Jump to content

Recommended Posts

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Salutare la toti colegi o sa scriu cateva intamplari petrecute la aceasta firma dupa care fiecare trage concluzia daca e bine sau rau sa te angajezi la ei,eu am ajuns la ei dupa mai multe cv-uri trimi

Esti candidatul perfect !!

Dupa aproximativ 4 ani ma intorc la topicul asta si ma ia o stare de... euforie Pe atunci eram incepator si visam la Hartl... acum sunt satul de kilometri si condus noaptea si de BAIETII care abia ast

Posted Images

• Members

am sunat eu astazi si au zis ca de obicei vesnicul ,,ramaneti in asteptare" cat despre dosare au slava domnului fara numar!

concluzia finala care de altfel mi-au ziso si ei este sa nu stam numai in baza lor ca ei nu pot sa angajeze toti incepatorii din tara asta mai optati si pe la alte firme

• Members

Care mai este firma aia care te angajeaza asa fara mari pretentii ca "HARTL"? Unde sa mai batem la poarta? Iar sa plec la o firma fantoma si dupa o luna sa-mi zica ca pot pleca din varii motive, mai bine nu. Pun actele la naftalina si imi continui serviciul actual de o monotonie de nedescris :-\

• Members

salut colegii

nu va mai stresati cu asteptatul... sansele de angajare sunt ca si la orice alt interviu... adica dosarele nu sunt puse in ordine cronologica, si care e cel mai vechi-intra. nu e la coada de la cinema. conteaza si ce scrie in dosar, la CV. daca ce e acolo te califica ca fiind desirabil, e ok, intri intre primii, ai o "pila". daca nu... intelegeti?

asa ca nu mai stricati nervii cu asteptarea

trimiteti dosarul complet, si daca e , e. nici nu are rost sa sunati furibund, nu ofera nici un avantaj, din contra.

actele care le cer ei se cer la orice angajare, asa ca faceti multe copii, si distribuiti. telefonul va suna. iar despre visul cu "experienta": nici un patron nu considera experienta o perioada mai mica de un an, iar existenta mai multor locuri de munca in 2 ani e un minus MARE: se intelege ca nu sunteti un angajat care sa prezinte incredere pe termen lung, ci doar o solutie de avarie. Asa ca daca nu va incadrati in aceste referinte, telefonul va suna mai greu, si cand va suna, probabil nu va spune vesti super placute, ci doar un alt job de rahat.