Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
Nu-mi vine sa cred ce scrie Crystiano8. Chiar asa s-au stricat lucrurile? Cine e de vina pt astea? Noi incepatorii!!! Bernard ala stie ca suntem cu gramada si nu mai respecta soferii. Pacat...

O sa se convinga fiecare ce fel de om este cu un stil libidinos de a vorbi cu tine ca sofer si arogant problema care ma deranjat a fost ca astia vechi il cam pupau in dos. Venise la noi razand cu gura pana la urechi si ne-a spus vreti sa plecati acasa mergeti la Arpi(fiind dispecer) si rugatil sa plecati, ne-am dus toti in biroul lor ca, copii de gradinita si am stat cateva min. pana a terminat de vorbit la telefon in timp ce Bernard se uita la noi si radea :| eu cel putin m-am simtit ca ultimu gunoi cum adica sa te rogi de ei sa te trimita acasa, asta e ne meritam soarta pentru ca acceptam orice

Dispeceri te cam forteaza la descarcari sa pui magnetul, si sa mergeti fara card in tahograf pentru a ajunge la incarcare/descarcare amenda platind-o firma dar permisul te priveste

lasa-i colegu sa se duca si sa vada cum e ....apoi sa ii auzi cum plang...eu incerc sa le zic ,da ei nu.. si auzi la ei mai baga si bani in plic...diperarea e MAXIMA!!!

Cum ma sa bagi bani in dosar, eu prin loc de munca inteleg sa castigi un ban nu sa dai pentru a avea anumite benfici fata de alti asta e o prostie si o sa ajungem si mai rau decat suntem bataia de joc a strainilor si problema cea mai mare este ca deja am stricat salariile pe tir si o sa le stricam si mai tare.

Si sa va lamuresc si de ce sunt luati atatia bani pe baza consumului, in contrac specifica sa te incadrezi intr-un consum de 31l/100km alimentarea se face cu biodesel+adblue care nici de furat nu este bun(in germania am stat peste noapte sa descarcam si dimineata cand ne-am uitat pe langa masina capacele rezervoarelor desfacute si lasate pe rezervor, probabil o fi vazut hotul ca este biodesel si nu sa deranjat sa il mai scoata ca aveam rezervoarele full) deci este mult sub motorina se simte si la motorul masini care in pante nu urca cu mai mult de 30km/h si man-urile sunt cunoscute pentru consumul lor ridicat noua sub 34l% nu ne lasa, am inteles ca daf-urile consuma ceva mai putin, si de aici se iau bani cu buna stiinta de catre conducere.

Si aceasta Silvana care se ocupa cu salariile in firma este sunata de soferi ori ii minte ca le da bani inapoi ori nu raspunde la telefon, am inteles ca mai nou si-a pus interfon la usa biroului care este permanent inchisa dar deobicei nu poti urca scarile pentru ca este biroul Cameliei aceasta sperietoare de soferi care ii pune cu botul pe labe cum deschide gura si te cam intorci din drumul tau pentru a-ti cere drepturile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Acum ziceti si voi sincer... cat timp ati stat la "Hartl"? Dupa cat timp ati plecat? Acum aveti alt loc?

Eu am si spus in prima postare ca am stat doar o saptamana si toate astea le-am auzit de la baieti cu care asteptam sa plecam acasa majoritatea peste 5 luni si multi dintre ei titulari.

Eu nu vreau sa influentez decezia nimanui duceti-va cat mai multi eu am stat atat pentru ca nu vroiam sa stau intr-o cabina si sa manac mancare mai mult rece si multe conserve uitate la profilul meu la varsta si ai sa intelegi, pentru mine a fost o incercare care nu am fost pregatit psihic de renuntat la tir nu renunt dar pentru un moment vreau sa stau local si chair daca auzeam toate acestea si multe altele rele tot stateam sa vad pe piele mea daca eram nevoit sa stau.

Si este un topic dedicat firmei Hartl Crew Trans pentru a ne informa fiecare cam despre ce este vorba la aceasta firma si sunt fel si fel de situatii si le stie fiecare uni se imprumuta fac sacrificii finaciare sa termine scoala de profesionisti atestate card fisa etc. au familie copii de ingrijit si este cam singura firma momentan pentru incepatori asa ca mult succes tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da... inainte cu tupeu. Dar daca cineva are un loc de munca, sa zicem acceptabil, si pleaca de acolo pt Hartl si peste o luna e dat afara? Ce mai face cu tupeul? Cum scria si colegul mai sus, ai o familie, copii, si cazi intre doua scaune? Locul de munca vechi s-a dus si cel nou la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mda tu te apropi de varsta celor intelepti darrrrrrrrrrrrr are mai multe intelesuri intradevar are dreptate colegul dar sa tinem cont ca fiecare are un mod diferit de a aborda anumite situati.... mie miar trebui minim o luna sa prind exp. problema este ca nu te baga nimeni in seama daca nu ai avut ceva km la bord...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Clar. Asa e! Crede-ma ca stiu ce e sa primesti raspunsul ultracunoscut: fara experienta nu angajam. Eu incercam sa caut ceva, sa nu fiu plecat de acasa mult timp. Dar nu se poate! Trebuie sa acceptam ceea ce ni se ofera. Am prieteni buni, de multi ani, care nu ar misca un deget pentru mine, sa puna o vorba buna la firma unde lucreaza. Nu stiu motivul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Clar. Asa e! Crede-ma ca stiu ce e sa primesti raspunsul ultracunoscut: fara experienta nu angajam. Eu incercam sa caut ceva, sa nu fiu plecat de acasa mult timp. Dar nu se poate! Trebuie sa acceptam ceea ce ni se ofera. Am prieteni buni, de multi ani, care nu ar misca un deget pentru mine, sa puna o vorba buna la firma unde lucreaza. Nu stiu motivul...

bine formulat.. dujmani se fac usor, prieteni se gasesc mai greu in armata era lozinca unu pentru toti si toti pentru unu.... :ympeace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai fratilor ca nu pot spune in alt fel toate fac parte din natura a vazut cineva padure fara uscaturi atunci de ce oameni taie copaci verzi ,a vazut cineva cosuri de gunoi in oras de ce oameni arunca gunoiul pe jos este vorba de imperfectiune nu stiu daca vom ajunge sa fim perfecti si sa ne iubim intre noi .... o sa mai treaca timp, foarte mult... timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca intreb pe oricine, care e sofer, si il cunosc, imi zice ca nu e bine unde lucreaza, nu se dau banii, scoate diagrama baga alta samd. Intrebarea mare e: de ce mai sta acolo? Deci clar ca mint. Nu cumva sa ajungem si noi acolo ca le luam locul! Este pe forum un coleg, nu-i dau numele, care m-a ajutat. Jos cu palaria in fata lui. Numai ca eu, am ezitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adevar grati voi,au trecut de mult vremurile in care gaseai pe cineva dispus sa te ajute,nu va uitati si voi in jur iti vine rau pe strada sau te ataca unu pe strada si toti cei din jur se uita comenteaza dar unu nu ar sari sa te ajute inca se feresc de tine de parca ai avea ciuma ....si noi avem pretenia ca colegi cu experienta sa vina sa iti intinda o mana de ajutor sau sa te incurajeze...apropo la ce zicea boris ..si eu am prieteni care lucreza in domeniu si pana sa iau permisul era cel mai bun job la care el spera se castiga bani ...totul roz ...plecam cu ei in curse toate frumoase ...e dupa ce am luat tot ce imi trebuie sa ma angajez ca sofer ...nu mai este roz nimic...si daca se poate nici de camion sa nu te mai apropi...asta este mentalitatea noastra..

Cel mai mare Talent al Romanului este acea de a da drqc tot ce merge bine....invidia si frica ca nu cumva capra vecinului sa faca ceva mai mult decat tapu tau.astia suntem ce sa facem....asa ne-a crescut Iliescu si ai lui...asta este viata pe care ne-a facuto cadou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
se pare ca suntem multi care asteaptam sa plecam ( sa fim chemati)si dupa cum vad nu mai pleaca nimeni dintre cei care discutam pe forum ce zic cei de la hartltrans lasai pe astia ca vad ca au de lucru se fac scriitori ....:-o

de ce zici asta?

mie mi se pare ca sunt destul de multi cei care zic ca au fost chemati... odata la cateva zile mai scrie cineva ca a fost chemat

mor de ciuda ca nu am timp sa umblu dupa acte.. ca daca aveam dosarul completat, alta era treaba, acum poate eram si eu la ei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Baieti... cititi asta:

"am un prieten care a depus dosarul la Hartl trans si a doua zi a fost sunat sa vina la timisoara cu tot cu bagaje (In dosar a mai pus un plic si in plic 500 RON. e adevarata treaba acu tipu lucreaza bn mersi are curse bune dar bineinteles se intoarce cu ceva cadouri ptr dispeceri si Camelia)"

E in topicul asta:

viewtopic.php?f=25&t=3595&start=405

sincer, eu nu prea cred asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
se pare ca suntem multi care asteaptam sa plecam ( sa fim chemati)si dupa cum vad nu mai pleaca nimeni dintre cei care discutam pe forum ce zic cei de la hartltrans lasai pe astia ca vad ca au de lucru se fac scriitori ....:-o

de ce zici asta?

mie mi se pare ca sunt destul de multi cei care zic ca au fost chemati... odata la cateva zile mai scrie cineva ca a fost chemat

mor de ciuda ca nu am timp sa umblu dupa acte.. ca daca aveam dosarul completat, alta era treaba, acum poate eram si eu la ei ;)

PoAtE colecu sau stateai si tu ca si cealalta parte numeroasa care asteapta un telefon. multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu-mi vine sa cred ce scrie Crystiano8. Chiar asa s-au stricat lucrurile? Cine e de vina pt astea? Noi incepatorii!!! Bernard ala stie ca suntem cu gramada si nu mai respecta soferii. Pacat...

nici eu nu cred asta... eu auzisem numai lucruri bune despre hartl si bernard si cine mai e pe acolo

cine stie ce or fi facut aia si ce or fi gresit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegii mâine plecam vreo 20 de boboci către Austria si sâmbăta avem prima cursa. Emoții speranțe iluzii si oboseala. Noi provocari ne așteaptă. Abia aștept! Europa venim. Când pot mai las ceva gânduri

felicitari si bafta multa!

sa mai intri din cand in cand sa ne povestesti cum e ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.