa trimit

• Members

am rasfoit ba chair l-am citit tot da nu am inteles exact e vb de adresa unde are firma sediul de la prima pagina,sau alta?sau mail?.in fine poate imi explica si mie cineva pe un pm sa nu poluam aiurea as fi recunoscator