Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
incerc sa va deschid ochii si voi ...batman ...va doresc succes la angajare si numai bine..!!!

nu inteleg un lucru tu cand te-i angajat la ei nu te-ai interesat despre ei...eu nu cred ca este vreun coleg ce a depus dosarul la hartltrans si sa creada ca aici l-a prins pe dumnezeu de un picior...toti suntem constienti ca nu sunt caini cu colaci in coada la hartltrans dar sacrifici trebuie sa facem toti...mai ales cand aproape toate firmele cer experienta iar cele care nu iti cer te pun pe o lista de asteptare...si dormi cu telefonu la ureche sperand sa te sune....problema ta dece ti-ai bagat demisia..dar asta nu inseamna ca nu suntem dispusi la un sacrificiu ,asa cum eu cred ca ai fost si tu dispus sa-l faci cand te-ai angajat...sincer eu nu inteleg la ce te asteptati...cunosc multi care ar fii dispusi sa lucreze 6 luni moca numai sa obtina blestemata aia de experienta...printre care ma numar si eu sincer asi sta 6 luni pe bani mei pe comunitate si nu de fraier numai sa stiu atunci cand ma duc la o firma sa nu-mi mai spuna nimeni ca nu am experienta...si sa-mi tranteasca usa in fata sau raspunsuri de genu "a nu ai experienta nu angajam fara experienta mai incearca si in alta parte" tu ce zici ...ai de ales sincer mai bine sunt dispus daca rezist sa renunt la 6 luni din viata . si dupa care sa stiu ca pot negocia conditile ,sau pretentile...Dar atat timp cat noi suntem pentru ei plante nu avem decat sa le demonstram contrariul..ca se insala si ca un sofer fara experienta poate invata...si ca experienta se dobandeste muncind si nu stand pe simulator la eurotrack..de 13 ani conduc masina zii de zii intre 200-400 km pe zii de mute ori depasesc si 600 kg sunt luni in care ajung sa fac si 8000 km. lasand la oparte faptul ca pe langa condus mai fac si altceva.. colegu si nu am nici macar un accidend din vina mea .in 13 ani au 2 acidente minore din vina altora si 3 amenzi de circulatie 1 pt. viteza 62 km/h in oras ,1 pt.centura,si 1 ca mi-am permis sa-mi iau sotia si copilu in masina cu 2 locuri...dar credema ca asta pt ei este egal cu Zero sunt un sofer fara experienta..asa zic toti nu se pune...si daca le zici ca ai mai condus camioane in tara iti da ca nu ai experienta pe comunitate daca zici ca ai te pun sa demonstrezi ....asa ca mai bine BatmeN decat sa ma mai simnt prtost cand ma mai intru intr-o firma de transport si sa ma trimita la plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
incerc sa va deschid ochii si voi ...batman ...va doresc succes la angajare si numai bine..!!!

nu inteleg un lucru tu cand te-i angajat la ei nu te-ai interesat despre ei...eu nu cred ca este vreun coleg ce a depus dosarul la hartltrans si sa creada ca aici l-a prins pe dumnezeu de un picior...toti suntem constienti ca nu sunt caini cu colaci in coada la hartltrans dar sacrifici trebuie sa facem toti...mai ales cand aproape toate firmele cer experienta iar cele care nu iti cer te pun pe o lista de asteptare...si dormi cu telefonu la ureche sperand sa te sune....problema ta dece ti-ai bagat demisia..dar asta nu inseamna ca nu suntem dispusi la un sacrificiu ,asa cum eu cred ca ai fost si tu dispus sa-l faci cand te-ai angajat...sincer eu nu inteleg la ce te asteptati...cunosc multi care ar fii dispusi sa lucreze 6 luni moca numai sa obtina blestemata aia de experienta...printre care ma numar si eu sincer asi sta 6 luni pe bani mei pe comunitate si nu de fraier numai sa stiu atunci cand ma duc la o firma sa nu-mi mai spuna nimeni ca nu am experienta...si sa-mi tranteasca usa in fata sau raspunsuri de genu "a nu ai experienta nu angajam fara experienta mai incearca si in alta parte" tu ce zici ...ai de ales sincer mai bine sunt dispus daca rezist sa renunt la 6 luni din viata . si dupa care sa stiu ca pot negocia conditile ,sau pretentile...Dar atat timp cat noi suntem pentru ei plante nu avem decat sa le demonstram contrariul..ca se insala si ca un sofer fara experienta poate invata...si ca experienta se dobandeste muncind si nu stand pe simulator la eurotrack..de 13 ani conduc masina zii de zii intre 200-400 km pe zii de mute ori depasesc si 600 kg sunt luni in care ajung sa fac si 8000 km. lasand la oparte faptul ca pe langa condus mai fac si altceva.. colegu si nu am nici macar un accidend din vina mea .in 13 ani au 2 acidente minore din vina altora si 3 amenzi de circulatie 1 pt. viteza 62 km/h in oras ,1 pt.centura,si 1 ca mi-am permis sa-mi iau sotia si copilu in masina cu 2 locuri...dar credema ca asta pt ei este egal cu Zero sunt un sofer fara experienta..asa zic toti nu se pune...si daca le zici ca ai mai condus camioane in tara iti da ca nu ai experienta pe comunitate daca zici ca ai te pun sa demonstrezi ....asa ca mai bine BatmeN decat sa ma mai simnt prtost cand ma mai intru intr-o firma de transport si sa ma trimita la plimbare.

te cred colegule.... te cred!!! incercam sa va anunt cam ce va asteapta..asta am incercat!!! fiecare face un sacrificiu ptr experienta dar eu nu am mai suportat umilinta ....CREDE-MA!!

sanatate va doresc!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vladis2801 cum am zis nu am nici macar o asteptare ....si mie imi este teama sa nu rezist...mai ales ca risc si un post de munca dorit de multi..dar ma bazez pe faptul ca in ultimi 8 ani am fost destul de calit Psihic datorata locului meu de munca...asa ca sper sa fac fata. daca nu vorba ramanului nu ce au sa-mi faca "sa-mi ia cai de la bicicleta "? suport destul de bine stresul si ma adaptez usor indiferent cat de schimbatoare este situatia sau persoanele..pe asta ma bazez...daca nu am norocul sa fiu destul de bun in cea ce afac acuma si sper sa-mi recapat postul cu usurinta in caz de esec....deacea vreau sa vb cu cei de la hartl sa vad daca pot sa ma angajez fara sa-mi bag lichidarea la firma in care lucrez...si daca ma acepta daca intru in concediu ca am de recuperat concediu pe 3 ani...am ceva carti mana si daca stiu sa le joc poate iese ceva daca nu dumnezeu cu mila..multa bafta colegu in continuare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ai spus bine colegule un om , dar sa fii sofer e mai mult decat a fi un simplu om(imi cer scuze ca am raspuns dar chiar nu mam putut abtine iar in ceea ce priveste legatura mea cu hartl trans vreau sa va zic ca deja fisa medicala mia expirat iar cardul european imi expira in martie pe 23 cu un dosar trimis in octombrie si sa zicem ca inca mai sper recunosc insa ca nici nu am insistat cu telefoanele).Tuturor celor care ati trimis dosarul la ei va doresc din suflet sa va ajute Dumnezeu,cu respect Florin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
ai spus bine colegule un om , dar sa fii sofer e mai mult decat a fi un simplu om(imi cer scuze ca am raspuns dar chiar nu mam putut abtine iar in ceea ce priveste legatura mea cu hartl trans vreau sa va zic ca deja fisa medicala mia expirat iar cardul european imi expira in martie pe 23 cu un dosar trimis in octombrie si sa zicem ca inca mai sper recunosc insa ca nici nu am insistat cu telefoanele).Tuturor celor care ati trimis dosarul la ei va doresc din suflet sa va ajute Dumnezeu,cu respect Florin.

si ce vrei sa suti ca soferi nu pot sa detina mai multe locuri de munca..in acelasi timp? Din cate stiu eu nu am voie sa lucrez in 2 firme cu acelasi profil sau asemanator pt a nu crea un comflict de interese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu??? Asteptam acuma vin baieti acasa poate mai renunta cineva

Din pacate au mai trimis acasa 30 de soferi mai vechi la ei...motivul intarzierii este ca se mai cumpara la 30 de amsini si dureaza inmatricularea lor....in cel mult 2 saptamani vor mai chema soferi la treaba stati linistiti colegilor....fiecare cu norocul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu??? Asteptam acuma vin baieti acasa poate mai renunta cineva

Din pacate au mai trimis acasa 30 de soferi mai vechi la ei...motivul intarzierii este ca se mai cumpara la 30 de amsini si dureaza inmatricularea lor....in cel mult 2 saptamani vor mai chema soferi la treaba stati linistiti colegilor....fiecare cu norocul lui

Cum adica au trimis acasa 3o de soferi? Din ce motiv?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Si tu Vladis chiar nu inteleg, ce bai ai cu "Hartl"? Ori nu am inteles eu, ori nu ai explicat clar. Cat timp ai stat la ei?

si eu vladis.... sa mai stau sa iti exlpic ??? citeste topicul cap coada si...fugi la Hartl si mai vb ...

Stai tu linistit ca citesc de mult acest topic. Si sincer nimeni nu (prea) s-a plans. Trimite-mi daca vrei pe privat motivul plecarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare la toti colegii!!! Eu va propun sa revenim la discutia noastra ( HARTLTRANS ) , si anume ce vreau sa va spun.Azi am reusit sa trimit si eu dosarul complet catre HARTLTRANS prin prioripost si mi s-a spus ca maine seara sau maxim miercuri dimineata este acolo.oricum pe miercuri dupaamiaza v reau sa-i sun si sa ii intreb daca a ajuns dosarul meu.Intrebarea ar fi : oare de cand incep cei de la HARTL sa angajeze?La o saptamana , doua dupa ce am trimis dosarul?Ma gandesc la colegul care a zis ca a fost sunat de d-na Camelia si intrebat acum cateva zile ceva din timpii de conducere.Oare incep sa faca angajari?Sau o fi fost un caz urgent in care aveau nevoie de un sofer?Va salut cu stima!

Ai avut mare noroc si repede te-au mai chemat.... :ymapplause:

dosar trimis din 21.01.2013

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.