Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members
Da... inainte cu tupeu. Dar daca cineva are un loc de munca, sa zicem acceptabil, si pleaca de acolo pt Hartl si peste o luna e dat afara? Ce mai face cu tupeul? Cum scria si colegul mai sus, ai o familie, copii, si cazi intre doua scaune? Locul de munca vechi s-a dus si cel nou la fel.

pai cand ai familie si copii ar trebui sa fii mai responsabil, sa faci treaba buna ca sa nu te dea afara. 8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
se pare ca suntem multi care asteaptam sa plecam ( sa fim chemati)si dupa cum vad nu mai pleaca nimeni dintre cei care discutam pe forum ce zic cei de la hartltrans lasai pe astia ca vad ca au de lucru se fac scriitori ....:-o

de ce zici asta?

mie mi se pare ca sunt destul de multi cei care zic ca au fost chemati... odata la cateva zile mai scrie cineva ca a fost chemat

mor de ciuda ca nu am timp sa umblu dupa acte.. ca daca aveam dosarul completat, alta era treaba, acum poate eram si eu la ei ;)

PoAtE colecu sau stateai si tu ca si cealalta parte numeroasa care asteapta un telefon. multa bafta

ha ha

o sa stau si eu sa astept telefonul imediat ce imi termin dosarul si il trimit :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegii mâine plecam vreo 20 de boboci către Austria si sâmbăta avem prima cursa. Emoții speranțe iluzii si oboseala. Noi provocari ne așteaptă. Abia aștept! Europa venim. Când pot mai las ceva gânduri

nu stiu daca sa-au vorbit intre ei dar se pare ca deja le este frica la uni dintre ei sa vedem cati rezista din transa asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

foarte putini rezista,stati linistiti ca in fiecare saptamana angajeaza ajutoare,iar de dat banii sau mici atenti se dau in firma,atat la dispeceri cat si la seful de garaj Bernard,care nu-i un tip de treaba cum scriu alti,ii un vulpoi batran,sunt povesti ce spun unii ca sunt prieteni cu Bernard,Bernard nu are prieteni soferi romani in firme.Daca voua vi se pare ca-i de treaba un om ce jigneste toti soferi: la tel ii face narozi(prosti) sau la vizier scrie sofer de c.a.c.a.t !atunci inseamna ca-i de treaba ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu-mi vine sa cred ce scrie Crystiano8. Chiar asa s-au stricat lucrurile? Cine e de vina pt astea? Noi incepatorii!!! Bernard ala stie ca suntem cu gramada si nu mai respecta soferii. Pacat...

Cum ma sa bagi bani in dosar, eu prin loc de munca inteleg sa castigi un ban nu sa dai pentru a avea anumite benfici fata de alti asta e o prostie si o sa ajungem si mai rau decat suntem bataia de joc a strainilor si problema cea mai mare este ca deja am stricat salariile pe tir si o sa le stricam si mai tare.

Si sa va lamuresc si de ce sunt luati atatia bani pe baza consumului, in contrac specifica sa te incadrezi intr-un consum de 31l/100km alimentarea se face cu biodesel+adblue care nici de furat nu este bun(in germania am stat peste noapte sa descarcam si dimineata cand ne-am uitat pe langa masina capacele rezervoarelor desfacute si lasate pe rezervor, probabil o fi vazut hotul ca este biodesel si nu sa deranjat sa il mai scoata ca aveam rezervoarele full) deci este mult sub motorina se simte si la motorul masini care in pante nu urca cu mai mult de 30km/h si man-urile sunt cunoscute pentru consumul lor ridicat noua sub 34l% nu ne lasa, am inteles ca daf-urile consuma ceva mai putin, si de aici se iau bani cu buna stiinta de catre conducere.

Si aceasta Silvana care se ocupa cu salariile in firma este sunata de soferi ori ii minte ca le da bani inapoi ori nu raspunde la telefon, am inteles ca mai nou si-a pus interfon la usa biroului care este permanent inchisa dar deobicei nu poti urca scarile pentru ca este biroul Cameliei aceasta sperietoare de soferi care ii pune cu botul pe labe cum deschide gura si te cam intorci din drumul tau pentru a-ti cere drepturile :D

dupa o mica informare revin iarasi la discutia ta care nu ma lamureste ce titular ai avut si mai este si ceva necurat este, adevarat ca biodiesel nu are putere mai ales la temperaturi scazute dar exista variante pentru a mari cifra cetanica intradevar pe buzunarul vostru dar cred ca ar costa mai putin de cat sa consumi stiu eu 100l de ex si cei de la firma sa iti opreasca bani triplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

smart am primit raspuns de la cei de la com divers .....

De la Simionescu Cristian

Către 'madalan cristi'

Buna ziua,

Va multumim pentru cv trimis. Acesta va fi examinat de o comisie in termen de maxim 2 saptamini iar in caz ca sunteti selectat veti fi sunat.

Mult succes !

Cristian Simionescu

Resurse Umane

Com Divers Auto Ro S.A.

cristian.simionescu@comdivers.ro

mobil: 0722571245

tel: 0372489925; fax: 0248270180

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
smart am primit raspuns de la cei de la com divers .....

De la Simionescu Cristian

Către 'madalan cristi'

Buna ziua,

Va multumim pentru cv trimis. Acesta va fi examinat de o comisie in termen de maxim 2 saptamini iar in caz ca sunteti selectat veti fi sunat.

Mult succes !

Cristian Simionescu

Resurse Umane

Com Divers Auto Ro S.A.

cristian.simionescu@comdivers.ro

mobil: 0722571245

tel: 0372489925; fax: 0248270180

sper sa ma sune ca de la mine pana la ei sunt 170 km nu ar fi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu-mi vine sa cred ce scrie Crystiano8. Chiar asa s-au stricat lucrurile? Cine e de vina pt astea? Noi incepatorii!!! Bernard ala stie ca suntem cu gramada si nu mai respecta soferii. Pacat...

Cum ma sa bagi bani in dosar, eu prin loc de munca inteleg sa castigi un ban nu sa dai pentru a avea anumite benfici fata de alti asta e o prostie si o sa ajungem si mai rau decat suntem bataia de joc a strainilor si problema cea mai mare este ca deja am stricat salariile pe tir si o sa le stricam si mai tare.

Si sa va lamuresc si de ce sunt luati atatia bani pe baza consumului, in contrac specifica sa te incadrezi intr-un consum de 31l/100km alimentarea se face cu biodesel+adblue care nici de furat nu este bun(in germania am stat peste noapte sa descarcam si dimineata cand ne-am uitat pe langa masina capacele rezervoarelor desfacute si lasate pe rezervor, probabil o fi vazut hotul ca este biodesel si nu sa deranjat sa il mai scoata ca aveam rezervoarele full) deci este mult sub motorina se simte si la motorul masini care in pante nu urca cu mai mult de 30km/h si man-urile sunt cunoscute pentru consumul lor ridicat noua sub 34l% nu ne lasa, am inteles ca daf-urile consuma ceva mai putin, si de aici se iau bani cu buna stiinta de catre conducere.

Si aceasta Silvana care se ocupa cu salariile in firma este sunata de soferi ori ii minte ca le da bani inapoi ori nu raspunde la telefon, am inteles ca mai nou si-a pus interfon la usa biroului care este permanent inchisa dar deobicei nu poti urca scarile pentru ca este biroul Cameliei aceasta sperietoare de soferi care ii pune cu botul pe labe cum deschide gura si te cam intorci din drumul tau pentru a-ti cere drepturile :D

dupa o mica informare revin iarasi la discutia ta care nu ma lamureste ce titular ai avut si mai este si ceva necurat este, adevarat ca biodiesel nu are putere mai ales la temperaturi scazute dar exista variante pentru a mari cifra cetanica intradevar pe buzunarul vostru dar cred ca ar costa mai putin de cat sa consumi stiu eu 100l de ex si cei de la firma sa iti opreasca bani triplu...

Pai ce nu ai inteles ca nu imi dau seama ce vrei sa zici mai sus??? Si daca te referi sa scot eu bani din buzunar ca angajat al unei firme pentru masina lor si mai ales pentru consum nici nu o fac asa ceva, masina aia produce pe luna cateva mii de euro firmei pe langa salariile soferilor combustibil si intretinerea ei, nici cu avarierea ei accidental nu prea sunt in totalitate deacord sa plateasca soferul vre-un ban, un accident este inevitabil daca este sa se intample

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
foarte putini rezista,stati linistiti ca in fiecare saptamana angajeaza ajutoare,iar de dat banii sau mici atenti se dau in firma,atat la dispeceri cat si la seful de garaj Bernard,care nu-i un tip de treaba cum scriu alti,ii un vulpoi batran,sunt povesti ce spun unii ca sunt prieteni cu Bernard,Bernard nu are prieteni soferi romani in firme.Daca voua vi se pare ca-i de treaba un om ce jigneste toti soferi: la tel ii face narozi(prosti) sau la vizier scrie sofer de c.a.c.a.t !atunci inseamna ca-i de treaba ;)

Dispecerilor mi-a spus si mie titularul ca se dau bani de anumiti titulari pentru a avea curse cu multi km, cei care ajungeti o sa vedeti ca se schimba remorcile pe drum incarcate si cu cursa stabilita deobicei cele peste 1000km. Pana la aceasta firma nu am auzit sa schimbi remorcile pe drum, am lucrat si in tara si daca prinde-ai vruna rasturnata/stramba cu aia mergeai pana primeai alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Colegii mâine plecam vreo 20 de boboci către Austria si sâmbăta avem prima cursa. Emoții speranțe iluzii si oboseala. Noi provocari ne așteaptă. Abia aștept! Europa venim. Când pot mai las ceva gânduri

nu stiu daca sa-au vorbit intre ei dar se pare ca deja le este frica la uni dintre ei sa vedem cati rezista din transa asta...

frica?? de ce??

c´mon, la hartl doar nu sunt balauri :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Cine e incepator accepta orice. Cand ajunge in situatia data, incepe cu regretele. Si cu injuraturile :-)

mda... cam asa e mereu

chestia e cam ciudata, adica de cand citesc forumul asta, niciodata nu am vazut sa scrie cineva asemenea chestii... ma intreb dc nu o fi vreunul frustrat sau mai stiu eu...

deci, mi se pare f ciudat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Angajeaza si incepatori aici postez actele necesare angajarii:

"HARTL CREW ROMANIA

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 12 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color - 3 exemplare

2. Certificat de nastere - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii - 1 exemplar

4. Ultima diploma de studiu - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa - 2 exemplare

• Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital - 1 exemplar

8. Cazier - 1 exemplar

9. Pasaport - 1 exemplar

10. Aviz medical (tip siguranta circulatiei) + aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile) – apt transport intern/international marfuri generale - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

12. Recomandare de la ultimul loc de munca in original – cu nr de contact

13.

*** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

13. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

14. Adeverinta de vechime – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

15. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

16. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

17. Avizul medical si psihologic in original"

Succes!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mesajul de intampinare:

"Buna ziua,

Va multumim pentru interesul manifestat pentru anuntul postat de firma noastra in ceea ce priveste angajarea de soferi de tir.

Posturile disponibile sunt pentru ajutor de sofer, soferi cu minim de experienta sau chiar fara experienta. In cadrul firmei noastre, incepand ca si ajutor de sofer aveti posibilitatea ca dupa perioada de invatare sa ajungeti titular si sa aveti la randul dumneavoastra un ajutor de sofer.

Atuurile firmei noastre:

- angajarea cu contract de munca pe perioada nedeterminata

- posibilitatea de a invata ce inseamna sa practici meseria de sofer de tir pe comunitate

- avantajul de a vedea aproape toate tarile Europei

- dupa perioada de invatare, aveti posibilitatea de a trece pe postul de titular si de a invata si dumneavoastra alti soferi incepatori, salariul ca si titular de camion fiind mult mai atractiv

Atasat aveti lista cu actele necesare angajarii. PENTRU a putea depune dosarul in vederea angajarii, trebuie sa aveti 21 de ani impliniti. Locurile pentru cei cu varsta peste 40 ani sunt limitate.

Dosarele se depun la sediul firmei noastre, iar in cazul in care sunteti din alta localitate, le puteti trimite si prin posta sau curierat. Actele se depun doar in copie, NU in original.

Va rugam sa depuneti /trimiteti dosarul doar in momentul in care aveti toate actele din lista atasata.

Cu respect,

Echipa Hartltrans Romania Srl"

Mie imi place asta: "- avantajul de a vedea aproape toate tarile Europei" deci se merita =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Mesajul de intampinare:

"Buna ziua,

Va multumim pentru interesul manifestat pentru anuntul postat de firma noastra in ceea ce priveste angajarea de soferi de tir.

Posturile disponibile sunt pentru ajutor de sofer, soferi cu minim de experienta sau chiar fara experienta. In cadrul firmei noastre, incepand ca si ajutor de sofer aveti posibilitatea ca dupa perioada de invatare sa ajungeti titular si sa aveti la randul dumneavoastra un ajutor de sofer.

Atuurile firmei noastre:

- angajarea cu contract de munca pe perioada nedeterminata

- posibilitatea de a invata ce inseamna sa practici meseria de sofer de tir pe comunitate

- avantajul de a vedea aproape toate tarile Europei

- dupa perioada de invatare, aveti posibilitatea de a trece pe postul de titular si de a invata si dumneavoastra alti soferi incepatori, salariul ca si titular de camion fiind mult mai atractiv

Atasat aveti lista cu actele necesare angajarii. PENTRU a putea depune dosarul in vederea angajarii, trebuie sa aveti 21 de ani impliniti. Locurile pentru cei cu varsta peste 40 ani sunt limitate.

Dosarele se depun la sediul firmei noastre, iar in cazul in care sunteti din alta localitate, le puteti trimite si prin posta sau curierat. Actele se depun doar in copie, NU in original.

Va rugam sa depuneti /trimiteti dosarul doar in momentul in care aveti toate actele din lista atasata.

Cu respect,

Echipa Hartltrans Romania Srl"

Mie imi place asta: "- avantajul de a vedea aproape toate tarile Europei" deci se merita =))

da se poate spune si asa ca altceva nu o sa vezi... este cu doua taisuri intrebarea. ~x(:-w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ti-ai facut card de sanatate european? Cat te-a costat si cat a durat poate vor si alti colegi sa-si faca eu unul cred ca cer cam multe pentru un incepator, nici unul cu 5 ani de experienta nu cred ca ar fi de acord cu aceste cereri pe banii lui, dar in fine asta e ROMANIA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sa mai scris despre card

daca nu lucrezi si nu lucreaza nici sotia daca esti insurat ... trebuie sa platesti 6luni din urma si 6 in avans adica pe un an de zile si costa minim 39 ron pe luna

daca-ti lucreaza sotia te poate lua ca si coasigurat si nu mai platesti nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.