Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Salutare, a mai sunat vreunul dintre voi la Timisoara?? Sau ati fost sunati? Eu am dat telefoane vineri sa mai vad ce si cum dar nu a raspuns nimeni....ca incep sa-mi pierd rabdarea, de o luna astept sa-mi sune telefonul. ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Un coleg care sa ne spuna ceva informatii din interiorul firmei ??? Au mai adus soferi? Mai au nevoie de soferi?

  Ma mai gandesc si la varianta ca poate mai sunt si colegi mai "pilosi" care au prioritate. Am mai auzit din astea pe la alte firme sper sa nu fie si in acest caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru viitorii colegi interesati de Hartl Trans ... azi am fost eu la ei la sediu in Timisoara si am stat de vorba cu un baiat de acolo care mia dat o foaie cu actele necesare pt dosar : copii xerox dupa : 1.buletin/carte de identitate - copie color - 3 exemplare 2. certificat de nastere - 1 exemplar 3. certificat de casatorie , certificat de nastere copii - 1 exemplar 4. ultima diploma de studiu - 1 exemplar 5. permis de conducere categoria  C, C + E - 2 exemplare 6. atestat sofer profesionist - transport marfa - 2 exemplare , eventual atestat ADR - marfa periculoasa 7. cartela pentru tahograf digital - 1 exemplar 8. cazier - 1 exemplar 9. pasaport - 1 exemplar 10. aviz medical(tip siguranta circulatiei) + aviz psihologic(tip siguranta circulatiei valabile) - apt transport intern/international marfuri generale - 2 exemplare 11. Cardul European de sanatate ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar 12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original - cu nr. de contact 13. Poza color tip CI -  UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA. eu puteam deja sa imi depun dosarul insa mai imi lipseste cardul de sanatate. Mi-a mai zis asa : primele 6 luni se platesc cu 600 euro din care se trag 605 lei salariu pe romania = ar mai ramane 450 de euro pe luna - 150 de euro pe saptamana. a zis k depinde de fiecare in parte in cat timp dovedeste ca e demn sa devina titular. ma intrebat ce varsta am si dupa ce e complet dosarul se poate pleca intr-o saptamana , doua , trei. Acum va rog sa imi spune-ti voi care cunoasteti , care a-ti lucrat la ei ce salarii iau titularii dupa aceste  2 3 6 luni ??? camioanele din ce an sunt ? DAF XF ? CF? MAN TGA SAU TGX ??? Eu unu mi-as dori foarte mult sa lucrez pe un MAN TGX dar banuiesc k nu e dupa mine ... astept un raspuns :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce face un sofer de 21 ani fara experienta pe comunitate? Cei  care dau asa anunt nu stiu nimic transport . Sa nu se supere incepatorii .

CE FACE UN SOFER DE 21 DE ANI PE COMUNITATE, LUCREAZA CA SOFER B VREO 3,4 LUNI, PRIMESTE 600 DE EURO PE LUNA, DUPA CARE POATE ALEGE, RAMANE SAU PLEACA, MACAR ARE HABAR CE II ALA CAMION, CE II AIA EUROPA, TOATE AU UN INCEPUT:))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa traiasca colegii ! Cine imi poate oferi ceva informatii noi despre hartl trans ? salariu , etc ? sunt incepator si vreau sa lucrez !

sal

sunt aici pe forum toate informatiile pe care le vrei

daca nu ai rabdare sa citesti: salariu la inceput e de 600 de euro, dupa care am auzit ca se poate dubla daca faci treaba buna, cineva care deja lucreaza acolo zicea si ca se dau bonusuri  ;)

si primeste numai incepatori pe care ii instruieste.

vezi ca a pus cineva si lista cu toate actele de care ai nevoie pentru dosar, si adresa, numere de telefon... pe astea nu le mai tin minte exact

imi fac si eu dosarul si sper sa fim colegi.. oricum cu multi de aici aproape ca ne-am imprietenit, poate mergem si in curse impreuna, ar fi tare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Citat din: balas tudor din Iulie 16, 2011, 07:55:28

Ce face un sofer de 21 ani fara experienta pe comunitate? Cei  care dau asa anunt nu stiu nimic transport . Sa nu se supere incepatorii .

numai cine nu a incercat sa-si gaseasca job nu stie cum e sa ti se tranteasca usa in nas si sa ti se spuna ca nu te angajeza daca nu ai experienta... eu am trecut prin asta si crede-ma, e chiar naspa

nu te baga nimeni singur pe comunitate de la inceput, stai linistit, vezi ca ziceau baietii ca lucrezi cu inca cineva cateva luni pana te inveti.

si oricum de undeva tot tre sa incepem si noi, nu? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Gioni firme care angajeaza incepatori sunt cam peste tot ... chiar daca ei zic ca angajeaza cu experienta. Majoritatea firmelor de transport cand au nevoie de oameni dau un sms la toti angajatii si daca ai un prieten care lucreaza la ei si te poate recomanda ai toate sansele sa te angajeze( eu am ratat ocazia pt ca a sunat cineva inaintea mea si a obtinut postul). O varianta mai extrema e sa iti faci bagajul si sa mergi din firma in firma si poate te nimeresti omul potrivit la locul potrivit ( am prieteni care s-au anjajat in modul asta). Mai e si varianta gen Contrans unde suni si in functie cat de bine stii engleza sau germana te cheama la ei stai 2 sapamani sofer 2 iar dupa ce dai proba daca iei proba totul e ok daca nu .. pleci acasa fara ati deconta treansportul. Plus la rezultatul probei conteaza foarte mult si parerea soferului titular cu care ai fost...

In general cam toate firmele vor un sofer cu ADR, care sa vorbeasca una sau doua limbi straine sa aiba toate actele la zi (cartele tahograf, asigurare medicala, analize medicale) si sa fie disponibil in maxim 3 zile la locul de munca

Eu am un an si jumatate de cand tot caut pe comunitate. In tara e cam nasol ca la prelata nu discuta nimeni cu tine daca nu ai experienta iar la bena sunt cei mai mari tepari plus ca fugi toata ziua de cantar. Daca as fi lucrat cel putin 6 luni pe articulata as avea o mare sansa la H.Essers. Eu am experienta la transport persoane cam aproape un an si acuma incerc de o luna pe bena.

Perseverenta va da rezultate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Intr-un sejur de 6 saptamani am facut in jur de 23 de mii de km socoate si tu am prins 3 saptamani pe luna iulie si 3 pe august in seara asta plec si eu de la sv. Eu zic ca am facut binisor am avut noroc si de ajutor ca a mers tot timpu in 89 dar sunt ajutoare care merg si in 75 .Lam luat de la inceput si vreau sa termin cu el pana il face titular si tot asa iau altu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.