Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

cumpar masina


steffy22

Postări Recomandate

  • Members

salut , am vreo 2500-3000 euro , as dori niste sfaturi sa vad ce masina gasesc in banii astia ..inmatriculata in tara ... din ce am vazut eu pe net as gasi : renault megane ( 1999-2002 ) , clio symbol , vectra b . as vrea o masina diesel , cu motoru sa nu fie mai mare de 2.0 . astept sfaturi si daca cineva are vreo oferta o astept . multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Eu sincer merg pe Renault Megane diesel,eu am una din 2006,1400 cm,100 cai,nu i-am facut nimic in 5 ani jumate,ulei si filtre,atat.Are 90000 de km si am fost cu ea 1 data in Franta (Paris) si de  6 ori  in Italia,consuma afara intre  4,2 si  5% si in oras 7-8%,bine acum depinde si de cum mergi cu ea,daca-i dai talpa si te duci afara in 170,haleste si 10.E adevarat service-ul este mai scump la ea,dar face toti banii,eu unul sunt super multumit si pe urma nu te obliga nimeni sa te mai duci in service dupa perioada de garantie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

stiu ca nu o sa fiu pe gustul tau dar daca nu vrei sa iti iei un sh tias recomanda sati iei un logan nou,de ex acum il au la 4500 preferance,cu citeva imbunatatiri,dar daca il iei cu 3 tichete[pe care le gasesti la liber cu max 15 mil unu] te scoti mai ieftin,ai baga 1000E in tichete[care calculate iti scad 2700E] si ai mai da ulterior din mina 1800E.Inteleg ca e masina romaneasca dar eu zic ca ai putea sa o folosesti lejer macar 3 ani si sa o dai ulterior,daca totusi vrei sa te indrepti spre un SH strain alegeti ww sau opel,succes

ps=sunt zone de ex sf gheorghe unde lam vazut chiar la 3800 la vinzare,cred ca ramasesera cu ele pe stoc,sper sa nu gresesc deoarece eram in trecere si mia sarit in ochi doar pretul,hahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da, asa zic si eu, un Logan Diesel este foarte bun si ieftin, cam cu putine dotari, dar este o masina tare.Daca vrei masina straina iti recomand vw,opelsi chiar skoda.La vw si opel ar fi un + la consum (ca si la logan) si piesele sunt relativ ieftine fata de alte marci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut , optiunile mele cam astea sunt : megane 1 din 2001 , motor 1.9 .... , clio symbol din 2002-2004 cu motor 1.5  dar eram curios de cum se comporta masinile , daca piesele sunt scumpe rau  ?  ar mai fi varianta de opel astra break : 1999-2000  ... ma gandeam si la logan 1.5 , dar mi-a zis multa lume ca le pica injectoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

eu am vazut masini logan diesel care nu au avut deloc probleme cu injectoarele,cu ele probabil au avut probleme aia care vor sa faca raliu,sau scrisnesc rotile la semafor,totusi mergi daca este pe opel astra caravane,daca vrei sa fie mai incapatoare,sau daca nu mergi pe cel normal,e cel mai bun raport calitate,pret ,piese schimb,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.