Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Dupa pararea merita sa te sacrificii umpic mai mult si sa stai macar jumate de an la ei apoi sa pleci la o alta firma pentru ca nimeni nu te angajeaza fara putina experienta. Tu ai primii pe cineva sa iti lucreze fara ca el sa stie macar un sfert de meserie sau sa fi facut asa numita "practica",dupa ce ca ei ne ajuta sa imvatam ce nu invatam la scolile de sofer noi mai facem gura pentru niste lucruri minuscule. Nu zic sa muncim,muncim si sa nu ne plateasca dar foarte multi care au fost soferii 2 erau foarte multumiti,ca incepatori. Ma rog fiecare cu parerea lui. Drumuri Bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
nu mai lucrez mi-am dat demisia,si nu are nici o legatura cu repartitia(oricand poate sa imi dea repartitie cei de la somaj)..

nu stiu de ce repartitie vorbiti eu am fost astazi la somaj este ca trebuie cei de la hartl sa te sune si daca te chiama trebuie sa-ti trimita ei o repartitie si tu sa o vizezi pe raza sau la agentia ajofm de unde faci tu parte cel putin asa i-mi spusara mie si asta doar daca esti inregistrat laei dar eu cum nu lucrez de un an nu trebuie sa iau nimic de la somaj ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Dupa pararea merita sa te sacrificii umpic mai mult si sa stai macar jumate de an la ei apoi sa pleci la o alta firma pentru ca nimeni nu te angajeaza fara putina experienta. Tu ai primii pe cineva sa iti lucreze fara ca el sa stie macar un sfert de meserie sau sa fi facut asa numita "practica",dupa ce ca ei ne ajuta sa imvatam ce nu invatam la scolile de sofer noi mai facem gura pentru niste lucruri minuscule. Nu zic sa muncim,muncim si sa nu ne plateasca dar foarte multi care au fost soferii 2 erau foarte multumiti,ca incepatori. Ma rog fiecare cu parerea lui. Drumuri Bune

Ce sacrificii vrei sa faci omule??? vb de sfert de meserie si bal bla...ori esti sofer or nu..ce inveti la hartl si nu inveti la scoala?auzi facem gura ptr lucruri minuscule...lucreza TU ptr 150- e!!! si diferenta sa iti zica EXPERIENTA!!!eu de invatat sa conduc nu am invatat la Hartl.... acolo am fost sa vad cu cum e pe comuniate..si e RAU..in special daca incepi la Hartl...unde esti tratat ca un porc,prost,etc..o sa va zica Bernard...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

despre card eu am intrebat si daca nu lucrezi sau nu esti coasigurat la cineva trebuie sa platesti 6 luni inainte si 6 dupa ,de ce cer asa ca eu am intrebat si daca nu lucrezi sa beneficiezi se serviciile de sanatate trebuie sa ai platit la ei normal daca nu ai nevoie de card european trebuie sa platesti pe 6 luni din urma si luna in curs sa poti beneficia de sanatate dar cum tie i-ti trebuie cardul care se zice ca este valabil 6 luni trebuie sa ai achitata contributia in avans daca mai ai nelamuriri intreabama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si cu baieti de la hartl ca sant titulari sau nu din ce mam documentat eu trebuie sa ai mare grije trebuie sa dormi precum iepurele am auzit de la cineva care are pe fiuso acolo ca era in cursa si astepta feribotul la granita spaniei cu maroc si sa bagat la somn si nu a auzit cand lau furat la motorina si a ramas fara 800litri cand a sunat la firma dimineata iau spus ca este bun de plata acuma nu stiu cat este de adevarat dar se intampla si se poate intampla oricui poate sa aiba si 10 ani de soferie pe extern sunt multe ,eu de ex am fost de acord sa castig cateva luni si mai putin dar numai sa gasesc pe cineva care sa plec cu el sa invat dar nu este usor si nu accepta patroni ,zic ca nu lasa masina pe mana incepatorilor...si asa ne intoarcem tot la hartltrans si speram ca vom ajunge si noi sa invatam,este adevarat ca nu este usor sa inveti pe cineva sa conduca normal si regulamentar mai ales in statele europene care au legi diferite ...ne mai auzim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
si cu baieti de la hartl ca sant titulari sau nu din ce mam documentat eu trebuie sa ai mare grije trebuie sa dormi precum iepurele am auzit de la cineva care are pe fiuso acolo ca era in cursa si astepta feribotul la granita spaniei cu maroc si sa bagat la somn si nu a auzit cand lau furat la motorina si a ramas fara 800litri cand a sunat la firma dimineata iau spus ca este bun de plata acuma nu stiu cat este de adevarat dar se intampla si se poate intampla oricui poate sa aiba si 10 ani de soferie pe extern sunt multe ,eu de ex am fost de acord sa castig cateva luni si mai putin dar numai sa gasesc pe cineva care sa plec cu el sa invat dar nu este usor si nu accepta patroni ,zic ca nu lasa masina pe mana incepatorilor...si asa ne intoarcem tot la hartltrans si speram ca vom ajunge si noi sa invatam,este adevarat ca nu este usor sa inveti pe cineva sa conduca normal si regulamentar mai ales in statele europene care au legi diferite ...ne mai auzim.

Te referi la Medragoniu Gelu de lucreaza pe SGM si il are pe fiusu` la Hartl ? .Daca ne chinuim putin cred ca ne cunoastem :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salutare,sunt si eu incepator si vreau sa stiu ce trebuie sa contina dosarul pt angajare.Vreau sa trimit si eu pt k se pare k este singura firma care mai angajeaza incepatori.Va multumesc

lasa-mi PM cu mail-ul ca iti trimit eu exact ce au trimis de la firma !

Ti-am lasat pm daca poti sa-mi trimiti multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salutare,sunt si eu incepator si vreau sa stiu ce trebuie sa contina dosarul pt angajare.Vreau sa trimit si eu pt k se pare k este singura firma care mai angajeaza incepatori.Va multumesc

lasa-mi PM cu mail-ul ca iti trimit eu exact ce au trimis de la firma !

Ti-am lasat pm daca poti sa-mi trimiti multumesc

ti-am trimis pe mail ! verifica mailul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am fost sofer 2..si da am luat 150 e din 600 ...asta din cauza lu bernard. daca vrei vb pe tel mess privat....ptr cine vrea sa stie cum e pe la hartl am sa las un nr de tel....

scuze ca ma bag dar se poate sa nu te fi inteles cu titularul totus este ceva la mijloc daca tu susti ca a fost totul ok atunci este ceva care numai tu o sti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
am fost sofer 2..si da am luat 150 e din 600 ...asta din cauza lu bernard. daca vrei vb pe tel mess privat....ptr cine vrea sa stie cum e pe la hartl am sa las un nr de tel....

scuze ca ma bag dar se poate sa nu te fi inteles cu titularul totus este ceva la mijloc daca tu susti ca a fost totul ok atunci este ceva care numai tu o sti.....

no comment!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Dupa pararea merita sa te sacrificii umpic mai mult si sa stai macar jumate de an la ei apoi sa pleci la o alta firma pentru ca nimeni nu te angajeaza fara putina experienta. Tu ai primii pe cineva sa iti lucreze fara ca el sa stie macar un sfert de meserie sau sa fi facut asa numita "practica",dupa ce ca ei ne ajuta sa imvatam ce nu invatam la scolile de sofer noi mai facem gura pentru niste lucruri minuscule. Nu zic sa muncim,muncim si sa nu ne plateasca dar foarte multi care au fost soferii 2 erau foarte multumiti,ca incepatori. Ma rog fiecare cu parerea lui. Drumuri Bune

Ce sacrificii vrei sa faci omule??? vb de sfert de meserie si bal bla...ori esti sofer or nu..ce inveti la hartl si nu inveti la scoala?auzi facem gura ptr lucruri minuscule...lucreza TU ptr 150- e!!! si diferenta sa iti zica EXPERIENTA!!!eu de invatat sa conduc nu am invatat la Hartl.... acolo am fost sa vad cu cum e pe comuniate..si e RAU..in special daca incepi la Hartl...unde esti tratat ca un porc,prost,etc..o sa va zica Bernard...

de ce vb asa colegu de ce nu ai mers la alti sa te invete sunt firme care cer bani nu care iti dau bani ca sa inveti se vede cat sti sa conduci de ti/ai dat demisia si de bernard e sef ce sai faci asta e bafta unde vei mere si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.