Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

sal :) nu se mai elibereaza card.se elibereaza o adeverinta!!!eu am facut dosarul complet intr-o saptamana si :P maine implinesc o saptamana de cand l-am trimis,nici un raspuns deocamdata,iar acum 1 minut am sunat si eu la ei sa vad ce se intampla...si mi a comunicat ca depinde de noroc cum ia unul dosarul din teancul imens care e acolo :)) e aiurea totusi,in fine,nu imi pierd increderea!!!!mai astept putin!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut,stiti cumva ,cat de repede selecteaza bobocimea ???ma refer cat timp tr sa astepti sa te contacteze??

depinde, unii au noroc si ii suna chiar a doua zi dupa ce depun dosarul...

depinde cum au nevoie, nu poti sa stii dinainte daca au nevoie de soferi noi sau de cati au nevoie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dupa primele 4 saptamani la hartl, am venit acas, azi. nu am chef de povesteala ce a fost, cum a fost... dar probabil in cursu saptamanii.

daca pot ajuta pe cineva cu ceva raspunsuri... in limita cunostintelor mele, astept pm preferabil (nu intrebari aici pe forum). respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna Florian sunt dan din baia mare si as vrea daca se poate sa iti urmez calea ,imi poti da si mie niste imformati despre hart trans ,despre pasaport de exemplu trebuie neaparat ,cum este ? dupa cita vreme te-au acceptat ?imi cer scz daca am deranjat .iti cer ajutorul sunt si eu un incepator si nu stiu cum naiba sa incep te rog daca nu cer prea mult sa imi dai ajutorul tau .MULTUMESC Nr meu de tel este 0743963043 da un beep si te sun eu sper sa nu cer prea mult mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
buna Florian sunt dan din baia mare si as vrea daca se poate sa iti urmez calea ,imi poti da si mie niste imformati despre hart trans ,despre pasaport de exemplu trebuie neaparat ,cum este ? dupa cita vreme te-au acceptat ?imi cer scz daca am deranjat .iti cer ajutorul sunt si eu un incepator si nu stiu cum naiba sa incep te rog daca nu cer prea mult sa imi dai ajutorul tau .MULTUMESC Nr meu de tel este 0743963043 da un beep si te sun eu sper sa nu cer prea mult mersi mult[/

nu iti primeste dosarul daca nu este complect cu tot ce cer ei inclusiv punctul 12 . din lista lor.deci pasaportul trebuie sa-l ai cand trimiti dosarul.nici eu nu am putut sa depun dosaru pana nu mi-a venit pasaportul.

iar de chemat eu stiu depinde de norocul fiecaruia...eu astept de 1 luna si un ceva...alti au plecat si mai repede au fost sunati dupa cateva zile ...nu poate sa-ti izca nimeni cand sau in cat timp te suna...ideia este sa ai doasrul complect si sa fii disponibil cand te suna ei.mult noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mi/a cerut cineva sa ii spun cum au fost cele 4 spt la hartl.

cum sa zic, a fost bine. am avut multe de invatat, si da, sunt destule.

am ajuns sa inteleg de ce patronul nu angajaza niciodata un incepator pe tir, ptc sunt multe de trecut prin ele, ca, iar o carte niciodata nu te poate invata cum te invata practica.

citesc niste baieti care defaimeaza firma asta, cu cateva pagini inapoi, si din pacate nu pot sa zic ca nu e adevarat.

titularul mi/a spus ca s/a imputit treaba in ultima vreme, bani trasi pe diferite chestii aiurea... soferul in firma hart e considerat chiar o zdreanta, etc.

daca am intalnit un sofer de la vreo firma intr/o parcare, zicea ca sunt nebun, ca nu mi/am gasit in alta parte!?, dar cand ii spuneam ca imi sunt primele saptamani ca tirist, ma intelegeau si ma bombardau cu numere de telefon sau nume de firme unde sa incerc dupa ce imi termin ucenicia.

au nevoie de soferi exact din acest motiv, se pleaca in masa, deci rezultatul sunt angajarile si mai numeroase.

nu au titulari, un baiat a fost intrebat daca vrea sa il faca titular, dupa o saptamana de soferie, ala saracul a refuzat ca nu avea habar nici cum se da macar cu spatele pe loc drept, nu mai zic de bagat in rampa, cuplari/decuplari, etc. nu a avut timp si probabil nici ocazia sa practice aceste activitati deci normal ca nu avea de unde sa stie.

altii au si 6-8 luni, si tot sofer 2 sunt. refuza sa ii faca titulari, din cauza ca odata ce esti titular ai si raspundere.

pana una alta, asa repede a trecut o luna, ca imi pare ca au fost 2 zile. nu am avut timp sa ma plictisesc.

nu a fost nici greu, dar nici usor. (cand schimbam cardurile, nici nu stiam in ce tara mai sunt, atata umblam) ;D

imi e un pic groaza pe cand merg napoi, sa nu prind cu un titular naspet b-( . mai adaug si putin dor de casa, sau ce mai are pe langa ograda (poate o sotie, gagica... amanta ;) ) mancarea care se va rarefia in posibilitati, netu... si cam atat.

in rest, nus ce sa mai zic... :-h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
buna Florian sunt dan din baia mare si as vrea daca se poate sa iti urmez calea ,imi poti da si mie niste imformati despre hart trans ,despre pasaport de exemplu trebuie neaparat ,cum este ? dupa cita vreme te-au acceptat ?imi cer scz daca am deranjat .iti cer ajutorul sunt si eu un incepator si nu stiu cum naiba sa incep te rog daca nu cer prea mult sa imi dai ajutorul tau .MULTUMESC Nr meu de tel este 0743963043 da un beep si te sun eu sper sa nu cer prea mult mersi mult[/

nu iti primeste dosarul daca nu este complect cu tot ce cer ei inclusiv punctul 12 . din lista lor.deci pasaportul trebuie sa-l ai cand trimiti dosarul.nici eu nu am putut sa depun dosaru pana nu mi-a venit pasaportul.

iar de chemat eu stiu depinde de norocul fiecaruia...eu astept de 1 luna si un ceva...alti au plecat si mai repede au fost sunati dupa cateva zile ...nu poate sa-ti izca nimeni cand sau in cat timp te suna...ideia este sa ai doasrul complect si sa fii disponibil cand te suna ei.mult noroc.

nu este obligatoriu numarul 12 :) daca esti incepator,de unde sa scoti locul d munca anterior pe post ??din pamant si iarba verde???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adrian de ce nu ai cerut sa mergi cu acelasi titular?sau el nu a venit acasa cu tn?intr-un timp li se zicea titularilor sa ii puna pe cei noi sa dea mai des la rampa ptc are nevoie de ei sa invete cat mai repede.daca ai luat numere de firme de la colegi poti sa imi lasi un pm sau intra pe mess sa vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu aveam cum sa merg cu acelasi titular... el e din constanta, sta 2-3 spt acasa. eu doar una.

cand am mers eu la garaj, el avea deja o luna acolo, m/a luat pe mine, iar ajutorul lui l/au facut titular, care la randul lui a luat un incepator.

s/a intamplat doar din coincidenta sa mergem deodata acasa.

legat de numere de telefon, firme, ce le/am avut scrise pe o foaie de caiet, erau firme care pe mine nu ma interesau.

ori firme din centrul tarii, ori care cer multa perioada petrecute pe afara, etc. asa ca neinteresat fiind, respectiva foaie a ramas in camion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am si eu cateva nelamuriri daca ma puteti ajuta...

ce salar e diurna,etc ca incepator si ca titular.

am vazut au spus altii ca se poate ajunge titular dar nu au pomenit nimic de salar.

cine poate sa confirme ca pct 12. nu este obligatoriu pt cei fara experienta ... asta ca sa nu trimitem dosarul degeaba.poate ii intereseaza de la ultimul loc de munca indiferent ce ai lucrat.

inca o chestie ... din ce stiu eu cardul european de sanatate nu se mai face ... se elibereaza o hartie ceva care nu are nici o valoare afara. nu sunt convins nici eu de chestia asta poate stiti voi ,

si dosarul dupa ce e gata la ce adresa trebuie trimis ?

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la punctul 12 mai bine nu trimiti nimic,trebuie facut cardul chiar daca iti da doar o adeverinta,se cere la dosar.Ca incepator iei 150 de euro pe sapt si ca titular 7%.Salariul pe tara se trage din km la titular.Dai un search pe forum si gasesti si adresa unde trebuie trimis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna sunt incepator si as vrea si eu sa incerc la firma aceasta HARTLTRANS ROMANIA am trimis un e-mail si mi-a trimis inapoi documentele ce am nevoie pentru dosar. Am o singura nelemurire cine ma poate ajuta si pe mine in legatura cu cea ce scrie la punctul 10. Aviz medical (tip siguranta circulatiei) + aviz psihologic (tip siguranta circulatiei valabile) – apt transport intern/international marfuri generale - 2 exemplare. Am fost la o policlinica privata unde se fac aceste analize dar mi-au spus ca nu se pot face fara cerere din partea firmei. :( stie cineva cum se pot face? cei de la HARTLTRANS ROMANIA nu vor sa trimita aceasta cerere si imi spun ca se pot face pe cont propriu. cei de la policlinica imi zic ca nu se poate face pe cont propriu, ce sa cred? un sfat o parere ceva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dady77, nus unde ai fost tu, dar nu mai merge acolo. probabil e vreo `paleta` de cabinet.

ai aici ceva, te uiti si faci in consecinta. la tine in mures vad ca sunt 3 policlinici acreditate, doar la astea poti face ce iti cere hartl.

http://www.mt.ro/domenii/medical/UNITATI%20MEDICALE%20922.pdf 70,71,72

mergi la aia, sau suni si intrebi inainte. chiar si cat e pretul, ca difera de la policlinica la policlinica.

le spui ca iti trebuie analize medicale, cu specificatia ca iti trebuie pt `siguranta circulatiei`, ca vrei sa mergi pe tir, si stiu aia apoi ce sa iti faca.

si la psiho, unde mergi, sa le spui ca pt transport `international` iti trebuie, sa iti specifice in acel aviz. norok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adryanb27 mersi mult dar sincer nu vreau sa par un nebun sau nu mai stiu eu ce dar chiar la una dintre cele trei policlinici am fost( TOPMED )si ei mi-au zis ca nu se pot face analizele fara o cerere din partea firmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.