Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

daca de exemplu eu nu mai lucrez de prin mai anul trecut si pana sa ma las am lucrat la firma respectiva aproape 4 ani,ar trebuii sa platesc pe toate lunile in care nu am lucrat din mai si pana in prezent?mersi si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ca sa lucrez la Hartl Trans, trebuie sa am 21 de ani impliniti oficial nu? eu am decat 20 de ani, mai am 8 luni pana fac 21....am atestatele, card, pasaport, tot...dar nu am porcaria aia de card european de sanatate

cardul de sanatate il scoti de la casa de asig de sanatate , dak ai lucrat in ultimele 6 luni nu platesti nimic , dak nu trebuie sa platesti din buzunar in jur de 240 lei si e valabil doar 6 luni , dak esti insurat si lucreaza sotia nu platesti nimic. BAFTA !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Citat

Salutari, prieteni!

As dori si eu cat mai multe informatii despre aceasta firma, deoarece doresc si eu sa trimit actele. Am citit pe aici ca, daca ai peste 40 de ani, nu esti primit. Eu am exact 40, plus de-asta nu scrie nimic in anunt ca nu te primesc daca intreci aceasta limita de varsta.

Va rog, daca puteti si cunoasteti informatii, spuneti-ne si noua!

Drumuri bune!

Adrian stiu colegi care au fost acceptati si la 42 de ani la HARTL si am auzit ca au primit si un coleg de 50 de ani !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:-\Da colegu ai dreptate....daca ai mai mult de 40 ani cam strimba din nas la angajare, dar te angajaza pina la urma

Eu am avut doua ajutoare de 43 de ani-Gabi de la Severin

-Ion de la Piatra Neamt.....restul numai tinerei intre 21 si 30 de ani

Ramin la parerea ca e cea mai buna firma pentru incepatori....dupa ce ajungi titular nu are rost sa mai stai la ei, pentru ca platesc putin....asta e motivul !

Cind eram ajutor plecam cu ceva provizii de acasa si mai cheltuiam 100 de euro pe mincare.Intotdeauna am impartit cheltuielile cu mincarea, si cind am fost ajutor=sofer B

si cind am devenit titular=sofer A....asa cred  ca e normal si corect ca deaia se cheama echipaj. O sa va fie un pic greu la inceput dar merita.....au fost si cazuri cind s-au luat la bataie titularul cu ajutorul....

Daca aveti noroc de titular bun, invatati repede tot ce trebuie sa stiti despre TIR

Daca aveti ghinionul sa dati de un titular bulangiu....90 % sunt bulangii......nu in vatati decit sa mergeti cu fata pe autostrada.

Eu am avut putin noroc si le multumesc urmatorilor titulari :

-Ududui Costica de la Calafat

-Sorin Trebuian de la Otelul

-Jivici Desimir de la Sanicolau Mare......Merci Desi !

La cei bulangii nu vreau sa le dau numele.

La timisoara de angajari se ocupa domisoara Camelia Filip....vrea sa para dura , autoritara dar e de treaba...eu m-am luat cu ea in gura de multe ori, si mi-a zis :'' Mai , dar se vede ca tu esti oltean, mult mai vorbesti "....dar m-am luat in gura pe dreptatea mea nu aiurea , insa banii au intrat in cont intotdeauna pe 10 LEIi si pe 11 EURO

In Austria la Vomp unde este garajul o sa aveti treaba cu Bernad....patronul Erst Hartl nu prea se baga

daca am avut un cauciuc ciupit si i-am zis m-a trimis imediat la Vasile(mecanic din Severin=NOTA 20)si mi-a schimbat toate cauciucurile nu unul

Daca am spus ca nu imi merge senzorul de AD-blue imediat mi-a facut programare la DAF si am rezolvat

Mi-a fiert apa pe Brener si s-au spart furtunele.....a venit DAF-ul in 30 minute si le-a schimbat

Deci daca sunteti incepatori mergeti la Hartl cu incredere....dar nu stati prea mult

Nu aveti probleme cu consumul...este calculat pe 32%

Daca aveti intrebari va raspund cu placere, ca inca sunt acasa, nu am plecat in cursa....

DRUMURI BUNE ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:-\Da colegu ai dreptate....daca ai mai mult de 40 ani cam strimba din nas la angajare, dar te angajaza pina la urma

Eu am avut doua ajutoare de 43 de ani-Gabi de la Severin

-Ion de la Piatra Neamt.....restul numai tinerei intre 21 si 30 de ani

Ramin la parerea ca e cea mai buna firma pentru incepatori....dupa ce ajungi titular nu are rost sa mai stai la ei, pentru ca platesc putin....asta e motivul !

Cind eram ajutor plecam cu ceva provizii de acasa si mai cheltuiam 100 de euro pe mincare.Intotdeauna am impartit cheltuielile cu mincarea, si cind am fost ajutor=sofer B

si cind am devenit titular=sofer A....asa cred  ca e normal si corect ca deaia se cheama echipaj. O sa va fie un pic greu la inceput dar merita.....au fost si cazuri cind s-au luat la bataie titularul cu ajutorul....

Daca aveti noroc de titular bun, invatati repede tot ce trebuie sa stiti despre TIR

Daca aveti ghinionul sa dati de un titular bulangiu....90 % sunt bulangii......nu in vatati decit sa mergeti cu fata pe autostrada.

Eu am avut putin noroc si le multumesc urmatorilor titulari :

-Ududui Costica de la Calafat

-Sorin Trebuian de la Otelul

-Jivici Desimir de la Sanicolau Mare......Merci Desi !

La cei bulangii nu vreau sa le dau numele.

La timisoara de angajari se ocupa domisoara Camelia Filip....vrea sa para dura , autoritara dar e de treaba...eu m-am luat cu ea in gura de multe ori, si mi-a zis :'' Mai , dar se vede ca tu esti oltean, mult mai vorbesti "....dar m-am luat in gura pe dreptatea mea nu aiurea , insa banii au intrat in cont intotdeauna pe 10 LEIi si pe 11 EURO

In Austria la Vomp unde este garajul o sa aveti treaba cu Bernad....patronul Erst Hartl nu prea se baga

daca am avut un cauciuc ciupit si i-am zis m-a trimis imediat la Vasile(mecanic din Severin=NOTA 20)si mi-a schimbat toate cauciucurile nu unul

Daca am spus ca nu imi merge senzorul de AD-blue imediat mi-a facut programare la DAF si am rezolvat

Mi-a fiert apa pe Brener si s-au spart furtunele.....a venit DAF-ul in 30 minute si le-a schimbat

Deci daca sunteti incepatori mergeti la Hartl cu incredere....dar nu stati prea mult

Nu aveti probleme cu consumul...este calculat pe 32%

Daca aveti intrebari va raspund cu placere, ca inca sunt acasa, nu am plecat in cursa....

DRUMURI BUNE ! ;)

    Salut,

daca nu sunt indiscret... ,poti sa ne spui ce inseamna... platesc putin?

Stima si drumuri line !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca intradevar esti interesat de firma cauti cam tot ce se povesteste de ei,nu?plus ca pe forumul asta gasesti cam tot ce te intereseaza.bani putini inseamna 7 c/km ca titular,in primul an.iei toti km masinii,care ii faceti in doi.dupa un an creste la opt.asta bineinteles daca se aproba.si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poate sa-mi spune cineva cat la costat sa faca  cardul european de sanatate CNSAS ???

salutare la toti,alaltaieri am platit cardu european,nici eu nu mai lucrez de anul trecut din mai si am platit in urma cu 6 luni plus luna ianuarie,deci 7 luni mai exact 295 lei si imi vine in 7 zile lucratoare,numai bine la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:-\Da colegu ai dreptate....daca ai mai mult de 40 ani cam strimba din nas la angajare, dar te angajaza pina la urma

Eu am avut doua ajutoare de 43 de ani-Gabi de la Severin

-Ion de la Piatra Neamt.....restul numai tinerei intre 21 si 30 de ani

Ramin la parerea ca e cea mai buna firma pentru incepatori....dupa ce ajungi titular nu are rost sa mai stai la ei, pentru ca platesc putin....asta e motivul !

Cind eram ajutor plecam cu ceva provizii de acasa si mai cheltuiam 100 de euro pe mincare.Intotdeauna am impartit cheltuielile cu mincarea, si cind am fost ajutor=sofer B

si cind am devenit titular=sofer A....asa cred  ca e normal si corect ca deaia se cheama echipaj. O sa va fie un pic greu la inceput dar merita.....au fost si cazuri cind s-au luat la bataie titularul cu ajutorul....

Daca aveti noroc de titular bun, invatati repede tot ce trebuie sa stiti despre TIR

Daca aveti ghinionul sa dati de un titular bulangiu....90 % sunt bulangii......nu in vatati decit sa mergeti cu fata pe autostrada.

Eu am avut putin noroc si le multumesc urmatorilor titulari :

-Ududui Costica de la Calafat

-Sorin Trebuian de la Otelul

-Jivici Desimir de la Sanicolau Mare......Merci Desi !

La cei bulangii nu vreau sa le dau numele.

La timisoara de angajari se ocupa domisoara Camelia Filip....vrea sa para dura , autoritara dar e de treaba...eu m-am luat cu ea in gura de multe ori, si mi-a zis :'' Mai , dar se vede ca tu esti oltean, mult mai vorbesti "....dar m-am luat in gura pe dreptatea mea nu aiurea , insa banii au intrat in cont intotdeauna pe 10 LEIi si pe 11 EURO

In Austria la Vomp unde este garajul o sa aveti treaba cu Bernad....patronul Erst Hartl nu prea se baga

daca am avut un cauciuc ciupit si i-am zis m-a trimis imediat la Vasile(mecanic din Severin=NOTA 20)si mi-a schimbat toate cauciucurile nu unul

Daca am spus ca nu imi merge senzorul de AD-blue imediat mi-a facut programare la DAF si am rezolvat

Mi-a fiert apa pe Brener si s-au spart furtunele.....a venit DAF-ul in 30 minute si le-a schimbat

Deci daca sunteti incepatori mergeti la Hartl cu incredere....dar nu stati prea mult

Nu aveti probleme cu consumul...este calculat pe 32%

Daca aveti intrebari va raspund cu placere, ca inca sunt acasa, nu am plecat in cursa....

DRUMURI BUNE ! ;)

Ai mare dreptate colegu stiu am multi prieteni care sunt hartl  si spun exact cum spui si u pt a face experienta e cea mai buna firma . Nu ai contract ca la dumagas  ;) ;) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca intradevar esti interesat de firma cauti cam tot ce se povesteste de ei,nu?plus ca pe forumul asta gasesti cam tot ce te intereseaza.bani putini inseamna 7 c/km ca titular,in primul an.iei toti km masinii,care ii faceti in doi.dupa un an creste la opt.asta bineinteles daca se aproba.si cam atat.

salutare nea costicaaaa ;) ;)...baaaa...sa inteleg ca tintesti la cei 8/c km-ul..??...ba o sa-ti creasca barba pana la genunchi la hartl...hihiiii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

E bine la Hartl ca sa iti faci experienta. Eu la ei am inceput si mi-a prins bine. Am fost 2 luni ajutor pe 600 E si pe urma m-a facut titular. Am fost titular pana in decembrie si m-am lasat de ei ca mie prea departe traseu de acasa pana la sediu in TM. Nu am avut probleme cu ei cu banii si nici cu timpul de condus sau altele. Eu va recomand aceasta firma pentru cei fara experienta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mi-au raspuns la mail cei de la harltrans si mi-au spus ca au nevoie numai de ajutori de soferi.....si partea haioasa a fost cand mi-au spus ca am posibilitatea sa vad orasele lumii...de parca eu ma duc la ei ca sa vad orasele nu sa muncesc....daca vreau sa vad orasele lumii ma uit la discovery chanel...dupa atatia ani in care umblu prin europa am ajuns sa fiu un amarat de ajutor de sofer......sau poate domnisoara camelia filip nu stie ce inseamna sa stai intro cabina ...daca nu stie o invit eu sa stea cu mine intro cabina de 2 m patraty ca sa vada cum este...asa ca aviz amatorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.