Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

claudiu....adeverinta aia inlocuieste intrutotul cardul.nu e nici o problema daca o ataseaza la dosar ca atare.copie,ma rog.datele ce apar pe hartie vor aparea si pe card

am inteles ce zici costi,stiu ca e valabila ca si eu am hartie acum ca a expirat cardu si cand am fost acasa nu a venit cardu si mi-a dat hartie inlocuitoare,dar ziceam ca daca il chiama si inca nu i-a venit cardu?e in regula?

sa ai drumuri bune :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca te uiti mai bine in urma ai sa vezi ca unii asteapta de 3  4 luni si cate unii au fost chemati la 2 zile de am zis ca inebunesc cand am vazut dar asta este o alta treaba si pana la urma norocul lor si rusinea acestei firm

  Da colegilor, asteptarea te omoara , si eu am trecut prin asta cand am vazut colegi care au depus dosarul si dupa doua saptamani au plecat si eu aveam cinci saptamani si tot imi spune-au sa astept ; adevarul ca au criterii de selectare , cred asta pt ca eu cand am fost chemat , ne-am intalnit numai din zona Dobrogea si Braila ,Calarasi si Buzau deci zone apropiate geografic si ne-a spus 8 saptamani cu 2 acasa fiind din zone mai indepartate de Timis si sa avem timp pt deplasare si odihna , deci rabdare ca este loc pt toti in timp .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare, am aplicat si eu la ei anul trecut in noiembrie, mi-au dat mail cu toate actele alea care imi trebuiesc si pe atunci nu erau gata toate, asa ca am terminat dosaru prin ianuarie, cand i-am contactat din nou si n-am mai primit nici un raspuns, nici ca-i alba nici ca-i neagra.

Astazi imi faceam planurile sa plec la Waberers la M.Ciuc, dar m-am cam lecuit dupa ce am citit pe aici, dar totusi nu exclud total; si am dat iar peste recomandari pentru Hartl. Am incercat sa-i sun la un numar de fix care l-a postat un coleg aici, dar nimic :| Le dau si un email sa ii intreb daca pot sa le trimit dosarul si vad atunci daca imi raspund sau nu. Altfel cum sa dau de ei sa ii intreb daca le trimit sau nu dosarul ? :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii hai sa facem o evidenta si sa vedem cam cum se pleaca  si in ce numar,poate reusim sa facem o statistica a plecarilor,ce ziceti ?astept idei de la voi si poate,poate reusim cumva sa tinem o evidenta a plecarilor,cati si la cat timp!....a ce ziceti putem so facem?

Un exemplu interesant este IoNuTy a depus dosarul in februarie si nu l-au sunat apoi a mai trimis inca odata dupa pasti si in sfarsit a fost chemat pe 3 iulie deci din februarie pana in iulie is cam 5 luni.

O evidenta pare cam inposibila, din ce vad eu soferii sunt chemati duminica si marti. In functie de data la care s-au depus dosarele ar fi cam asa:

  >ovidiusim77 - a depus pe 05 Iulie - in asteptare

  >valy_bowwow - a depus pe 09 Iulie - chemat pe 8 Septembrie (Galati)

  >jovi - a depus pe 20 Iulie - in asteptare

  >Nica Ionel - a depus pe 23 Iulie - in asteptare

  >claussk - a depus pe 23 Iulie - in asteptare

  >tudor. - a depus pe 2 August - in asteptare

  >iogy beer - a depus pe 3 August - in asteptare

  >cristofer_84 - a depus pe 23 August - chemat pe 30 August (Bihor)

  >pitbul - a depus pe 30 August - cemat pe 13 Septembrie (Resita)

  >Angel-Mihai - a depus pe 03 Septembrie - chemat pe 5 Septembrie (Drobeta Turnu Severin)

  >Winis :-))) - a depus pe 17 Septembrie - in asteptare

    Renegatul - nu am gasit o data exacta cand ai depus dosarul, banuiesc ca pe la sfarsitul lunii August

  Dupa cum spunem o evidenta pare cam inposibila pentru ca sunt foarte multi soferi care au depus dosarele fara sa aiba cont pe acest forum, alti au sunat la timisoara si au si trimis dosarele fara sa anunte pe forum. Datele de mai sus au fost luate de pe forum si din profilul utilizatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ok, mersi danutlupu68

Dosarul il pot trimite prin posta, dar problema este daca il voi trimite, il ridica cineva de la posta, sau il baga cineva in seama? ... asta era ideea :)

Mersi, astept maine un raspuns de la tine sa vedem ce au zis. (nu mi-au rasp nici la tel. nici la mail)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai colegi,va inteleg suferinta,dar nu mai disperati atat :(,vad ca ati inceput sa tineti evidente cu cine a trimis dosaru si cand l-a chemat,nu e bine ca nu rezolvati nimic,si a mai zis cineva ca firma e neserioasa ca nu va contacteaza,dar voi oare v-ati gandit cate dosare o avea camelia pe cap?si eu am trimis dosaru cu COPII XEROX prin curierat si a ajuns si dupa cinci zile am fost sunt ;D,ce vina au cei care sunt sunati?ca practic toti vor sa fie sunati,nu? ;),bafta la toti si drumuri bune :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu zice frate nimeni nimic de cei ce sunt chemati imediat ce-si depun dosarul, de vina, nici nu poate fi vorba, si de ce ne-ar interesa pe noi de numarul de dosare al Cameliei??Mare branza, de asta e platita, sa-si bage nasul in dosarele noastre. Pai daca suni si e ok sa incepi sa-ti faci dosarul (cu bani) de ce nu mi-as putea pierde rabdarea pana la urma?? Ar trebui sa spuna ca nu mai au nevoie de dosare, respectiv de oameni.........stam sa asteptam ca prostii? Sa-mi fi spus mie : "-Bai fraiere, nu avem nevoie de dosaru tau, nu-ti mai bate capul cu noi, apuca-te de altceva  avem oameni, avem de unde alege".....nu mai intram aproape zinic sa mai citesc topicul asta. De cate ori sun imi spun ca aduc oameni in firma, ca nu-s multe dosare inaintea mea....ok, pai si de ce naiba ma mai pui sa astept???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma gandesc ca va dati seama ca nu doar cativa useri al acestui forum depun dosarele la Hartl... Mai sunt multi altii care nu au habar de forumul asta. E drept ca costa ceva bani acest dosar, nu putini... Iar daca am suna si am intreba daca se mai preiau dosare si am primi raspunsul ca "NU" iar nu ne-ar place. Adevarat? Nu putem fi suparati pe aia care au fost chemati in 5 zile, ca sigur nu va zice respectivul ca nu merge ca sunt altii care asteapta de luni de zile. Sunt si eu acum intr-un rand cu voi, astept, sper. Din cate am citit pe forum, sa ne bucuram ca exista firma asta. Eu imi doresc foarte mult sa fiu chemat, sa sune telefonul, sa urc in tren si sa plec la Timisoara. Nu avem decat sa asteptam, si unui tip ca mine, nerabdator din fire, e un lucru foarte greu, dar nu-mi pierd cumpatul. Bafta la toti colegii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dino66 am fost azi acolo si am lasat dosarul la alta functionara din acelas birou pentru ca cine se ocupa de angajari vine abia saptamana viitoare si mi-a zis ca o sa ma sune si daca nu ma suna nimeni sa sun eu cam peste vreo 10 zile. da poti trimite dosarul prin posta ca ajunge sigur pentru ca in timp ce eram eu acolo a intrat un curier cu cateva dosare trimise tot de alti colegi ca noi. adresa: str c-tin brancusi nr,7 et,2 cam,1 cod,300050 timisoara timis. succes!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca cei care se ocupa de angajare vin doar saptamana viitoare, inseamna ca dosarele trimise saptamana asta vot fi aruncate :-X Oricum saptamana viitoare vor veni alte dosare si vor alege din alea. Poate asa sunt chemati soferii. Cine are noroc sa aiba dosarul acolo cand vin respectivii, e chemat. E doar o teorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.