Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

din cate am vazut un criteriu destul de important e si regiunea de unde esti la HARTL.

posibil sa imi fi facut eu o parere gresita dar asta am observat. oricum din judetele vecine au fost mai multi chemati.

pacat ca nu stim nimic despre tine cristofer_84. poate doar ca ai 28 ani.  ;)

experienta, si cum ai procedat cu cei de la timisoara sigur nu ne/ar strica sa aflam.

sa vii cu vesti bune, bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare,  azi sunai (iar) la Timisoara si auzii eterna chestie cu asteptarea, ca s-ar putea sa cheme soferi intr-o saptamana sau doua, daca le vin masini ( la ce se referea....n-am idee) voi ati mai sunat?? Din cate am observat unora le spun ceva, altora altceva si asa mai departe.....Eu nici nu stiu ce sa fac, am o oferta , pe basculanta dar daca ma duc, poate suna astia si nu mai pot pleca, m-am rupt de la cateva pentru  firma asta, deci e ca naiba......incet, incet vine si iarna, perioada moarta. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare tuturor colegilor!  adryanb27 zine si noua cum ai ajuns la concluzia ca sunt favorizati unii din anumite zone?

citeste postarile din acest subiect, mai ales ultimele zeci de pagini, ia fiecare profil la verificat ale celor care au trimis dosare, de unde e, ii rasfoiesti un pic prin mesaje fiecaruia sa iti faci o idee de ce experienta are, si probabil o sa ajungi tot la o astfel de concluzie.

bineinteles, nu am spus ca doar din zona, doar ca e un factor si asta, si se pare ca e destul de important. mi/am dat cu parerea, sper ca nu am deranjat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Baieti nu va mai bateti capul cu chestia "de ce nu ma cheama". Si ei acolo la birou sunt angajati, poate sunt si ei stresati, iau 3 dosare la intamplare si al cui e dosarul e chemat. Ca si la loto. Extrag trei dosare si norocosul merge la Timisoara. Iar in legatura cu regiunea de unde suntem, eu cred ca e prostie. Sunt multi din Dobrogea si Moldova. Adica locuri indepartate. Fiecare are dosarul la fel. Toate dosarele contin aceleasi acte. Iar daca un sofer e chemat din Moldova sa zicem, sigur nu zice: nu ma duc ca e departe ??? Asa ca nu se stie care sunt criteriile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

baieti ... eu cand am fost luni saptamana asta la sediu hartl trans in timisoara prima data ma intrebat ce varsta am ( 25) si apoi de unde sunt (petrosani) dar stau in timisoara de 3 ani jumate... nici nu mi-au mai pus intrebari apoi ...mia dat foaia cu actele necesare pt dosar si mi-a zis k dupa ce e gata in 2 3 saptamani pot sa plec..deci perosonal tind sa cred k vor sa angajeze soferi cat mai tineri si cat mai aproape de timisoara . Eu lam intrebat pe baiatul de acolo daca teoretic ar fi vreo problema la dosarul meu si mia zis ca nu ...doar sa indeplinesc conditiiile de acolo...dar dupa cum ma intrebat din prima de unde sunt si cati ani am deci imi place sa cred k astea sunt primele criterii dupa care clasifica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

exact Faby. acuma daca ei nu au spirit de observatie asta e. nu ma pun sa fac inca odata cercetari dar oricum cam asa vine trierea:

la nr 1 as pune cei cu ceva vechime [cateva luni] si tineri din zona [tineri ma refer la 20-30 ani]

apoi cu vechime de cativa ani, intre 25-35... ani, indiferent de zona

apoi urmeaza incepatorii din timisoara si judetele inconjuratoare, bineinteles sa aibe in jur de 20-30 ani

apoi incepatorii de departe si cei mai in varsta fara experienta.

oricum se vede cu ochiu liber ca se face o triere, si mai ales dupa zona si varsta, doua criterii care vad ca le cauta.

experienta e printre ultimele cerinte. salutari all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu cred ca ultima categorie scrisa de tine e cea mai numeroasa.

ai dreptate.

e si logic ca incepatori in cautare de munca din toata romania, sa fie mai multi decat timisoara plus 3-4 judete.

cei cu vechime banuiesc ca nu se inghesuie la hartl, indiferent de zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce are a face  locul de bastina cu angajarea la hartl?credeti ca intereseaza pe careva daca faceti 10-12 ore pana la timisoara?sau ca va ia 5 min sa ajungeti?in mod sigur altele sunt criterile ... v-ati gandit ca poate nu le-au mai plecat asa multi soferi in ultima perioada,ca sa trebuiasca sa-i inlocuiasca?faptul ca-s trase pe dreapta multe daf-uri manuale ,cel putin 15,pe care le dau inapoi la DAF ,ar putea fi un motiv.din start 30 de oameni care au trebuit urcati pe alte masini.probabil  sa faca iar angajari cand vor veni altele noi.auzisem ca or sa ia vre-o 10 man-uri.faceti bine,insistati cu telefoanele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da inapoi daf-urile manuale,ce au trecut unele de 700-800 mii km.erau bune,mai ales iarna.si ca sa nu te ia somnul la volan :D pacat cele noi,sau cele care merg la revizie prima oara sunt limitate la 85 km/h

.

winnis,interesanta semnatura ta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

exact Faby. acuma daca ei nu au spirit de observatie asta e. nu ma pun sa fac inca odata cercetari dar oricum cam asa vine trierea:

la nr 1 as pune cei cu ceva vechime [cateva luni] si tineri din zona [tineri ma refer la 20-30 ani]

apoi cu vechime de cativa ani, intre 25-35... ani, indiferent de zona

apoi urmeaza incepatorii din timisoara si judetele inconjuratoare, bineinteles sa aibe in jur de 20-30 ani

apoi incepatorii de departe si cei mai in varsta fara experienta.

oricum se vede cu ochiu liber ca se face o triere, si mai ales dupa zona si varsta, doua criterii care vad ca le cauta.

experienta e printre ultimele cerinte. salutari all.

chestile astea le stii de la cineva sau ai tras tu concluziile?

sincer, nu am mai auzit pe nimeni sa zica asta, si stiam de la cineva de acolo ca  la Hartl se preferati cei fara experienta, de celelalte criterii de care zici tu nu  am stiam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.