Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATENTIE SOFERI !!!!


Jan68

Postări Recomandate

  • Members

  Atentie despre ce discutati la STATIE (detalii despre cursa,traseu,felul incarcaturii.....etc)!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  De ce ???---pt.ca nu stii cu cine vorbesti in realitate si multi ,,INTERLOPI,,au statie pe turisme......=victima sigura.

                ---nu conteaza daca esti in tara sau strainatate (se fura ori unde ,ori ce ).

  ,,din pacate si aici pe forum pot sa intre ,,diferite,, persoane care in realitate au alte ,,scopuri,, ,,.

Sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Bravos Jan, util avertismentul,mai ales pe extern,unde esti mai vulnerabil din punct de vedere sentimental....plecat de acasa cu lunile,gasesti un " coleg " cu care sa vorbesti !

Atentie la neatentie !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

E binevenit avertismentul, dar parca prea multi colegi sunt stresati... mergeam cu turismul in spatele unui coleg cu prelata, asteptam la depasire, dar fiind un pic de panta nu aveam vizibilitate si ma trezesc la 90 la ora ca franeaza, sa intru sub vagon... il zic in statie ca un semnal dreapta era suficient si imi vedeam de drum, crezuse ca il atac la remorca, culmea avea si coltul legat, incarcatura: BCA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asta cu "a fost un avertisment" parca e o replica din filmele cu mafioti  :)  Ideea era alta, desi avea o incarcatura neinteresanta pentru hoti, coltul prelatei legat, tot stresat era colegul respectiv.. asa se intampla cand asculti prea multe povesti prin parcari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Asta cu "a fost un avertisment" parca e o replica din filmele cu mafioti  :)  Ideea era alta, desi avea o incarcatura neinteresanta pentru hoti, coltul prelatei legat, tot stresat era colegul respectiv.. asa se intampla cand asculti prea multe povesti prin parcari :)

;D ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Fane daca ai fi fost in locul lui poate erai si tu stresat.Vezi tu,dupa cum spuneai, erai cu masina mica si aveai statie,ca tine sunt si altii,numai ca ei au alte ginduri.In consecinta pentru un caz izolat nu poti sa acuzi majoritatea,tu fiind unul dintre noi cred ca ar fi fost corect ca in cazul respectiv sa il fi intrebat prin statie daca poti depasi,sigur te ajuta si altfel se purta discutia acum.Nu conteaza ce incarcatura ai,daca sunt probleme pierzi prea mult timp pentru hirtii,etc..Punete in locul acelui sofer si gindeste ca el,vei observa ca se schimba calimera.In plus se poate intimpla ca in legile lui murphy,chiar atunci trece strada un catel,daca nu ai o distanta regulamentara ai puso,deci cel mai bine pastreaza tu o distanta  corespunzatoare fata de cel din fata.Atentionarea ca e bine sa nu povestesti prea multe date despre traseu,incarcatura e foarte utila ,multi dintre noi mai discutam si scapam detalii,acum nu e omu negru peste tot dar nu se stie niciodata,de asta e o atentionare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

<,tu fiind unul dintre noi cred ca ar fi fost corect ca in cazul respectiv sa il fi intrebat prin statie daca poti depasi,sigur te ajuta si altfel se purta discutia acum.Nu conteaza ce incarcatura ai,daca sunt probleme pierzi prea mult timp pentru hirtii,etc..Punete in locul acelui sofer si gindeste ca el,vei observa ca se schimba calimera.>

Apropo de asta am intrebat si eu un coleg daca pot depasi si nu va puteti da seama ce era la gura lui.Nu conteaza cu ce masina esti ,dar in cazurile astea e vorba doar de bun simt.Nu pot reda discutia pe care a inceput-o acel exemplar dar eu nu l-am provocat cu nimic iar in momentul in care eram in depasire a tras stanga de volan si m-a fortat sa stau in spatele lui.Eram la Codrii Pascanilor,mergeam de la Iasi la Suceava.,,colegul'' era de la Arabesque(se poate da si numar de inmatriculare),dar il gasesc odata oprit si voi sta de vorba cu maimuta.La modul verbal nu altfel.

P.S.

Dezavantaj sa ai statie pe masina mica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

uscaturi gasim peste tot,mie nu imi ajunge sa numar colegii care injurau cind cineva le facea o figura dar cind o faceau ei li se parea normal,si ca trebuia celalalt sa se gindeasca,era amuzant cind le spuneam acest lucru,incepea treaba aia cu pleostirea urechilor,hahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Asta cu "a fost un avertisment" parca e o replica din filmele cu mafioti  :)  Ideea era alta, desi avea o incarcatura neinteresanta pentru hoti, coltul prelatei legat, tot stresat era colegul respectiv.. asa se intampla cand asculti prea multe povesti prin parcari :)

Se intampla si din aste.  Vezi aici  http://www.soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewtopic.php?t=3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Asta cu "a fost un avertisment" parca e o replica din filmele cu mafioti  :)  Ideea era alta, desi avea o incarcatura neinteresanta pentru hoti, coltul prelatei legat, tot stresat era colegul respectiv.. asa se intampla cand asculti prea multe povesti prin parcari :)

Un colt deschis la prelata te scuteste de o taietura in prelata. Drumuri bune si bafta maxima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Un colt deschis la prelata te scuteste de o taietura in prelata. Drumuri bune si bafta maxima !

ha ha ha , s-o crezi tu !

eu am avut o usa deschisa, si tot a facut o gaura in prelata, uite asa sa vad ca am avut control  ;D ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

COLEGU CU DISTANTA ASA CUM A ZIS CELALALT COLEG TU TREBUIA SA MENTII O DISTANTA CARE SA-TI ASIGURE SIGURANTA SI SE PARE CA AI PASTRAT-O DACA NU TE-AI INFIPT IN EL DAR FII MAI ATENT CA NU STII PESTE CE DAI PE DRUMURILE PUBLICE.DRUMURI BUNE SA AVETI COLEGII

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.