Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

cristofer_84, ce zici te incadrezi in prima grupa care am zis/o?

`la nr 1 as pune cei cu ceva vechime [cateva luni] si tineri din zona [tineri ma refer la 20-30 ani]`

din cate vad te/am nimerit la fix  ;) numai varsta sa ti/o completezi la profil dar banuiesc ca 28 tre sa pui,

sa nu uiti de noi si sa vii sa ne spui cum ti/a mers! probabil pe atunci imi rezolv si eu toate actele si o sa fie nevoie de noutati.

drumuri bune si ms de raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegilor ... la hartl nu ii intereseaza experienta voastra , iti spun din start ca angajeaza numai fara experienta - ajutori de titulari ... apoi se uita la tine si te intreaba cati ani ai ...eu nu am fata nici de copil de 19 ani care abia si-a luat gradele nici de om de 40 de ani ...care are ani de europa sau vrea sa isi schimbe si el jobul. si apoi de te intreaba de unde esti... in functie de raspunsuri iti pune foaia in mana cu actele necesare sau te trimit acasa. ganditi-va logic...dak nu ar avea importanta criteriile astea nu ar mai pune intrebarile astea...ar pune alte intrebari sau nu ar mai intreba delok ! 1. incepatori ! 2. varsta - minim 21 ani !3. de unde esti ! eu stau in tm , am fost la ei , am cunostinte care au lucrat cu baieti de la hartl deci stiu ce vorbesc ! pt cei care nu aveti cardul european de sanatate cnsas trebe sa vil faceti - nu va angajeaza fara el. dureaza pana vine, se spune k minim 3 sapt , la altii a durat si mai mult. apoi ink o saptamana doua trei pana aproba dosarul .. unele acte nu vin repede , suntem in septembrie , vine iarna - grabiti-va !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cineva,undeva mai in spate spunea ca nu te avantajaza cu nimic faptul ca depui dosarul personal,acum tu faci ce vrei!  iar in privinta celor care au depus dosarul si au fost chemati deja dupa o saptamana,mi se pare o mare nedreptate si o dovada de neseriozitate din partea celor de la HARTLTRANS sa le fie rusine daca au facut asta ca din ce stiu eu sunt persoane care asteapta de luni de zile cu sufletul la gura un telefon de la ei !!!!   

PACAT CA PAREAU O FIRMA DESTUL DE SERIOASA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

PS;  nu am nimic personal cu baietii care au fost chemati la saptamana,norocul lor:au castigat la loterie.ceea ce ma deranjaza este faptul ca  firma a dat dovada de neseriozitate. in momentul in care ii suni o da de gard ca nu au ce sa iti spuna decat ca trebuie sa ramai in asteptare ca te vor suna ei si cand colo primesti cate o palma pe NET cand vezi ca au angajat baieti cu dosarele depuse la o saptamana RUSINE mare RUSINE  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!       

V-ati prins,nu?am si eu dosarul depus de mai bine de o luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

renegatul si ceilalti conducerea hartl trans nu da doi bani pe tine ca persoana care vrea sa se angajeze la ei ,nici pe cei care ii au ca incepatori dar nici pe cei care sunt titulari!!!!!Aici la hartl daca ai pile (si aici nu ma refer la soferi ci la cei din conducere bernard ,camelia si altii) o duci bine daca nu daca vrei sa o duci bine trebuie sa iti vezi de treaba,sa nu comentezi(ca daca comentezi ai plecat in secunda 2),si sa vezi cu cine te imprietenesti (ca sunt multi catei care ling mana stapanului)!!Asadar dupa 6 luni la ei am tras concluzia ca e o firma buna pt ca ia incepatori fara prea multe comentarii si dau banii toti si la timp dar pana la a fi o firma serioasa mai au mult foarte mult!!!Si sa va dau un sfat la cei care vor sa se angajeze:nu insistati cu telefoane ci trimitetile dosaru macar o data pe luna pt ca am impresia nu prea tin dosarele vechi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

"agentul69" ...omule, esti genial, sa stii ca ai dreptate, le mai trimit inca o data dosarul, nu pierd nimic, am bagat o suma de bani si nervi in dosarul ala, sunt legat de maini si de picioare acum, nici nu ma cheama dar nici nu pot pleca in alta parte....te dat telefoane, am dat dar la faza cu retrimiterea dosarului nu m-am gandit, multam de pont!  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai....mai stii??? Aleg ce pica, ce vor.  Poate fi o solutie, la urma urmei ce pierd ca mai trimit dosarul o data? Mare branza...oricum,  spunea cineva mai sus de nesimtire din partea lor, asa si este, pai daca tu suni, iti spun ca e de munca, ca fac contracte,  ca primesc dosare, si tu te apuci si il faci si dai o suma de bani pe acte, stai pe la cozi si iti bati capul cu prostii,  il trimiti la ei cu toate actele pe care le cer, varsta e ok, totul e ok si din partea lor  dar nu esti chemat sau auzi ca nu mai angajeaza.  Nu am nimic cu cei chemati recent, ma bucur pentru ei dar sunt altii cu dosarele bune,  trimise de mai mult timp, poate si aproape de TM care stau sa astepte......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

frate eu tiam dat un pont pe care l-au facut si altii si a tinut!!si sa-ti spun si de ce tine:Pt ca primesc atatea dosare intr-o saptamana incat nu mai au nevoie sa umble la cele vechi pe care eu sincer nu le-am vazut prin biroul de la timisoara.Voi cei de pe forum sunteti poate 5% din totalul celor care au dosare depuse la hartl.Asa ca la banii pe care i-ati bagat in dosar nu cred ca muriti daca mai dati 10 lei sa il mai trimiteti odata.Va zic sigur ca la unii a tinut!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

astazi de dim am fost eu sa depun dosarul si mi-au zis ca de sapt viitoare e posibil sa faca angajari.m-au intrebat daca am vreun prieten titular probabil ca sa ma trimita cu el.am pe cineva si probabil o sa il pun sa sune si sa le spuna ca ma ia cu el.ideea cu trimiterea dosarului de mai multe ori e foarte buna pentru ca dosarele se mai ratacesc.azi dim aveau doar 2 dosare pe care le verificau si au zis ca sapt asta doar se primesc dosare.probabil au titularii plecati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii. am sunat si eu astazi la ei si mi-au spus sa mai incerc pe miercuri pt ca nu stiu nici ei daca se fac angajari sau nu. e posibil sa se faca sau nu. o sa mai sun atunci sa vad ce o sa imi mai zica :) am 2 luni de cand am trimis si eu dosarul si nimic

colegu te rog frumos daca doresti sa ne anunti si pe noi ce iti zic miercuri pt ca mie mi-au zis ca sapt asta nu fac angajari.ms frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sper ca saptamana asta va fi "MAREA SAPTAMANA". Adica sa-mi vina si mie acel ATESTAT mult asteptat. Am fugit la curier si trimit dosarul la Timisoara. La actualul loc de munca deja ma duc in chinuri, nu trece timpul nicicum, am primit deja penalizare, toata lumea ma intreaba cand plec, ma iau la misto un pic, spunandu-mi "soferul" :P, trece greu timpul. Sunt nerabdator!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.